Těžký rozchod

terezka74284
10. pro 2016

Ahojte,
Mam velke trapeni. Jsem 19tt, a prave jsme se s pritelem rozesli. Je mi teprve 19, jemu 20 a byli jsme spolu dva roky. Miminko bylo neplanovane, ale nechali jsme si ho s tim, ze to spolecne zvladneme, pristi tyden jsme se meli spolu stehovat do bytu, vse uz bylo vyrizeno, a nejednou ze dne na den je vsemu konec. Nas vztah teda nebyl nikdy dokonalej, jsme dotiz odlisni, ja chci o vsem mluvit, kazdy problem resim, jsem citlivka, a on ve vsem pravy opak, tak jsme se casto hadali, ale i tak jsme se moc milovali, a mame milion zazitku, a zvladli spolu obrovske prekazky, v tezkych chvilich me vetsinou podrzel. Ted behem tehotenstvi, se hadky stupnovali, zacalo mi vadit vice veci, chova se jak pubertal vsechno musim zarizovat ja,byt, litacky po doktorech, pracaku, zarizeni do bytu, do toho 14tihodinove smeny. Zacala jsem mu hodne davat najevo, aby se zacal chovat dospele a zodpovedne, myslim ze pobiram rozum behem tehotenstvi a chci uz zit jsko dospely clovek, prece jen me ceka obrovska zodpovednost, dite. Pritel casto kouri marihuanu, je silene urazlivy, nekdy az agresivni, snazila jsem se mu vsechny spatne veci zakazovat, a udelat z nej rozumneho chlapa, jsem si 100% jista ze uz bysme se nehadali, nevim jestli neni vina i na me strane, jestli semnou treba nemlati hormony. Ale pritel se semnou na tehotenstvi nepodili, o vybavicku se staram ja sama, brisko mi nepohladi, kdyz nadsene rikam ze citim pohyby tak s nim to nic nedela, uplny nezajem. Nekdy zas na druhou stranu rika ze nas ma rad, ze to zvladneme, jednou tak a po druhe tak. Zade je pravda ze myva vycitky svedomi co se tyce jeho chovani. Predevcirem to vyvrcholilo, nejak jsme se bavili i s jeho matkou, a ona mu rekla ze by se mel vzpamatovat, a chovat normalne a neustale se me zastavala. A on se strasne urazil a zacal me ignorovat. Tak jsem odjela domu. Vecer jsem mu jen poprals dobrou noc a ons mi na to rekl ze nechce me ani dite, ze ho nezajimame... Dokonce se me zeptal ze az si zacne novy vztah jestli mi o om ma rikat, ze ted nikoho nema sle ze byc chtel, a mysli na to. Strasne me to ranilo, casto rikaval dksrede veci v rozcileni. Ale tohle si opravdu nezaslouzim, od te doby (2dny) se mi neozval, vcera mel narozeniny tak sel urcite nekam do klubu. Ja se mu take neozyvam, chtela bych nejak zapomenout, ale je to opravdu tezke, prtoze mi to prijde zbytecne, zazila jsem s nim tolik peknych chvil, tolikrat mi pomohl v tech nejtezsich chvilich, jen ta jeho povaha je problem. Vetsinou se mi po par dni ozve a je stastnej ze me slysi a chce me hned u sebe a dela ze nic. Ale ted nevim jsk to bude. Prijdu si sama, je mi strasne uzko, denne naspim 4 hodiny max, v noci vubec nemuzu spat, casto mi tvrdne bricho, ztracim chut k jidlu s nejhorsi je, ze zttracim zajem i o miminko. Pritom jsem se na neho tak strasne moc tesila, furt o nem mluvila. Ale ted pro me nic nema cenu, nevydrzim chvili sedet, ani lezet, cas mi ubyha neskutecne pomalu, nic se mi nechce. Vim, chce to cas, ale ty pocity uzkosti a samoty jsou silene, nezvladam to. Muzete mi nejak poradit, jak se z toho dostanu? Dekuji

nnell
10. pro 2016

Tady nepomůže nic než čas, žádný rozchod není příjemná záležitost, natož v těhotenství. Přítel je očividně nezralý, není to nutně o věku, podobně se dokážou chovat i muži kolem čtyřicítky a výčitkami a snahou o "převýchovu" tomu nepomůžeš, tohle si musí ten chlap uvědomit sám. Ty ho buď můžeš přijmout takového jaký je a nebo vztah ukončit, pokud o takového jaký je teď nestojíš. Počítat s tím, že to bude lepší v budoucnu je nesmysl, takovéto "až se dítě narodí, až půjdu do práce" často vede jen k prodlužování agónie.
Ty mysli hlavně na miminko a na sebe.

lusynkova
10. pro 2016

Ahoj, jsi v hodně těžké situaci :(. Přítel dle tvého popisu není člověk, o kterého bys měla mít zájem. Jen se s ním budeš trápit. Nejspíš na něj dopadla tíha zodpovědnosti, co si budeme namlouvat, je ještě dost mladý. Mně je 28 a když mi bylo tolik, co tobě, choval se můj tehdejší přítel stejně. Teď mu je 30 a má rodinu a můžu říct, že až teď je na ni připravený. Nečekej tedy, že se to změní u tvého přítele... Nemyslím si to tedy. Měla bys tedy plánovat budoucnost pro sebe a své dítě a věř, že se nějaký slušný chlap objeví, i když se ti může teď zdát, že tě s dítětem nebude nikdo chtít... Není to tak.
Asi to je hloupá rada, těžko proveditelná, ale i tak - snaž se starat se o sebe (a tím i dítě) co nejvíce. To, co mu teď dáš, se ti mnohonásobně vrátí. Pokud budeš v klidu (co nejvíce to půjde) a budeš se kvalitně stravovat a více spát, miminku bude dobře.
Zkus na něj myslet.
Moc ti držím palce.
Buď silná.

kristyn.g
10. pro 2016

@terezka74284 to je hrozné, mě připadá že přítel je prostě nevyzrálý a to nepředěláš ty... Myslím že to co ti řekl ani vážně nemyslel, vypadá to že jen kope kolem sebe jak malý harant uraženě kvuli tomu jak se do něj ty i jeho matka navážíte kvůli tomu jak je špatný a hrozný atd. Vypadá to že docílil toho co chtěl, abys byla doma a trápila se. Já bych ti poradila aby si se dál chovala jako dospělá ženská, ukázala mu že se dokážeš o sebe postarat a třeba mu samotnýmu dojde jak hloupě se chová. Na bolest je ale těžké poradit ☹ nejlepší by bylo kdybys odjela třeba někam za rodinou, chodila často s kamarádkami abys nebyla sama doma, případně si našla nějakou práci co dělat doma, čímkoliv se zaměstnat abys nad tím tolik nemusela přemýšlet ☹ Vím jaký je rozchod ☹ Je to velmi těžké, snad tě uklidní že můj muž se uklidnil a vrátil se se ke mě jako jiný člověk, až když jsem o něj přestala stát já. Pokud partner tak ubližuje a je takový hnusný je lepší když se to stane teď než když je dítě na světe aby muselo být svědkem ne? Buď se vzpamatuje nebo ne. Co jeho rodiče? Jak se těší na dítě? Myslíš že mu domluví nebo že se o vnouče budou zajímat i když jeho tatínek ne?

terezka74284
autor
10. pro 2016

@lusynkova
Dekuji moc za podporu! Snazim se jak to jde, snazim se na to nemyslet, ale vdycky na me pride ta chvilka smutku a uzkosti a trva hodne dlouho nez prejde, vdycky si rikam ze se musim drzet, kvuli miminko, nechci se stresovat, nedela mi to dobre v brisku. Jen se s tim nemuzu smirit, uz to bylo na tak dobre ceste, za tyden uz jsme mohli byt spolu v bytecku, i on se tesil, ale ma svoje vykyvy. Nevim jake by to bylo az se mimco narodi. Jeho maminka je z toho stejne spatna jako ja, snazi se me uklidnovat jak jen muze. Jete jednou moc diky za podporu!🙂

lusynkova
10. pro 2016

@terezka74284 Vím, já si zažila něco podobného, ale naštěstí v tom tehdy ještě nebylo dítě. Příroda to má většinou zařízené dobře, tedy tak, že se matka po otěhotnění starat primárně o dítě, o jeho potřeby atd.
Věnuj tedy veškerou sílu a energii, co ti zůstává, do svého dítěte. Je to to nejlepší, co můžeš udělat pro něj i pro sebe - je to tvá investice do budoucnosti.
Pokud se budeš ochuzovat o kvalitní jídlo, spánek atd., tvé dítě bude strádat a je dost pravděpodobné, že se to projeví na jeho zdraví, psychice nebo jinde.
Mysli na to, nic si nevyčítej, ale snaž se pro něj udělat maximum.
To je teď to, na co by ses měla soustředit. Na chlapa kašli...

terezka74284
autor
10. pro 2016

@kristyn.g
Ahooj, vim ze ho nepredelam, ale je pravda ze behem naseho vztahu se v hodne veci zmenil k lepsimu, i jeho mamka byla rada ze jsem s nim byla a v urcitych vecech se choval lepe.
Citi se vdy dotcene, kdyz mu neco vyvetlujeme s jeho mamkou, ale nekdy se stane šze se doopravdy vzpamatuje, nejhorsi je ze si mysli ze on nic neudelal. Ale nestalo se jeste ze bysme se dyl ja tyden spolu nevideli a nekomunikovali, ale ja se mu neozvu. Napsala jsem mu pouze dnes ze slusnosti k narozeninam. Jeho mamka me ma rada, a i urcitym zpusobem me uklidnila, rikala ze mi pomuze jak bude moct, ze je na me strane, jelikoz s jeho otcem si prozila to stejne co prozivam ted ja. Ex bydli s mamkou a mamka ho doma uz nechce, chce aby se odstehoval. Meli jsme se pristi tyden stehovat, ja byt zaridila a nakoupila veskere zarizeni, mamce pry rekl ze se tam odsthuje i tak, jsem zvedava jsk to zvladne, v prazdnem byt, bez niceho, neumi si sni uvarit. Neni zvykly byt sam, uz jsme spolu pred pulrokem rok bydleli.

terezka74284
autor
10. pro 2016

@lusynkova
Dekuji🙂 myslim ze to prejde, chce to pouze cas, jen doufam ze to nebude trvat moc dlouho. Jen by me nikdy nenapadlo, ze me tohle potka.

lusynkova
10. pro 2016

@terezka74284
Jsi statečná holka 🙂 Jj, člověk míní... Ale věř mi, že miminko ti vrátí úsměv na tvář 🙂 Je to lék na všechno trápení 🙂

terezka74284
autor
10. pro 2016

@lusynkova
Ano, to vim 100%, ze az uvidim miminko a budu jej mit u sebe, tak budu stastna a bude pro me to nejdulezitejsi. 🙂
Jen to nemam jednoduche v rodine, o to je to tezsi, bydlim s tatou, s matkou se nestykam. Vetsinu dnu travime u babicky, ale casto mi vycitaji ze jsem blba ze ksem s nim byla, ale to je moje vec ne jejich. Chci byt chvilku sama, ale nenechaji me, o to je to na me vetsi natlak.. S pritelem ve dvou v byte by to bylo idealni, mohla bych v klidu odpocivat, on pracuje, ja bych si chodila na prachazky, varila a delala domaci veci, na to jsem se tak moc tesila.

terezka74284
autor
10. pro 2016

A do toho vanoce😢

shine2015
10. pro 2016

@terezka74284 pokud kouri marihuanu a neni ti oporou ted kdyz jsi tehotna tak dost pochybuji ze to bude zvladat az se mimi narodi..
Mas to tezke ale narovinu....dva roky ti ted pripada co krasneho jste prozili ale az ti bude tricet a budes mit vedle sebe opravdoveho muze ktery se bude chivat k tove hezky,pomuze ti se vsim a i ldyz se nepohodnete tak te bude milovat a chovat se normalne....tak ti vzpominka na tohoto muze vyvodi mozna tak usmev...ze sis myslela kdo vi co krasneho jste neprozili....

Ty tady toho chvalis...nosi ti snidani do postele? Vzal Te na dovolenou? Darkem ti udelal radost,ze sehnal co sis prala? A to se nebavime jak se chova kdyz jsi tehotna..
Myslim si,ze to takovy borec neni jak ho ted vidis.....rici tehotne to co rekl plus se chovat....je strasne nevyzraly...
Rozhodne bych se s nim nestehovala.....i kdyz doma je to opruz....abys pak nemela jeste na krku jeho dluhy atp. Protote utahnout najem a vybavu pro miminko plus plenky jidlo energie...to by teprve prisly hadky a starosti.

Takze radeji s dietem sama doma a do budoucna si dobre rozmyslet s kym di poridim dalsi dite/deti.

Drz se. Mrzi me to ze to mas tak tezke.....ale neboj se nic. Mas tatu i babicku ktere te miluji i kdyz misto klidu vyryvaji....

terezka74284
autor
10. pro 2016

@shine2015
Ano, mas pravdu, vim ze to nejspis nema cenu, jsem jen jeste proste zamilovana a musim si tim projit, tim tezkym obdobim, urcite pak bude dobre, jen to te zvladnout. Kdyz je to cerstve, je to nejhorsi... Myslim ze ted kdyz ho neuvidim a nebudu se mu ozyvat tak to prejde, jeste si urcite pobrecim, a natrapim se, ale snad co nejdriv to odpadne

shine2015
10. pro 2016

@terezka74284 to vis ze to opadne... A pocitej i s tim ze se bude chtit i vracet....on si je i tebou jisty a i se chova nezodpovedne....ani si to mozna neuvedomuje.

Ty mas jasny cil postarat se o miminko i sebe a do budoucna....se najde nekdo kdo te milovat budr i s miminkem.

Muuj manzel doma vari pomuze obcas uklidit pohlida deti a stara se financne..shani darky. Kdyz jsem nemocna tak mi vari caj nosi leky a obstara tri male deti sam a i navari.....kupuje me kosmetiku obleceni....nekolikrat me tak nastval.....i se obcas pohadame. Ale nikdy mi nerekl kravo a ro jsme spolu deset let. Je rozdil chvilkovy zkrat a je rozdil toto chovani....on je teda starsi nez ja o deset let. Nez jsme meli deti tak jsme cestovali...a kdyz by mel dva kolace tak me necha oba nebo minimalne ten lepsi....

A k kdyz me nekdy strasne nastval a myslela jsem ze skoncim...narovinu tohle vse jsou veci kvuli kterym ho mam rada...miluju ho.

S jednim ditetem si v pohode najdes muze se kterym fungovag budes v pohode a budes hledat kompromis i proto ze ten kompromis hleda i on kvuli tobe.

Drz se.

shine2015
10. pro 2016

@terezka74284 a ted vidim tve foto.....jsi nadherna!! Dlouho sama nebudes neboj nic. Jen opatrne do budoucna s kym budes mit dalsi dite/deti. To si dobre rozmysli.

A ted hlavu vzhuru. Mas miminko. To se narodi....cas utece a brzy budes s nekym jinym. Hlavne se nevracej k tomuhle...nic lepsiho te s nim neceka...

terezka74284
autor
10. pro 2016

@shine2015
Strasne moc dekuju za kompliment!🙂 uz je mi o neco lepe nez cerstve po te hadce, za ty dva dny co spolu nekomunikujem jsem se zase dozvedela nejake male neprijemnosti, vcera byl celou noc chlastat nekde v klubu, buhvi co tam delal. Dneska ma narozeniny a zrovna mi prisla smska od jeho byvalky ktera nam delala cely vztah peklo, prala mu k narozeninam. Mam dotiz jeho stare cislo. A on se s ni nejakou dobu nebavi, kvuli me. Tak je mi ted zas trochu hure. Jsem nehorazna citlivka a potrebovala bych strasne obejmout, nekomu se vybrecet na rameni, ale placam se v tom sama. Ale beru to tak, ze me to posili, a je to velka zkusenost.strasne moc vam dekuji za podporu a vem tez preji at jste nadale tak stastna jako jste ted a budte pysna na sveho muze!!takovych je dnes malo, opravdu.

shine2015
10. pro 2016

@terezka74284 teri takovych neni malo....muj muz ma taky svoje chyby ale ty mame vsichni.. Ja ted poznala muze bez zavazku a je inteligentni hodny citlivy ale zaroven chlap.....silny. A pohledny. Kdybych nebyla vdana a nemela deti a sveho muze tak hned bych do neho sla. Takze neboj - muzi jsou.
Ohledne byvalky....snaz se to neresit. Ona urcite vi ze mas jeho cislo ty.....a v zaveru i kdyby se k sobe vratili coz si nemyslim tak pro ni by to bylo stejne bolestive jako pro tebe - ne li vic.
Podle ne se bude jeste chtit on k tobe vratit....ale neber ho zpet. Ty jsi nadherna holka a mas rozhodne na nekoho lepsiho nez je tenhle kluk.

shine2015
10. pro 2016

@terezka74284 mimo jine...tenhle novy muz je presvedcen ze za to ze je zena tehotna a porodi ji musi jeji muz na rukou nosit....a nesnasi kdyz nekdo rekne o svoji zene stara.....
Ma mnoho spolecneho s mym manzelem....
To jen pro okraj. Takze spravni chlapi jsou. Ty jsi moc krasna zena. Neboj se ze zustanes sama 😉

bonavoxa
10. pro 2016

@terezka74284
Ahoj, jste oba strašně mladí. Tvůj přítel se asi zalekl zodpovědnosti. Zažila jsem si něco podobného, ale s tím rozdílem, že malá už byla na světě..a on jaksi prostě na roli otce neměl. Rozchod bolel, taky jsem to řešila všude možně, muselo to ven, ale když se dívám zpětně, tak už bych to zpátky nechtěla. Mám muže, domácnost, krásnou a šikovnou dceru. To on udělal krok zpátky a možná mu ani nedojde, o co všechno přišel.
Je to peklo, snažit se vychovávat dítě s nezralým mužem, pak je všechno dvakrát těžší.
Třeba se ten Tvůj vzpamatuje, dala bych tomu čas. Ale nedala bych na žádné slova, ale jen a jen na činy.
Na marihuanu, alkohol, se dívám hodně přísně...a vůbec na všechny nezdravé závislosti. Se ještě divil, že mu nedám ani malou podržet, když byl pod vlivem...ten strach, že jí něco udělá nebo, že ji někde zapomene...
Až se malé narodí, bude to lepší, sice Ti ho bude připomínat, ale starosti a ta mateřská láska Ti pomůže získat nad chlapama..a vlastně nade vším...nadhled. 🙂

terezka74284
autor
10. pro 2016

@shine2015
Moc si cenim vasi podpory ;)
Hodne mi to pomaha...
Je pravda ze on byl hrozne neohleduplny, kdyz mi nebylo dobre, ani si toho nevsiml, kdyz jsem trpela velkyma unavama, a usinala u nej doma kazdou chvili, tak mi jen za to nedaval, nebo kdyz jsme nekam sli, tak js nemohla chodit moc rychle, citila jsem pak brisko, a tvrdlo mi, a on po me kricel ze jen zdrzuju, takze ve finale jsem sla 5 metru za nim, a casto to koncilo tak ze jsem se otocila a sla pryc s stejne jsem ti schytala. Ano, je pravda ze tohle nema cenu, moc dobre si to uvedomuju, jenom me mrzi ze uz jsme meli vse naplanovane a on vse kazil. O to horsi je to, ze doma to nemam lehke a nevim vubec co bude... Ale nejak to dopadne🙂 ze?
Jsem moc rada ze jeho mamka me neodepsala kvuli tomu ze uz spolu nebudem a urcite se s ni budu schazet, je moc hodna, ja sama mamku nemam, tak ji moc obdivuju🙂

terezka74284
autor
10. pro 2016

@bonavoxa
Ano jsme moc mladi, to mate pravdu, ale ja se uprimne citim uz tak na 30:D staram se o dulezite veci, nasla jsem nam bydleni, a hlavne nejsem ten typ ci by chodil nekam parit, je mi 19 a za cely zivot jsem byla 2x na diskotece, nekourim, jsem uplny abstinent, alkoholu jsem si nelokla ani nepamatuju. A hlavne uz bych chtela takovou tu pohodu. Myslim ze u nej je velky problem marihuana, kouri ji sz moc casto, proto trpi takovyma vykyvama, je pravda ze co je semnou tak hodne veci na sobe zmenil k lepsimu, tez vubec nikam nechodi,vubec nepije, travil semnou kazdy den, furt jsme nekam chodili, tak je to skoda, ze je takovy jaky jo. No kazdopadne jsem uz smirena, s tim ze budu sama nejakou dobu sama. A uprimne ted chci byt sama, kdyz se vybrecim, nebo zanadavam tak se mi nachvili ulevi, smisene pocity. Jinak moc dekuji za nazor a podporu🙂

shine2015
10. pro 2016

@terezka74284 jedna vec je ze se citis na 30,ale vec druha je ze proste odzite to nemas a zkusenosti nenacitis 😉 je dobre ze jsi zodpovedna...

On to nepokazil....on gakovy proste je. Ze se na chvilku zmenil nebo potlacil potrebu jit do hospody - sama vidis ze to zase tolik nevydrzel...
Nema cenu ho menit. Ho ani nezmenis....proste z osla zavodni kun nebude i kdyby jsi trenovala od rana do vecera cely rok....ty na tom nechas dusi a on to neda...

Napis mi sz pokud chces a muzeme si nekdy zavolat...a vis uz zda budes mit chlapecka nebo holcicku? Mohla bych Ti poslat nejake obleceni apod 😉 ja teda chci prodat...ale neco by se urcite naslo abych Ti darovala 😉

terezka74284
autor
10. pro 2016

@shine2015
To jste napsala moc dobre s tim oslem;D naprosto vystizne!!
Ja se urcite snazit nebudu, neozyvam se mu, pouze jsem mu ze slusnosti dnes napsala k narozeninam. Nikdy beze me neyl dele jak tyden, nevydrzel... Tak jsem zvedava jak to udela ted..
Noo doktor mi ve 12tem tydnu rekl ze by to mohl byt na 70% chlapecek, ale pak za par tydnu mi zas rekl ze to nejde poznat. Kazdopadne pristi tyden mam jit na velke vysetreni s utz, tsk budu snad uz vedet🙂 pohyby jsem teda citila docela brzo, na to ze jsem prvorodicka, uz v 17tydnu, a je to moc krasnej pocit, vzdycky radi vecer okolo 8-10 uz to mam presne nacasovane a vzdycky netrpelive cekam:D🙂 napisu am do zprav, a pak se muzem ten pristi tyden, jak uz budu vedet, na tech obleckach🙂

shine2015
10. pro 2016

@terezka74284 myslim,ze si muzeme tykat ;--) neboj...ono si to sedne...vse je o zvyku. Problem je ze ve dvaceti navic ldyz jsi dva roky s nim si myslis ze on je nejlepsi a i ldyz ma chyby ze to zvladnete...pritom nevidis ze on Te dokaze udelat stastnou na 30%...a kdezto jiny muz pro trve i vas vztah a celkove tebe te udela stastnou na 80%.....

Kdyby jsi poznala kluka ktery ti udela snidani a jako prekvapko te vezme na dovcu....cestovala by jsi s nim,citila by jsi,ze pro neho v zivote jsi/jste top.....tak by jsi v zivote nezacala s nekym ldo kouri marihuanu a je na tebe zly nebo hnusny....

To neva. Ted se soustred na miminko...a ja osobne bych ho nazpet nebrala..on ti nema vic co nabidnout nez to co predvedl do ted. Lidi se nemeni.....treba casem dozraje...ale ty mas podle me na vic. Tady to bude dokola...

terezka74284
autor
10. pro 2016

@shine2015
Svata pravda, tohle jsem presne potrebovala slyset🙂
Moc se tesim az potkam nekoho kdo me bude mit stejne rad jako jeho, jen se boji ze se nedovedu znovu zamilovat, ale to jsem si vlastne rikala i nez jsem poznala jeho s chodila s jiny klukem, ale to je normalni se takhle citit po rozchodu. Jeste jednou moc dekuji🙂

kackakastanka
10. pro 2016

@terezka74284 jsi v obtizne situaci a prestoze jsi mladounka, stavis se k tomu čelem a citim, ze mas v sobe silu a lasku byt dobrou maminkou, holky uz napsaly plno dobrych rad, tak je nebudu opakovat, ale myslim si, ze by ti take mohlo pomoci, pokud budes nadale udrzovat kontakt s jeho maminkou, babickou tveho mimca, zaroven bych ho urcite uvedla jako otce. Jde mi o to, ze at se nam to libi nebo ne, je otcem tveho ditete a nelze jej uplne smahem vymazat z tveho zivota.

shine2015
10. pro 2016

@kackakastanka ja bych ho neuvadela...

terezka74284
autor
10. pro 2016

@kackakastanka
Dekuji!🙂 ano, na uvedeni otce jsem premyslela, rodina s tim nesouhlasi, a ja asi taky ne, verim tomu ze by mi ani ty alimenty neplatil, k diteti se nijak nechova, zadnej pristup, nic, jako by proste zadny nebylo, dokonce parkrat rekl ze neni jeho. Zatim nad tim premyslim, casu je dost, jinak moc dekuji za nazor🙂

kristyn.g
10. pro 2016

@terezka74284 tak to jsem moc ráda že máš takhle skvělou tchýni, to je výhra 🙂 Můj muž měl také představu že se o něj musím starat jako bych byla jeho matka, nebyl schopný si ani sám v práci obstarat jídlo a dával mi za vinu že měl v práci hlad, marně jsem mu vysvětlovala že si snad je schopný si něco koupit, nebo připravit sám když já nemám čas, že je dospělý... někteří chlapy prostě asi potřebují čas na to aby se vzchopili. My jsme spolu 10 let a manžel se změnil postupně sám, moje domlouvání si myslím bylo k ničemu. Je to beran. Připadá mi že ty jsi uplně na začátku s ním, a protože bude miminko tak je dost potřeba aby dospěl ☹ třeba ho to probere. Možná potřebuje víc důvěry, nechat nějakou odpovědnost na něm a nezařizovat všechno za oba (také jsem dělala), aby tu zodpovědnost také pocítil, když za něj totiž všechno zařídíš ty nebo maminka tak nemá potřebu asi.

terezka74284
autor
10. pro 2016

@shine2015
To stejne mi radi i babicka. Jeho mamka ho neustale prirovnava k jeho otci, ktery je nechal samotny, a neplatil na nej alimenty, a jakozto samizivitelka si myslim ze bych se mela lepe...

xdrak102
10. pro 2016

Ahoj, nedá mi to než reagovat, vzhledem k tomu, že mám za sebou taktéž rozchod v těhotenství. Věř, že když říkám, že miminka si budeš užívat i bez něj, tak mám pravdu. Zvládnout sama to jde, poradíš si. Já jsem najednou zjistila, že vůbec sama nejsem a pomocnou ruku mi nabídli i lidi, od kterých jsem to vůbec nečekala. Nakonec zjistíš že vlastně možná nejsi tak ÚPLNĚ "sama". Je mnohem lepší mít partnera a otce miminka, ale chce to zvážit všechny důsledky. Já teda po tom všem upřímně bych byla radši, kdybych se s otcem miminka nemusela stýkat, hrozně mi ublížil a každé "předání" mimča ze mě jen vysává energii a úplně trnu, s čím zase ex přijde. Takže kdyby to bylo na mě a parner nejevil zrovna zájem, tak ho odstřihnu a žiju V KLIDU, než čekat, s čím mě zase dostane.
Tchyně s tchánem se vůbec nezajímají, takže to nemůžu posoudit. Mě pomohla moje rodina a spoustu kamarádek, i těch vzdálenějších, od kterých bych to nečekala.
Chápu, že to není fér "vymazat" otce, ale kdyby o to extra nestál, tak mi to teda vůbec nepřipadá jako špatná varianta. Chápu, že kdo to nezažil, může moralizovat o nějakých právech otce, ale upřímně...je člověk, který opustí ženu těhotnou a k dítěti žádný vztah nemá opravdu otec? Nebo je to jen zploditel?
Dám příklad - ten můj chodí jezdit kočárkem 1-2x týdně, dceru svlékne a tím to zhruba končí, dá si u mě kafe a jede domů za tou svojí.
Veškerá péče je na mě, nikdy jí nepřebalil, nikdy neviděl jak se koupe, nikdy nikde nebyl (doktoři apod.). Vždycky jí dostane upravenou do kočárku a s tím pak milostivě 1-2 hodiny jezdí. No sorry, to jsem si teda mohla ty nervy co zase řekne ušetřit...