Hypotéka na dům. Dá mi banka?

15. led 2024

Maminky, prosím poraďte.
Chci si pořídit vlastní dům na hypotéku, našetřeno mám cca 500 tis. v hotovosti. Dům by byl menší, před rekonstrukcí za 1,2 mil. Dá mi banka hypotéku? Příjem je cca 18 tis. měsíčně čistého.
Nevím, zda se dají do příjmu počítat i alimenty?
Děkuji za názory.

linusha
17. led 2024

@journals já už pár příspěvků přemýšlím zda je to troll, kterému jsme tu skočili na špek a baví se tím. A nebo je paní skutečná se skutečným věkem a žije opravdu na těžkém růžovém obláčku a pro mě i ve zvláštní bublině.
To jak je kolem ní vse zalite sluncem a ty její jistoty (za 1,2 mil získá super dům s obr zahradou, zdarma dřevo, jídlo, ohromná pomoc rodiny, pratel,...) mi přijdou už až nereálné a že nám tu představuje vzdušné zámky, kterými chce vyvolat možná tak akorát závist.
Škoda že paní i po x příspěvcích nenapsala v čem a jak žije nyní, když měla potřebu se tu otírat o ostatní.

michaela666
18. led 2024

@maciceksta Já ji neobviňuju z krádeže, jen že skladba jídelníčku nemusí být plnohodnotná. Sestra pracuje v závodní jídelně a když si něco nese domů zadarmo, tak to prostě maso a ovozel není - musí si to za sníženou cenu koupit. Toť moje zkušenost.

maciceksta
18. led 2024

@michaela666 A já tady po třetí opakuju, že to tak prostě někde jde. To, že si to nenosí tvoje sestra neznamená, že to nejde jinde. Píše tady i paní, která vlastní 4 stravovací zařízení a říká, že její zaměstatnanci mají dovoleno si nosit domů veškeré jídlo - a píše tam, že dělají i snídaně a svačiny. Tj. donese si domů svačinu, polévku, druhé jídlo i s masem. My jsme měli zeleninové talíře, zeleninové a ovocné salaty. Takže skladba jídelníčků může být naprosto v poho, dokonce lepší než v jiné diskuzi, kde si děti často dalějí hranolky a stripsy z polotovaru, protože příjdou ze školní jídelny a mají hlad.

michaela666
18. led 2024

@maciceksta Ovšem tohle tady padlo až po tom, co jsem psala svůj komentář, že ano.

maciceksta
18. led 2024

@michaela666 To nevím, hledat to nebudu.

angelinie
18. led 2024

700 000 je na dnešní dobu hoooodně nízká hypotéka, tak si myslím, že není důvod, proč byste na ni neměla dosáhnout. Ale určitě bude lepší poptat se aspoň zkušebně v nějakých bankách. Pokud máte vyhlédnutou konkrétní nemovitost, doporučuji moc neváhat. Ty, které za něco stojí, jsou pak velmi rychle pryč. A držím pěsti s rekonstrukcí, to je ten největší mazec...s dobrým zázemím rodiny a přátel to půjde o hodně snadněji, znám to aspoň z vyprávění kamarádů. My jsme teda s manželem stavěli novostavbu, ale snažili jsme se spoléhat hlavně sami na sebe (a firmy) a byl to teda taky mazec! 😆

jarla
21. led 2024

Proč by to měl být hned troll? Je to prostě ženská, která má své představy a která žije jinak. A věřím, že na tu hypotéku dosáhnout může, vždyť skoro polovinu naspořeno má, udělají jí to tak, že bude rovnou ručit tím domem, do těch čísel se může vlézt a nebo taky ne. Zajímalo by mne, jestli jí to vyjde.

tulipdona
1. bře 2024

Ty jsi vemínko s tím panelákem furt. Podle tvého vyjadřováním je cítit jak si nejistá a vlastně nešťastná.

Třeba by si v tom panelaku s ordinací byla.🤣