Závazná kalkulace a zamítnutá půjčka na auto. Máte zkušenost?

katka_nedo
22. zář 2019

Dobry den,manzel ma na sebe uver na auto.Pres znameho jsme chteli tento uver prevest jinam z duvodu nevyhodneho uroku u stavajici banky.Ovsem ta nova banka si vyzadala zavaznou kalkulaci uveru ale nakonec nam pujcku zamitla-nevime proc.No a ja ted nevim,jak a zda vubec jde od zavazne kalkulace odstoupit,protoze samozrejme nemame tolik penez,abychom to splatili.Ma nekdo zkusenost?

martt
22. zář 2019

@katka_nedo Zkušenost nemám ale záleží jestli jste s novou bankou podepsali nějakou smlouvu. Pokud ano, tak záleží co máte v té smlouvě. Každopádně pokud vám půjčku zamítli, tak si myslím že nejste k bance nijak vázaný. A to z toho důvodu, že podle jejich systému jste pro ně rizikový klienti a systémem jste neprosli. Ale určitě bych se zeptala v té bance, jak odstoupit od smlouvy.

katka_nedo
autor
22. zář 2019

@martt V te nove nic zavazne nemame.Ale v te,co zatim splacime jsme si kvuli nove museli vyzadat zavaznou kalkulaci o vysi te pujcky,kterou vystavili a napsali do kdy se musi splatit.

zuzita15
22. zář 2019

@katka_nedo a to vystavili zavaznou kalkulaci s jinyma podminkama nez puvodne?

katka_nedo
autor
22. zář 2019

@zuzita15 Proste mi z te stavajici zaslali papir o dvou listech,kde bylo napsano kolik je stavaji vyse pujcky a splatit do.Proto pisi o zavazne kalkulaci.Jenze,kdyz mi neschvalili v te jine ten uver,tak to nemuzu splatit,ze jo.Tudiz potrebuji od zavazne kalkulace odstoupit a nechat uver bezet dal jako by nic.Mam dojem,ze me tu nikdo nechape

zuzita15
22. zář 2019

@katka_nedo zrejme, ja jsem treba termin “zavazna kalkulace” nikdy neslysela 😂 Nicmene pro banku bude urcite vyhodnejsi, kdyz uver pobezi dal, takze se domnivam, ze odstoupit by nemel byt problem. Jednak bych si procetla podminky “zavazne kalkulace” a jednak bych zasla do banky a zeptala se....

katka_nedo
autor
22. zář 2019

@zuzita15 Ja u nich hledala cely vikend prave podminky odstoupeni od zavazne kalkulace a nikde nic.Muj financni poradce mi to zitra zjisti,proc nam tamta banka neschvalila uver.Jen o vikendu se clovek nikam nedovola,proto jsem se jen zeptala tady.Protoze jsem z toho nervni

zuzita15
22. zář 2019

@katka_nedo chapu. Ale jak jsem psala, pro puvodni banku bude urcite vyhodnejsi pokracovat v uveru, takze si myslim, ze pokud mate dobrou platebni moralku, urcite Vam nechaji uver bezet dal. Jinak ty podminky by Vam mely dodat s tou kalkulaci a pokud jste nic nepodepsala a nedali Vam zadne podminky, tak se domnivam, ze po Vas nemuzou nic chtit.

nita1984
22. zář 2019

Obvykle to bývá tak, že datum do kdy zaplatit je datum, do kdy kalkulace platí. Po tomto datu bude zase jiná. Takže pokud nezaplatíte, jedete dál podle původních podmínek. Nicméně vždycky je základ, jak to má konkrétní společnost/banka

katka_nedo
autor
22. zář 2019

@nita1984 Snad jo.A platime vzdy vcas.Mame trvaly prikaz.

lucitka91
22. zář 2019

Závazná kalkulace je možná jen termín té dané banky. Jinak si banka vyžádá vyčíslení úvěru k danému datu. V 90% bank není potřeba dávat informaci, že k doplacení nedojde. Ono záleží kde přesně ten stávající úvěr máte ale refinancovala jsem úvěry klientům ze všech bank v ČR a opravdu se závaznou kalkulací jsem se nesetkala. Dokonce i strýček google se nechytá.

katka_nedo
autor
23. zář 2019

@lucitka91 Moneta

kami1984
23. zář 2019

@katka_nedo pracovala jsem v Monete a tento termín opravdu neznám. Je vždy vyčíslení dluhu a pokud většinou do měsíce není úvěr splaceny konsolidaci/refinan. , tak pokračuje dle platné smlouvy, jelikož částka k doplacení je zase jiná - přijde další splátka.

katka_nedo
autor
23. zář 2019

@kami1984 Dekuji.Mi to tak psali v emailu a clovek,ktery se v tom nepohybuje,nemuze vedet a pak aby nebyl zbytecny pruser

kami1984
23. zář 2019

@katka_nedo v pohodě 🙂 Pro klid duše zajdi na pobočku, případně napiš na chatu, alespoň bude mít v ruce "důkaz", že to tzv. nezesplatní, když peníze z refin. nepřijdou. Jinak ten důvod zamítnutí banka sdělovat nemusí.

katka_nedo
autor
24. zář 2019

@kami1984 Tak kdyby tu takove tema nekdo hledal,tak se to musi stornovat.Jeste,ze jsem tam napsala a provedli storno pozadavku.Uf