Majetkové právo - kdo se v něm vyzná?

hana91
18. zář 2018

Prosím je tu někdo, kdo se vyzná v majetkovém právu a mohl by mi s něčím poradit?

klara1997
24. říj 2018

@hana91 záleží s čím konkrétně. Zkus se rozepsat, nebo jestli chceš do zprávy, každopádně v něčem se vyznám 🙂

29erika29
3. dub 2020

Dobrý den, dostala jsem se do hrozné situace a prosím o radu. Koupila jsem s přítelem barák na půl. Půl baráku moje a půl baráku jeho.Bohuzel po čase nic nefunguje. Nechce pryč on ani já. Má někdo s něčím takovým zkušenost? Prosím moc o radu. Bydlí tu i můj syn. On ještě jsem zjistila, že mi od začátku lže v hodně věcech. Poradí mi někdo, prosím. Dekuji

yerry
4. dub 2020

@29erika29 ahoj na tom není co vysvětlovat, jste podilovými spoluvlastniky nemovitosti, každý máte stejná práva, každý disponujeme stejným dílem (pokud teda jsem pochopila správně že máte každý ideální 1/2).. buď se domluvite tak, že jeden odejde a druhý ho vyplatí (nebo jeden odkoupí podíl toho druhého, ale to je fuk) nebo to spolu prodáte třetí osobě a peníze rozdělíte dle výše podílu (po vyplácení případně hypoteky) nebo se nedohodnete a budete to řešit soudně...tady není moc co radit,každopádně delejte tak ať se kvůli svým neshodám nedostanete ještě do křížku s exekutory, je třeba pohlídat aby se hypoték pokud tam byla, opravdu včasné řádné platila... pak byste nadto dojeli ještě víc... jen možná do budoucna si dát pozor před takovým životním krokem... dítě je vase společné? Nebo ho máš z dřívějšího vztahu?
Nejsi první ani poslední, za 10 let práce v realitách jsem videla a slyšela ledacos....
Píšeš ze ti lhal... no ono to tak bývá, lhal ti v něčem co je ve vztahu k předmetnemu bytu?

29erika29
6. dub 2020

@yerry
@yerry Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Ano dítě je moje z předchozího vztahu. Na hypotéku dohlizim já, takže toho se nebojím. Spíš se s ním nedá moc domluvit. Lhal o svém zdravotním stavu a myslím, že když se jde udělat takový velký krok do života tak by ten druhý měl všechno vědět a ne se to po čase dozvědět od jeho mamky, když už to jeho chování bylo neúnosné. Ach jo. Ale vám moc děkuji za ochotu a čas napsat. Krásný den

yerry
6. dub 2020

@29erika29 no ono to vždy hlavně o lidech, jo partneři by si měli takové věci říkat, taky si to myslím, ale sama vidíte že si to nemyslí všichni.... držím vám palce , ať se co nejdříve nějak domluvite....