Aktovka pro prvňáka, poradíte?

katkahla
26. dub 2016
Uživatel katkahla je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od katkahla.

Dobrý den,
poradíte mi jakou aktovku, nebo tašku pro prvňáka? Lehká, vystužená záda, nožičky vespod? Jak o tašku pečujete? Bojím se, aby za týden nebyla celá špinavá. Nevím, jaká další kritéria bych měla ještě mít? 😒 Děkuju moc

jmisa
26. dub 2016

Syn si vybral Topgal, já mu ukázala typ - design volil sám.
Chtěl "kosmický", tak volil http://www.topgal.cz/skolni-batohy-2016/chi-799...
Je tedy pro 2-5 třídu, ale syn není žádný prcek, tak jsem volila tento typ. Chtěla jsem zcela oddělené kapsy na učebnice a pak např. jídlo.
Někdo zase volí jednozipovou verzi.....

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
zzuzinda
27. dub 2016

Adam má herlitz midi. tuhle: http://skolni-batohy.heureka.cz/herlitz-skolni-... Je pevný, lehký, má plastový spodek. A je tmavý,není na něm nic vidět. Tuhle jí polil tuší a není nic vidět 🙂 Jinak aktovku čas od času otřu vlhkým haeříkem nebo vvlhčeným ubrouskem, ale není to ani potřeba. Má jí od první třídy, zachází s ní normálně - tu s ní švihne, tu se válí před družinou, kde jí občas někdo nakopne a vypadá pořád jako nová. Teď mu do třetí třídy budeme kupvat nový batoh. Myslím, že na třetí třídu už bude malá.

nat
27. dub 2016

My take mely pro syna Topgal Obesla jsme nekolik obchdou sbirala recenze okoukala ruzne znacky a Topgal vysel nejlepe 🙂Dcera jde od zari take do skoly a budeme kupovat take Topgal jen v ruzovem 🙂

katkahla
autor
27. dub 2016
Uživatel katkahla je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od katkahla.

Ahojda holky, koukala jsem na Vaše odkazy 🙂 Mě se líbí, že ten batoh má hodně přihrádek. Můžu mu rozdělit sešity a knížky 🙂 Můj muž ještě koukal po internetu na tohle http://www.stil.cz/Produkty/Skolni-batohy-aktovky/Skolni-batohy-pro-1-stupen/Skolni-anatomicka-aktovka-Offroad, ale nevím 🙂 mě přijde, že se odráží jeho koníček "auta" a chce je u syna, ale jinak mi přijde, že aktovka je docela také dobře systémovaná? Ještě budem koukat dál 🙂 a pak se stějně koupí, co chce maminka ... haha...

nat
28. dub 2016

@katkahla Jestli VAm muzu poradit tak tasku s timhle zapinanim neeeebrat,Syn chtel podobnou a v obchode kde jsme tasku kupovaly nam radily ze se to hodne rozbiji jak s tim deti neumi moc manipulovat

zzuzinda
28. dub 2016

@nat Na Adamově aktovce je taky tahle klasická přezka a rozepíná i zapíná jí bez potíží on i jeho mladší ségra. A drží, nic se neporouchalo.

nat
28. dub 2016

@zzuzinda ja se nedohaduji jen radim,je kazdeho vec co si koupi 🙂

zzuzinda
28. dub 2016

@nat Jasně, já to tak beru, jen přidávám názor, zkušenost 🙂 jen mě spíš překvapilo, že to říkala prodavačka. Možná to je značkou aktovky. Když jsme kupovali aktovku, tak jsem byla vděčná za každý názor a zkušenost 🙂

krystalka
28. dub 2016

@katkahla - synovi jsme do první třídy pořídili batoh (aktovku-ono to vypadá vlastně stejně) Emipo a jsme moc spokojení - vyztužená záda, nožičky, uvnitř je přehledná, takže když prvňáček otevře víko, tak hned všechno vidí a nic dlouho nehledá, vpředu zvlášť kapsa na svačinu, po straně na pití....otvírá i zavírá se snadno jednou rukou....je i lehká - máme drobka, když nastupoval do školy, tak měl asi 120 cm a necelých 19 kg....Navíc to byla jediná aktovka nebo batoh na trhu s motivem vlaku, které syn miluje, takže to byl příjemný bonus navíc 🙂, teď je ve druhé třídě a aktovka pořád vypadá jako nová, zatím jsem ji ani neprala, jen jednou jsem čistila malý flek od vodovek či co....ale je fakt, že on ji v podstatě ani nemá kde ušpinit a zničit - ráno jede do školy se mnou, aktovku má na zádech, ve škole visí na háčku na lavici, když jdou na oběd, tak si aktovky zamykají v šatně do skříněk a vyndavají je až při odchodu domů....a to jezdí zase s námi....doma aktovka stojí na botníku v předsíni....Myslím, že mu v pohodě vydrží i do 3.třídy, zatím po jiné ani netouží a obsahem mu pořád stačí 🙂

krystalka
28. dub 2016

@katkahla - ještě k tomu množství kapes - jsou děti, pro které je hodně kapes spíš na škodu, takže to chce zvážit i tohle....některé se v tom pak ztrácejí a zbytečně hledají kde co mají....jinak syn má v aktovce dvě přihrádky - do jedné si dává učebnice a sešity a ve druhé má penál, peněženku a dává si tam třeba ručník, když si nese čistý na výměnu, nebo tepláky do družiny....na učení jsme vychytali super systém - nemá klasické tvrdé desky na sešity, ale pořídili jsme takové ty plastové obálky s drukem na zapínání a v každé má všechno k danému předmětu - takže má jedny na matematiku, druhé na češtinu a třetí na prvouku - vždycky tam má sešit, učebnici, pracovní sešit...nebo třeba v matematice i pravítko....a prostě ve škole vyndá jedny desky a ví, že tam je všechno na ten který předmět....pak má ještě jednu menší, formát A5, kde má žákovskou a notýsek na vzkazy....je to i lehčí, než ty klasické desky na sešity a jelikož on teď ve druhé třídě v 8 letech váží necelých 22 kg, tak je každý gram dobrý 🙂

lucika
28. dub 2016

Když jsme šli vybírat aktovku pro syna, byla jsem rozhodnuta pro Topgal. V obchodě jsme si v klidu prohlídli nabídku a nechali si poradit. Nakonec jsme odešli s tímto batohem Pulse: http://www.papirnictvipastelka.cz/Batoh-36-Step...
Aktovka mi přišla na synovi hrozně malá (je normálního vzrůstu) a neuměla jsem si představit, že by s ní šel do 2., případně 3. třídy. Náš batoh je sice maličko větší, ale vzhledem k tomu, že bez úhony přežil skoro celý 1. školní rok, tak věřím, že s ním ještě minimálně rok vydrží. Vybírali jsme neutrální motiv, aby ho po pár měsících neomrzlel. Co se týče řešení - je vyztužený všude, kde má být, má 3 přihrádky a dvě boční síťky. Nedělám si iluze, že se k němu chová vzorně, ale batoh je pořád jako nový, ještě jsem ho nečistila. Cenově vyšel taky skvěle, ani jsem nedoufala v takovou částku, když všichni straší cenami.

konidana
28. dub 2016

Našim dětem jsem do 1. třídy oběma vybrala aktovku Herlitz (oba mají starší model compact, asi jako nyní smart). Jsou drobnější, Aktovka jim sedí a je jednoduchá, přehledná a lehká. Dcera ji měla už z druhé ruky a má ji druhým rokem. Do 3. třídy vybírám již něco jiného . Asi batoh Topgal.

krystalka
28. dub 2016

A hlavně je určitě dobré aktovku nebo batoh vyzkoušet s dítětem, nekupovat jen přes net....protože každé dítko je jinak stavěné a co sedí jednomu, nemusí sedět druhému....třeba synův kamarád má stejnou aktovku jako syn, jsou oba i výškově tak nastejno a přesto našemu sedí dobře a kamarádovi sjíždí z ramínek, i když má popruhy utažené....

ewelina
16. čer 2016

Zdravím.... my jsme absolvovali úspěšně 1.-3. třídu s aktovkou od Lega a byli jsme naprosto spokojení. Lehká a přehledná, vše má své jasné místo a syn nemusel lovit různě po zipových kapsách. Navíc lze postavit a drží, nikde se nepovaluje...
... pokud by se našel zájemce, nyní rádi pošleme dál - viz. bazar. děkuji.

broskvicka6791
4. črc 2016

Za mě Topgal!

slunicko78
12. črc 2016

Ahoj maminy, právě včera nám dorazila Bagmaster LIM0115A 🤐 :
http://www.sara-jbc.cz/skolni-aktovky/sko.html

Vybírala jsem lehkou tašku pro drobné dítě. Jsem s koupí spokojená - taška je lehká, přehledná, syn ji má na zádech "usazenou" přesně tak jak má být, reflexní prvky po stranách i v zadu. Klopna na sponu. I s penálem váží 1,14kg (fakt, že zatím prázdná). Přeska na sepnutí přez prsa. Polstrovaná záda, široké ramenní popruhy. Zespod vyztužená. Drží tvar. Barva je super z hlediska zašpinění.
Teď už zbývá "jen" vyzkoušet ji v reálu 😎

petradova
12. črc 2016

My máme pro dcerku tuto aktovku:
http://sady-skolnich-pomucek.heureka.cz/schneid...

Z topgalu jsem byla nadšená jen na obrázku, v realu mě až tak nenadchnul a navíc byl pro ní dost veliký, dcera je drobnější. Tato jí sedí perfektně, má nožičky, zapínání na magnet, přehledné uspořádání, boční kapsy se síťovinou na pití, mnoho reflexních prvků.a je lehoučká a ergonomická.No a hlavně se nám i líbila🙂

luckamelka
30. srp 2016

Ahoj, řešíme právě doma školní tašku do první třídy. Můžete někdo poradit jaké máte zkušenosti prosím? Třeba jaká značka se vám osvědčila a kde v Praze mají dobrý výběr. Narazila jsem zrovna na článek http://www.od-kotva.cz/cs/novinky/2016-08-vyber..., tak bych ráda vybrala opravdu vhodnou a nechala si ideálně poradit od někoho, kdo tomu rozumí. Díky moc!

zzuzinda
30. srp 2016

@luckamelka My pro Adama koupili aktovku do první třídy v Sevtu v Bohnicích - https://www.sevt.cz/o-sevtu/prodejny/. Výběr velký. Mají toho hodně na skladě, spoustu značek i druhů. Zkoušeli jsme tam aktovku hodně dlouho. K tomu tam mají různé desky, sešity, penály.... Teď jsme mu kupovali batoh tady: http://www.detsketasky.cz/content/13-prodejna-s... - tam je velká výhoda, že tam jsou i o víkendu, pán poradí, pomůže, taky velký výběr. Navíc, když jsme si vymysleli jiný vzor batohu, než měli na skladě, objednal nám ho, abychom ho mohli skouknout. Taky tam mají penály, desky a jiné potřeby. Mají tam zase trochu jiné značky než v Sevtu.

barcca5
30. srp 2016
krystalka
30. srp 2016

@luckamelka - ahoj, už jsem to tu předtím v téhle diskuzi někde výš psala - máme batoh Emipo (dělají batoh i aktovku, ale až na drobné detaily je to vlastně stejné...), jsme spokojení hodně, syn teď půjde do třetí, aktovku má pořád, jinou nechce, pořád je jako nová, nenašli jsme na ní jediné mínus....má od stejné značky i penál a taky naprostá spokojenost 🙂 , kupovali jsme na www.dracek.cz - mají i kamennou prodejnu, kde jsme mohli aktovku v klidu vyzkoušet 🙂

katkahla
autor
5. zář 2016
Uživatel katkahla je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od katkahla.

Ahojda, moc děkuju za Vaše rady, nakonec to dopadlo tak, že babička objednala batoh od stil.cz a tatínek přivezl aktovku z cest 🙂 Musím uznat, že obě tašky jsou super. Další pomůcky jsme dokoupili u nás v papírnictví. Hezký den všem 😉