Učitel šikanuje dceru. Jak to řešit?

7. lis 2023

Ano, čtete správně... Třídní učitelka šikanuje dceru.
Ponižuje jí před celou třídou, dělá jí naschvály, posmívá se jí kvůli tomu že je pomalejší a teď naposledy před třídou řekla že se má vrátit do školky že na to nemá. Děti se jí posmívají a nechtějí se s ní bavit.... A ano, vše vím od jiné maminky, které to říkala její dcera. Takže můžu říct že ta moje si nevymýšlí... Jak by jste to řešili ?
Byli jsme v ředitelně kvůli tomu ale ředitel s tím nic nedělá, je mu to jedno.Ba naopak, je na její straně, protože učitelka je tam prvním rokem. (Taky paní učitelka za posledních 5 let vystřídala 3 školy. Proč pak asi ??? ) Přijde mi že spolu chrápou, protože si to jinak neumím vysvětlit... Dá se tohle řešit jinak? Mám chuť nechat tu učitelku vyhodit.!

lcn162
9. lis 2023

@dashyyy však rodiče loni řádili a my budeme taky. Hodně z nás čeká na individuální třídní schůzky v listopadu a pak se uvidí. A pojem alternativní se tady jen vžil, je mi jasné, že jinde tento pojem znamená úplně něco jiného.

jerrabina
10. lis 2023

@dashyyy tak alternativní je cokoli, co není standardní. Většinou se pod alternativní výukou chápe něco konkrétního, ale nemusí to tak být vždycky. (ach jo, učím cizince česky. A taky svého manžela, který je rodilý Čech. Snad to nebudu i na koníka rozšiřovat často 😂)

dashyyy
10. lis 2023

@jerrabina u nás je alternativka používáno pro klasickou lesní školu, pak tu máme i inovativní a vnímám tam rozdíly.. v tom jak mám tohle zafixováno, tak bych alternativní nepoužila, ale je to tím, že se pohybuju v kruzích, kde se to prostě používá jak píšu.. paní mi to hezky objasnila, jsem s tím ok

jerrabina
10. lis 2023

@dashyyy to jo, já to mám taky tak zafixovano (lesní, montessori, waldorf), ale jdu po lingvistivkém významu a ten je širší 🙂 a už když jsem se ptala mě napadlo, že tohle možná bude někde v té škále širšího významu, než se používá běžně 🙂

rebe
10. lis 2023

V první řadě důrazně doporučuji pořídit si důkazy. Pořiď dítěti chytré hodinky nebo diktafon a nahrávej. Na nahrávání učitele při výkonu povolání pro ochranu svých práv nebo práv svého dítěte máš ze zákona právo, takže s toho neboj. A pak nebudeš v situaci "slovo proti slovu", ale budeš mít důkaz, se kterým se opravdu vše řeší snáze, a to u vyšších instancí, například u zřizovatele.

miryp
10. lis 2023

Písemná stížnost řediteli školy, v kopii na zřizovatele a důrazně tam uvést, že pokud nebude věc řešena, obrátíš se na kraj a Českou školní inspekci. Pošli to doporučeně, abys měla doklad o odeslání a mohla si zkontrolovat, že to škola i obec převzaly. Jinak souhlas s tím nahráváním učitele, při výkonu povolání a za účelem ochrany svých práv nepotřebuješ jeho souhlas s nahráváním.