Rozdiel medzi deťmi 21 mesiacov

10. júl 2022

Ahojte. Chcem sa spýtať na skúsenosti. Dcéra má rok a ja som zistila, že som tehotná. Rozdiel bude cca. 21 mesiacov. Potrebovali ste súrodenecký kočík? Aký bol druhý pôrod v porovnaní s prvým? Prvý som mala celkom zlý, veľa poranení a šitia. Ďakujem pekne. Pekný deň. 😊

fepe5
10. júl 2022

Ahoj,ja mam rozdiel 23 mesiacov,surodenecky kocik som nemala,ale pouzivala som stupienok ku kociku.Druhy porod bol ovela rychlejsi a lahsi,oproti prvemu.Ale ja som bola viac v strese kedze prvy som mala narocny,prva dcera mala vyse 4roch kil, takze mi dala zabrat.Aj zotavovanie po druhom bolo rychlejsie.

autor
10. júl 2022

@fepe5 Ďakujem. To s tým pôrodom ma potešilo. Verím, že to bude v pohode. 😊

kvietok173
10. júl 2022

Ja som mala 23 mesiacov a mala som surodenecky kociar ale nakoniec v nom spaval iba starsi lebo mala nechcela byt v kociari vobec max pol hodinku, takze som ju mala iba v satke. Ale su suroednecke ktore mozes mat v pripade potreby ako jedne kociar. Co sa tyka porodu je to individualne. Ja som mala 4 porody, prve dve skor normalny a sekciu a tieto dva normalny a opat sekciu 🤪 sekcie boli slecny 🥰. Ja som skor mala problem ze som musela prestat kojit lebo mi reagovala maternica a skracoval krcok maternicny.

autor
10. júl 2022

@kvietok173 Ďakujem za info. Tak mne staršia teraz takmer vôbec nespáva v kočiku, len za podmienky, že ju uspím v nosiči či na rukách a položím do kočíka. 😂 Ale také presuny si naozaj neviem zatiaľ vôbec predstaviť. Ona síce bude mať takmer 2 roky, keď sa narodí druhé, ale zatiaľ má len rok aj 2 týždne a ešte nechodí. Možno preto riešim zbytočnosti ohľadom kočíka, keď neviem čo bude. Uvidím, ale teda ja som neplánovala druhé, podarilo sa, takže mám stres už len z toho, že som tehotná a milión myšlienok od spánku až po kočík. Ďakujem za Tvoju skúsenosť. 😊❤

didi2102
10. júl 2022

Ja mam rozdiel necelých 19m, ale obe sekcie, tak neporadim v tomto,ale tehu som mala lepšie a aj som sa.lepsie zotavila, ja som mala aj surodenecky kočík lebo syn sa naucilchodiť ako 1.5r a teda o 3m som už rodila 😄 mne dosť pomohlo ale asi po 4m som ho predala, je to super keď ideš na nákup,alebo treba niečo vybaviť ausis ísť brat oboch, staršie je choré a mladšie reve a ty.chces ísť pokocikovat,alebo keď sa.ch es.via .prechádzat a staršie nevládze ,prípadne trucuje 😄 ale určite keď len z bazari a žiadne drahé no zase aby ti vydržal , potom somala.aj skeit ale mne sa to neosvedčilo ,použitý 1x , syn chodil peso a prispôsobovala sa jemu von,pár krát som si ponadavala keď som už nemala dvojkocik a on sa hádzal o zem a.nechcel ísť 😄🤯🤯

kvietok173
10. júl 2022

Moja stvrta tiez nebola planovana, som mesiac preplakala, lebo bola 4 ta a mala som dost rokov a nevedla som si to predstavit. Teraz mam krasne dievcatko akurat zajtra bude mat 8 rokov a voal sa Mila a je nas milacik rodiny a narodila sa na Milotu. Nic v zivote nei je nahoda. Vsetko je tak ako ma byt. Ukludni sa a tes sa zo zivota 🍀❤️🌸

kris_tin257
10. júl 2022

Náš malý má 3 roky a kočík potrebujeme stále, čiže závisí od dieťaťa 😊

lusyc
10. júl 2022

Ja som mala rozdiel 24 mesiacov a súrodenecky kocik mne velmi pomohol, najbližší obchod je skoro 1,5 km, ihriská, park tiež ďaleko. Nikam by som sa bez neho nedostala. Staršia síce pekne chodila, ale vydržala krátko a myslím, že aj závidela mladšej, ze sa vozí. Teraz zase prostredná závidí najmladsiemu, ale tam je rozdiel uz tri roky, tak dvojkočíky som dala preč. Keby niečo, vždy mam pri sebe šatku, bábätko, ked place, dam do šatky, stredná je v kočíku a najstaršia pomáha tlačiť kočík. Veľa závisí od dieťaťa a od terénu.

biibiana
10. júl 2022

Ahoj. Ja mam rozdiel 18mes. Kocik nam netrebalo prvoredena chcela od roka uz len chodit. Rychlejsie presuny vyriesil stupienok ku kociku alebo sedela na kociku na konstrukcie dole pri kolesach. Qlebo auto.. Porod bol expresne rychly o polovicu kratsi ako prvy a sup na 2 zatlacenia bolo babo von. Odporucam ti trenovat hradzu a tlacie s aniball. Drzim palce 👌

tosomja
10. júl 2022

Ja mám rozdiel rok medzi deťmi. Syn ma teraz 2 a stále mám surodenecky kočík. Minimálne na spanie využívam. Mám bugaboo a keď už nebude chcieť ani sedieť ani späť, budem používať Mono verziu

dori92
10. júl 2022

Ahoj, my mame rozdiel 22 mesiacov. Kočík som súrodenecky nekupovala, ale kúpili sme si skejtik, na tom sa malý dosť povozil ešte. Pôrod bol rýchlejší ale o to viac intenzívny. Mala bola na svete do hodiny od príchodu do pôrodnice. Prvy pôrod trval 3 hodinky a mala som dva stehy. Druhý pôrod úplne bez šitia, bez nastrihu, mala vážila 4300g 😁🙏

gerfinka
10. júl 2022

Ja mám rozdiel 22 mesiacov. Staršia začala samostatne chodiť až ako 16 mesačná, ale pekne sa rozchodila a vlastne som ju teda naučila, že mám v brušku babu a že teda ju nemôžem už veľa kocikovat a nosiť na rukách. Takže som nemala ani surodenecky kočík ani skejtik ku kočíku. Naučila sa postupne na odrážadlo, takže sme po dedine chodili na prechádzku tak. Neskôr vlastne ešte občas aj teraz keď sa potrebujeme rýchlejšie presunúť ich v športovom kočíku odveziem na krátku vzdialenosť obe naraz.

sonka_miro
10. júl 2022

My budeme mat 22 mesiacov rozdiel, za 5 dni mam termin porodu. Dcera uz v marci nechcela byt v kociku a len chodit ale tiez mame pre istotu kupeny stupienok. Co sa tyka prveho porodu trval 11 hodin, dcera 4,6kg 55cm vzpriecila si este aj rucky takze aj nastrih musel byt a tak ma dotrhala ze ma sili z vnutra,z vonku vyse hodiny vratane plastickeho chirurga a tiez dlhe hojenie. Tak teraz pevne verim ze to bude ozaj ovela lepsie. 😁

jana_eyre_2
10. júl 2022

Medzi prvými dvoma deťmi mám cca1,5r rozdiel a nemali sme surodenecky kočík.. mala som nosič ak sme boli niekde na dlhšie..

autor
10. júl 2022

Ďakujem pekne za všetky reakcie. Tak asi predsa len počkám a nebudem pred narodením hrotiť ten dvojkočík. Tiež mám šatku ak nosič pre bábo a uvidíme keď sa staršia rozchodí aká bude. Keby náhodou, zvrtnem narýchlo nejaký bazárový kus. A teda držím palce tým, čo idú rodiť, nech je druhý rýchlejší ako sme mali prvé. 😊

vero_29
16. júl 2022

Ja mám rozdiel 19,5 mesiaca.. nebudem klamať je to náročné mať takto malý rozdiel.. ale aj tak to je super..chlapci su mega spolu ❤️ pôrod uff..bol rýchli ale o to ťažší, prvý som mala mega dlhý, alebo nemám pocit, žeby bol takto náročný, ale zasa pri druhom som mala zlú rotáciu krpca..tak chcelo to viac sily a energie aj epidural mi pichli až príliš neskoro, tak sa to trošku sprzdilo.. ale darmo porovnávať s prvým..lepšie to máš, lebo aspoň vieš do čoho ideš a načo sa pripraviť..ja som rodila na rovnakom.porodnom.boxe.🙈 tak som bola rada, že som vedela kde čo je a ako to funguje..