Dvojročný rozdiel medzi deťmi

colostru
13. feb 2023

Ahojte, dcera ma 18m. ,momentalne som tehotna,cize v case porodu bude mat dcera 2 roky. Chcem sa spytat mamiciek,ktore mate takyto rozdiel medzi detickami ako ste to mali? Vnimal 2 rocny uz prichod surodenca,ziarlil velmi? A ako ste riesili spanie,resp.spaval 2 rocny uz sam v izbicke?

Dakujem za kazdu odpoved

0silvia0
13. feb 2023

@colostru mam vekovy rozdiel 2 roky a 4 mesiace. Toto je idealny rozdiel kvoli tomu, ze dvojrocne deti neziarlia tolko ako starsie deti. Syn na dceru neziarlil nikdy, od prveho momentu ju lubil.
My sme spavali vsetci pokope.

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
13. feb 2023

rozdiel rok a tristvrte, ziadne ziarlenie, este to nijako nevnimala. Spala uz davnejsie vo svojej izbe, kedze od polroka prespala celu noc. V zasade som sa aj tak cely den venovala starsej, mladsia bola tak nejako iba pri nas - najskor v nosici, potom na podlozke, potom za nou behala a nakoniec sa z nich stali partacky... za mna je tento vekovy rozdiel super, lebo aj teraz maju v podstate identicke aktivity, nemusime vymyslat program osobitne pre jednu a pre druhu, zabavia sa na rovnakom ihrisku, v rovnakom muzeu, bavia ich rovnake spolocenske hry, na bicykli idu podobne rychlo, naraz sa naucili lyzovat, maju spolocnych kamosov. Samozrejme, nebude to vzdy easy a idealne, ale je to ozaj dobre!

baska_nice
13. feb 2023

tiez si myslim, ze by to bolo rozhodne horsie, ked je dieta starsie, pretoze teraz to este tak nevnima🙂 4-5 rokov, to by bol uz vacsi problem jednoznacne, toto sa este zvladnut da.

deti95060810
13. feb 2023

my prvé dve slečny rozdiel 2 roky 5 mesiacov - žiarlivosť bola, dcéra spala s nami v posteli a malinká v postieľke vedľa mňa
a potom mám ešte rozdiel 18 m... tam žiarlivosť nebola, najml. spala v postieľke a dve deti s nami v posteli...

deti95060810
13. feb 2023

@baska_nice my sme mali rozdiel aj 4 roky a žiarlivosť tam už vôbec nebola...

amelia89
13. feb 2023

rozdiel 20 mesiacov. ziarlivost zo zaciatku nie,potom trochu. Hlavne problem je teraz ked maly za nim chodi a rozhadze mu kocky alebo sa hra s “jeho” hrackami. Inak je to pre mna uplny zabijak,mam 2 deti velmi narocne na pozornost takze sa len modlim nech uz prejde to najtazsie. Co sa tyka zaujmov atd tiez si myslim ze to je super rozdiel, ale 2 rocne dieta je proste este velmi male a vela veci nechape a to pri starostlivosti o babo je niekedy narocne. ale prezijeme ale vsetci….

lenkatroj
13. feb 2023

mame rozdiel 2 roky bez 3 tyzdnov. Dcerka sa z brata tesila, sledovala vsetko, komentovala, chcela pomahat - co sme ju aj v ramci moznosti nechali prave kvoli snahe o eliminaciu ziarlivosti. No zaroven si obcas vydobijala pozornost v najnevhodnejsich okamihoch 🙂 (liepala sa niekam, kde vedela, ze sa nema akurat vtedy, ked som maleho dojcila a tak... ).

Spavali sme vsetci v jednej izbe a aj to bolo fajn, ze nemala pocit "specialneho pristupu" alebo ze je "odlozena" v inej izbe. Ked mal mladsi 16 mesiacov, stahovali sme sa do vacsieho bytu, maju odvtedy spolocnu izbu a tam aj zaspavaju (syn sa este nejaku dobu v noci stahoval k nam do spalne kvoli dojceniu).

Prve 3 mesiace boli narocne, kym bol syn take ozaj babatko a dcerka predsa len este stale male dieta. Spanky v roznych casoch, startovanie dojcenia, dcerka sa v tom case akurat odplienkovala a bolo treba reagovat hned...

Teraz maju 3 a 5 rokov a su riadni partaci, no ako spravni surodenci si vedia aj robit zle 🙂 Syn chce po sestre vsetko opakovat, takze bicykluje, plava, skusa lyzovanie. Nemenila by som...

mimi3008
13. feb 2023

@colostru rozdiel 25 mesiacov, 2 chlapci. Ziarlenie v zmysle odmietania babatka nebolo, ocividne ho lubil, ale bolo putanie pozornosti v zmysle robenia zloby. A ozaj to nebolo tak, ze sme mali babatko, tak sme sa z neho sli poskladat a zeby bol starsi zrazu na vedlajsej kolaji. Praveze manzel sa mu snazil to o to viac vynahradit. Bolo a aj to je narocne, no u nas asi preto, ze starsi syn je od narodenia az doteraz narocne dieta, pyta si pozornost a vymyslanie aktivit 100%casu. Navarit obed mi nerobi problem kvoli mladsiemu, ten si jazdi po dome s autami, hra sa, ale kvoli starsiemu, ten sa po mne vkuse vesa, taha ma, ze sa mam s nim ist hrat a nech nevarim, ale sa mu mam venovat a tak podobne. Teraz maju 3 a pol a 16 mesiacov. Starsi pojde do skolky od septembra, tak potom asi trocha vydychnem😆 no pre deti je tento rozdiel podla mna perfektny, uz zacinaju byt partaci, aj si uz robia zle, nie len starsi mladsiemu, ale aj opacne. A aj u nas spanie vsetci dohromady

colostru
autor
13. feb 2023

Dakujem vam vsetkym velmi pekne za odpovede. Zo zaciatku to bude isto narocne ,pokym si najdeme zasa rezim,no verim,ze to zvladneme 🙂

jana_eyre_2
13. feb 2023

Jasne že to zvládnete, keď už budete všetci spolu tak si nájdete režim a bude to fajn..

Ja mám medzi prvými dvoma deťmi 1,5r nevravím že začiatky neboli ťažké, boli ale boli to pekne časy.. teraz už majú 9 a 10r a dodnes super spolu vychádzajú, stále sa majú radi a pritom to je brat a sestra.. aj teraz najstarší je chorý a dcéra mu číta.. je to milé.. nikdy na seba neziarlili, v podstate si ani nepamäta najstarší čas keď ešte nebola dcéra na svete.. sú tu spolu odjakživa akoby..

ahooooj
13. feb 2023

To má každé dieťa inak, niektoré sú radi, že budú mať súrodenca a sú ok, niektoré sa úplne zrútia