Rozdiel medzi deťmi 2,5 roka

9. máj 2023

Ahojte mamičky,tie ktoré máte rozdiel medzi deťmi 2.5 roka ako to vnímate? Zaujíma ma aj to ako si prvorodený zvykol na druhé bábätko a ako ste to riešili napr so spaním ak ste predtým spali spolu..a ako sa dá zvládnuť ten harmonogram hier a ihriska aj s malým bábätkom.. ďakujem

pracujucazienka
9. máj 2023

Ja mám deti 3.Chlapec 5 rokov dievca 2 roky a chlapec 8 mesiacov..čiže keď sa narodil posledný mali iba 4 a 1a7 mesiacov..starší začal chodiť prvý rok do škôlky..sú zle aj dobre dni nebudem ti klamať.Ale režim si treba hlavne spraviť taký aby vyhovoval vám ako rodine.Ono dosť záleží aj do akého ročného obdobia sa narodí súrodenec,či treba chodiť po staršie do škôlky,tých faktorov ktoré ti ovplyvnia režim je veľa.

nina7762
9. máj 2023

Dobrá otázka, mne sa tiež narodí o chvíľu druhé a staršia bude mať vtedy 2,5 roka. Trošku sa aj obávam toho, či nebude žiarliť, keďže je taka naviazaná na mňa.. tiež ten spánok netuším ako bude - spávame spolu v 1 posteli 😄 ale tak uvidíme asi len časom, každé dieťatko je iné.. hlavne podľa mňa treba veľa vysvetľovať staršej a nedať jej pocítiť, že "je na druhej koľají"... teším sa na odpovede v tomto prípade skúsenejších 😁

danka56
9. máj 2023

Mam dve baby. Rozdiel presne dva a pol roka.
Strasiu som si nechala doma a do škôlky išla ako tri a pol ročná, neľutujem. Ona od malinka bola taká nevšímava voči malým deťom. Vnímala, že mám veľké brucho, zaregistrovala, že prišlo domov babo. Ale neriešila. Bolo to super,ze bola doma a nemusela som sa s malým babom naháňať ju zaviesť do škôlky. A zároveň sa naučila určitej zodpovednosti, empatii. Bolo krásne sledovať ako sa vyvíja ich vzťah. Ako mladšia sa učí od staršej. Zároveň sme žiaľ museli riešiť ako staršia opakuje po mladšej,napriklad zuzlanie hrkalky.
Do pôrodu sa naučila spávať vo svojej izbe, najlepšie riešenie, keďže mladšia bola dllllho hore. Takže aspoň sa vyspala.
Mladšia je narodená na jeseň, čiže tie ihriska reálne až v jej pol roku sme zacali aktívne navštevovať. Mladšia si pospala, staršia sa pohrala.
Teraz majú päť a dva a pol, ľúbia sa veľmi. Zahrajú sa spolu. Ale samozrejme aj nejaké hádky su. Držím palce, je to čarovné obdobie, náročné iste ale čarovné. Užívajte si

nika23t
9. máj 2023

Ja mam rozdiel medzi staršími 2 r a 10 mesiacov. Teraz s odstupom času si hovorím, že to boli najkrajšie roky ♥️ Aj keď vtedy to tak chvíľami nevyzeralo. Spánok sme mali poriešeny v jednej spálni, s manželom sme sa nechceli deliť. Staršej trvalo asi 2 týždne, kým si zvykla na nočný plač babatka, potom už spala ako dudok, nič ju nezobudilo. Keďže bývame v dome, na dvore kopu miesta a všetko prispôsobené malej, tak aktivít tam mala veľa, nemuseli sme denne na ihrisko, to mi vyhovovalo. Ale inak to šlo v pohode. Prvé mesiace náročné hlavne pre mňa, mladšia po nociach plakala, cez deň spala, ale to som sa musela venovať staršej. Najhoršie bolo 9bdobie škôlky, staršia v kuse chora, mladšia to od nej väčšinou chytila tiež. Nakoniec som ja nechávala zdravú skolkarku doma, aby choré deti mohli byť v škôlke. Ale to je na inú tému, toto bol ale u nás najväčší problém. Staršia si na malú sestru zvykla za 5 minút, keď som kojila, ona kojila bábiku, keď som prebalovala, ona tiež bábiku. V podstate sa krásne prispôsobila bábätku. Všetko sa dá zvládnuť, len si určiť priority. Naučila som sa, že nemusí byť všade poriadok, hlavne zvládnuť deti a vydržat do večera 😊 Teraz sú už velkacky a je to čím ďalej, tým väčšia sranda 🥴😉

1katyka1
19. máj 2023

Ahoj, ja prave cakam a este neviem, ci som tehotna, ale strasne sa bojim, dcerka by mala vtedy 2,5roka. My mame totiz taky vztah, sme mojkačky, sem tam ju este ponosim aj v nosici, vela sa jej venujem, spime spolu denny aj nocny spanok v 1 posteli, hocijedy sa prebudi vyzaduje dudku alebo objatie. V noci sa mi casto tuli. Uprimne neviem ako by som to zariadila keby su dve. Dcera neni este ani odplienkovana, je mlieckova kralovna, rano aj vecer pred spanim um..cumlik..stale je trosku ako babatko. Co mam robit..ak nedostanem kramy cez vikend som 100% tehotna, skusili sme to iba raz, teochu som sa nechala uniest ale v skutocnosti tuzim po vacsnom rozdieli. Potrebujem povzbudit 🌺

stanislavicenka
19. máj 2023

Mne sa syn narodil v maji, dcera mala ptesne 2,5 roka. Kedze tazko znasala odlucenie, ked som bola v porodnici, bola na mne nonstop nalepena. Uspavala som babatko, ked bola pri mne, neskor, asi tak po pol roku tak, ze maleho som uspavala, a jej som povedala, ze vo svojej izbicke ma chvilocku tichucko pocka, kym uspim braceka. V tomto bola skvela. Rozumela, vedela sa zahrat, kreslila si, tichucko pockala, potom sme sa hrali. Kedze bol mladsi jarne dieta, chodili sme cele leto von, s kocikom a satkou. Ked bol maly hladny, hocikde som ho nadojcila. Ale kazdy den nebol vzdy ruzovy, a ani nebude. Syn spavaal v noci horsie ako dcera, casto som bola unavena, prvy rok bol narocny, ale nemenila by spm. Ani do skolky som dceru nedala. Syna, svojho brata zboznovala hned, stiskala ho, mackala, musel to vydrzat😁. A zostalo mu to, dodnes je to skvely brat, co zboznuje starsiu sestru, a vsetko by pre nu spravil. Vsetko jei da, mna hresi, ak na nu kricim. Stiska ju, ked ma ona zlu naladu, vi je smutna, hladka ju, vsetko by jej dal, skvely buduci manzel niekoho😄, dcera vravi, ze Branko bude jej muz.
Urcite to zvladnes. Dodnes si pamatam prve leto, ako som ich oboch uspavala vecer, aj nervozna, unavena, synzaspal na ptsniku, ale dcera pri mne, cakala, kym sis nou lahnem. Drzim ti palce. Aby ti krasne momenty nepresli pomedzi prsty

nina7762
19. máj 2023

@1katyka1 ja to mám s mojou rovnako, je strašne naviazaná na mňa a mám hrôzu ako vydrží bezomňa keď budem v pôrodnici, keďže má paniku aj keď idem len na wc a náhodou sa zobudí a nie som pri nej je strašný záchvat plaču... -termín mám o cca dva mesiace :D tiež som ju nosila pravidelne v nosiči, kým mi nezačalo "zavadzať" bruško...a tiež je stále aj na UM pred spánkom...no máme to teraz o kus horšie, keďže už nemá cumlík- rozhrýzla svoj a nový taký istý zrazu odmietla, tak mi už cca mesiac na obed nechce spávať - naozaj ju musím uspávať niekedy aj dve hodiny a nič.. minimálne dvakrát do týždňa proste nespí na obed... a je to ozaj náročné a neviem si predstaviť, že na obed spať nebude vôbec a nebudem mať tú svoju hodinu pre seba :D starý dobrý cumel 😢 😂a teraz príde druhé bábätko a celkovo mám z toho stres ako budeme fungovať ale tak no verím, že keď to zvládli iné, zvládnem aj ja a vždy som chcela dve deti..ten vek je podľa mňa ideálny a dcérka sa už na sestričku veľmi teší. Do škôlky ju idem dať až budúci rok v septembri...držím ti palce a verím že ak máš byť tehotná tak to zvládneš - obavy a stresy sú uplne normalne 🙂

dominikag1507
11. júl 2023

Ahoj dcera sa na sestru velmi tesila takze zvykla si okamzite…maju sa velmi radi, jasne ze boli aj tazsie chvilky , ale zvladli sme to…
Spanie sme riesili: mimco s nami v manzelskej, starsia dcera prisunuta postel k nasej…doteraz spavame rovnako mladsia ma takmer 2 starsia 4 a pol
Co sa tyka ihriska normalneked bola novorodenec tak spala stale hocikde a ked troska vacsia tak isli sme doobeda ked mala prvy spanok tak spala na ihrisku potom na obed domov a poobede spala doma a potom znova von…starsia uz vacsinou nespavala cez obed takze to som nemusela riesit …

autor
11. júl 2023

@dominikag1507 ďakujem za pozitívny koment ❤️