Brzy 2letý syn a málo pije. Poradíte, prosím?

slawkaaa
21. bře 2022

Ahoj holky chtela bych poradit ohledne pitiho u maleho..za tyden mu budou 2 roky a malo pije..vypije tak lahvicku coz je ani ne 300 ml denne..mlecko mel uz jen vecer a byla jsem za nej moc rada, protoze vypil jeste 210 a v tom ma tekutiny.
Ale ted zacal mleko odmitat a nebo vypije jen tak 60 ml...vim, dite uz od 2 let nemusi mleko pit.ma jogurty,syry to vse vim, jen me jde spise o to piti..cetla jsem, ze kdyz ma 13 kilo mel by vypit tak 1400 ml denne coz je teda extrem oproti jeho lahvicce...mozna me hodne maminek bude kritizovat, ze muzu byt rada, ze uz mleko vecer nechce...ale jde mi o ty tekutiny, kdyby pil hezky pres den zrusim ho...
Co mysliste mam ho zrusit upkne?nemuze mu ti uskodit kdyz vypije tak malo za den?

slawkaaa
autor
21. bře 2022

Zkusila jsem mu ho dat rano, po cele noci vypije vice, ale to ranni jsme uz davno zrusili kvuli snidani sby se rano hezky napapal protoze zas s rannim mlekem nic nejedl

klokanka31
21. bře 2022

@slawkaaa To je opravdu málo, naše bude mít 2 roky za 2 měsíce, a vypije litr a půl...a do toho nepočítám sunar, ten si někdy dá buď v noci nebo brzy ráno...

areh
21. bře 2022

@slawkaaa chce to pořád nabízet. Co pije? Dala bych ovocné čaje, vodu s citronem, pomerančem. Něco, aby mu to chutnalo. Děti dlouho necítí žízeň, je potřeba ho opravdu často pobízet.

konidana
21. bře 2022

@slawkaaa 1.4 L pro dvoulety dite? Tak to na nepijaky fakt nejde napasovat. Dcera mi v 6 letech vypila sotva 1 L denne, kdyz byla pod tlakem sledovana v nemocnici. Tech 300ml odpovidalo mnozstvi vody, co vypila za den po odstavu mezi 15.m a 2 roky. Mleko odmitala jakekoli. Curala tak 2x denne ( rano a vecer, byla od 17.m bez plen komplet) cpala jsem ji vodnatym jidlem jako melouny, okurky, polivky, ridke kase, presnidavky take redene vodou... ale proste vic piti jsem do ni nedostala. Zkousela jsem ruzne lahvicky, panakove sklenicky, brcko, i jsem ji napajela inj. strikackou🤣Tech 300ml byla denni davka, vyjimecne az 500ml. Nyni je to pubertacka a nijak ji to nepoznamenalo, vezsinou je zdrava. Pije malo furt, jen pri namaze a ve vedru o trochu vic... nekdo to tak proste asi ma..

slawkaaa
autor
21. bře 2022

@klokanka31 to krasny teda to pije opravdu hodne, me jde spise o to, ze uz odmita to mleko

slawkaaa
autor
21. bře 2022

@konidana tak jsem rada ,ze nejsme sami...jako on papa hezky i ovoce vse do nej cpu a sni, voda he i v tom to ano...taky mi neprijde, zeby byl nemocny nebo tak, moc je ale zlucci no to bude asi tim ze malo pije

slawkaaa
autor
21. bře 2022

Nemyslim to spatne, ze jsme rada, ze nejsme sami, jakoze to mate stejne, ale ze pije malo a je zdrava to ne trocha potesilo

klokanka31
21. bře 2022

@slawkaaa Nás pediatr varoval že některé děti mléko odmítají už v roce. Já jako malá prý taky. Chce to tekutiny doplňovat jinak no...

merope
21. bře 2022

@slawkaaa Já četla, že batolata by měla mít 0,5 litru mlíka denně, lze nahradit mléčnými výrobky. Takže určitě 2x denně 0,25 l dávám (malý teda pije i mnohem víc).

A co se týče dalšího pití - holt chce najít, co mu bude chutnat.

slawkaaa
autor
21. bře 2022

@areh vse delam..ma ruzne lahve, sklenicky uplne vse, stavy, caje..odstavnuji...

veru181
21. bře 2022

Taky od malička bojujeme. Myslím, že se do toho počítají i tekutiny z jídla, ale 300 ml je asi i tak málo. U nás pomohly ovocné šťávy (dětské bez přidaného cukru), vhodný hrneček, časté nabízení a právě i odstavení (kojila jsem taky kvůli nedostatečnému pití, ale pár dnů po odstavení začal víc pít)

konidana
21. bře 2022

@slawkaaa mam srovnani i se synem, to byl zas nasoska... ty 2L ve dvou letech klidně dal. No ale zase se dlouho nemohl zbavit plen a pres noc uz vubec😅. Kazdy je jiny proste. Dulezite je ze cura, a ty tekutiny dodavat a nabizet jak nejvic to jde. Vodnate ovoce a zelenina atd...

konidana
21. bře 2022

@merope obe moje deti po odstavu odmitaly jakekoli mleko v tekute podobe . Od roka do 3 let. Pak vzaly na milost kakao. Pokud je pestrá strava, tak to nevadi.

slawkaaa
autor
21. bře 2022

@merope sni mi 200 gramu holandie denne bekdy ma syrecky a mlecko mu dam kdyz snida treba krupky to vypije troska s tema krupkama, tak to by mohlo stacit?
Myslim jako nahrada za mlecko pred spanim?
Ja bych mu ho klidne uz nedavala, kdyby se mi treba napil.poradne pred spinkanim z hrnecku

slawkaaa
autor
21. bře 2022

@konidana to syn nastesti po odstavu vzal mleko hned od 10 mesice ale az teprve ted...chci jeste zminit, ze jsme ted tyden meli vsichninnejakeho hnusneho bacila a zvraceli jsme...a.od te doby je to piti jeste horsi..prijde mi ze jak hsem mu ho po lzicksch nutila tak se mu vice znechutilo

konidana
21. bře 2022

@slawkaaa 200 ml jogurtu denne v pohode staci jako mlecna davka. Nemyslim si ze by moje deti mely jogurt denne. Tvrde syry, lusteniny, proste vsecko...

saralinda
21. bře 2022

Syn nepil vodu, caj, stavu skoro vubec. To vypil max 50ml denne. Nastesti pil mleko. Davala jsem mu proto mleko rano, v poledne i vecer. A to uzcite jeste ve 3 letech. Kdyz jsem mu dala mene mleka, tak to nezpusobilo, ze by vypil vice neceho jineho. Varila jsem polevky a jedl i dost jablek. Je v pohode. Ted uz je mu 9 a pije normalne 😀

slawkaaa
autor
21. bře 2022

@konidana asi ano, kazde ditko jine😁zatim mam jen jedno, tak prave asi plasim, ale radsi se zeptam zkusenejsich

konidana
21. bře 2022

@slawkaaa ale fakt to chce hlidat, jestli cura a furt piti nabizet😘

slawkaaa
autor
21. bře 2022

@saralinda to ano kdyby chtel mlecko rada mu ho dam misto caje, vody nebo tak...ale nechce takze musime hledat jine reseni, asi je fakt kazde ditko individualni

slawkaaa
autor
21. bře 2022

@konidana ano ano, hlidam pleny, nabizim a budu nabizet, moc dekuji za rady holky 🙂 myslis teda, ze kdyz papa ty jogurty a syry ze denni davka 200 gramu jako nahrada mleka staci teda?

konidana
21. bře 2022

@slawkaaa za mne ano, staci

kapii
21. bře 2022

@slawkaaa asi budu za špatnou mámu, ale mám taky extrémního "nepijáka" a u nás trošku pomohlo až přislazování. Já se tomu hodně bránila, chtěla jsem , ať pije čaje a vodu, ale prostě to bylo tak 250-300 ml denně a víc jsem do něj nedostala a to jsem nabízela pořád. Teď mu dávám čaj s trochou medu a do vody trošičku domácího sirupu, tak vypije přes půl litru.

me_druhe_ja
21. bře 2022

Syn, 2r a 4m, taky na můj vkus pije málo. Naštěstí mlíko má rád. Ráno vypije 150-250ml, před spaním 150-180ml. Takže min 300ml mlíka. No a zbytek bída. Kolem toho 2r vypil za celej den max 150ml - nabízela jsem i sladký stavy a nic nezabralo. Prostě nechtěl. Teď se to zlepšilo, vypije kromě toho mlíka ještě tak 250-350ml. Takže dohromady to máme denně cca 500-600ml což už je OK. U něho teda bojuju s jídlem zase, ale snažím se, aby jedl jogurty, přesnídávky, polívky, takže hodně vodnatý jídla. Což naštěstí docela sní. Čůrá akorát, moč světla, bez zápachu. Jako pokud nemá zdravotní problém nebo pokud není čůrání fakt tmavý a smradlavý, tak bych nabízela, ale zase bych to úplně neřešila. A pokud hezky ji, tak co nejvíc vodnatou stravu. Nucenim nic nezmůžeš. 🙂 Asi mu prostě stačí min. To máš jak dospělí: někdo pije za den půl litr a stačí mu to a někdo, jako já, vyzahne denně 3-4l bez problému. Ono pak i nadměrný příjem tekutin není dobrý, zatěžuje moc ledviny. A aby vypil, vyloženě vypil, denně skoro 1,5l mi na 13kg přijde šíleně moc. V tom batolecím jídle je opravdu dost vody.

saralinda
21. bře 2022

@slawkaaa taky jsem plasila. Ale pravda je, ze kdy dite pit nechce, tak nebude. Nabizela jsem casto, zkousela ruzna piti… nam fakt pomohlo kojenecke mleko (pil ho jeste ve 4r), polevky a ovoce/zelenina.

moonulka
21. bře 2022

Dcera bude mít 2 a nemám vůbec přehled o tom, kolik ml vypije, stejně jako jsem jí nikdy nevážila jídlo. Někdy se napije ode mě ze sklenice nebo z hrnku s čajem, u jídla má svou malou skleničku a mezi jídly si sama řekne, když chce napít vody. A když jí nabízím ve chvíli, kdy ona sama nechce, tak tu vodu stejně vyplivne. 🤷‍♀️ Takže jen hlídám pleny, barvu a zápach moči a neřeším to.

janinasm
21. bře 2022

Moje malá nepila mlíko od jednoho roku. Místo toho jsem jí dávala jogurty a jiné mléčné výrobky. Co se týká všeobecně pití tekutin, tak si pamatuju, že kolem toho druhé roka měla asi tak půlroční období, kdy mi taky pila všeho hrozně málo. Třeba jen 200ml za den. A taky jsem z toho byla nervozni, že je něco špatně. Muj dobrý pan doktor pediatr mi řekl, že pití se v tomto věku moc řešit nedá, a že když bude chtít pít, tak at nenutim. Když ta perioda "nepití" přešla, přišla zase perioda "pití" kdy mi snad vypila i dva litry.....

ondul
21. bře 2022

Ja tedy taky hlidam jen barvu moci a jak casro chodi curat, ne prijem. Ono kdyz sni za den pulku okurky a mraky jahod, tak to stejne neni uplne relevantni, jestli pak vypije nebo nevypije lahvicku vody.

jjasmina
22. bře 2022

@slawkaaa mléko nepotřebuje, moje mala jak kdy, včera třeba jen 400 ml + vodu z klasické sklenice a samozřejmě polévku

fresshinka
22. bře 2022

@slawkaaa u nas stejně od malinká, já sem teda nechala mliko ráno a večer, to jediný vypil za celý den, takže odbourání mlika pro mě nemělo řešení. Ja to mam cely život stejně, vypiju max skleničku za den a musím se nutit.. no a žije a on taky. Prospívá, je mu tak dobře. Ve 3 letech ted vypije to mliko a za den tak 200ml max.. trochu pomohlo když sem zscla ohrivat na stejnou teplotu jako mliko, chutná mu ted fenyklu Sunar granulovany.. smrdi mi to, asi je to i horky, ale to treba od nutrilonu bylo taky tak mu to možná imituje.. a pak teda mu zacli chutnat piticka, džusy sladký proste.. to mu teda povolim na výletech, doma to nedávám jen proto aby pil.. ale můj syn je do toho i nejedlik a je živej v podstatě jen z ovoce, tak si myslím, že má vodu i z toho (jahody, borůvky, jabka, meloun v lete). Zkoušela sem i různý lahve, davat i v dětských savickach na mliko atd. Ještě ve 3 letech nepije z hrnku. Proste sem to přijala..