Brzy 2letý syn a málo pije. Poradíte, prosím?

slawkaaa
21. bře 2022

Ahoj holky chtela bych poradit ohledne pitiho u maleho..za tyden mu budou 2 roky a malo pije..vypije tak lahvicku coz je ani ne 300 ml denne..mlecko mel uz jen vecer a byla jsem za nej moc rada, protoze vypil jeste 210 a v tom ma tekutiny.
Ale ted zacal mleko odmitat a nebo vypije jen tak 60 ml...vim, dite uz od 2 let nemusi mleko pit.ma jogurty,syry to vse vim, jen me jde spise o to piti..cetla jsem, ze kdyz ma 13 kilo mel by vypit tak 1400 ml denne coz je teda extrem oproti jeho lahvicce...mozna me hodne maminek bude kritizovat, ze muzu byt rada, ze uz mleko vecer nechce...ale jde mi o ty tekutiny, kdyby pil hezky pres den zrusim ho...
Co mysliste mam ho zrusit upkne?nemuze mu ti uskodit kdyz vypije tak malo za den?

fresshinka
22. bře 2022

@slawkaaa + teda ma rád polévky, třeba vyvar, takže sem do něj dostávala I takhle. Kolikrat sem si říkala, že mu vyvar naliju do flašky 🤷‍♀️😅😅😅

slawkaaa
autor
22. bře 2022

@konidana dekuji

slawkaaa
autor
22. bře 2022

@fresshinka clovek uz pak nevi jak tak by zkousel vse 🤣🤣

slawkaaa
autor
22. bře 2022

@kapii ja mela 3 lahve trnkoveho sirupu domaciho a vse sladila zkousela jsem vice mene, troska citroniku, pak zas zmena jak pises i med trosicka atd...ale je to malo i tak, no snad to prejde a broucek bude pit vice, pocitam ze v lete to bude lepsi

vikinkav
22. bře 2022

Moje deti taky piji malo, tak do 500 ml rekla bych, ale curaji dobre, potize zadne nemaji, tak to tedy neresim. Ale ja jsem striktni, davam jim jen vodu nebo neslazeny caj, kdybych jim to prisladila tak pijou vic, kdyz to tak ctu, tak bych mozna mohla trochu polevit 😄 Delam jim smoothie, do piti pocitam i talir polivky nebo ovocnou kapsicku.

katule1990
22. bře 2022

@slawkaaa Na mlíko bych se klidně vyprdla. Syn se odstavil ve 13 m a žádný mlíko jsem mu pak už nedávala. Denně sní cca 300 g jogurtu. Taky toho moc nevypije, je mu skoro 17 m. Nejvíc toho vypije během jídla, kdy před ním nechám stát lahvičku a úplně nejvíc tak, že chce pít moje pití (obvykle mám vodu s citronem). Takže mu dávám napít od sebe z hrnku, to je šťastnej a docela se napije. Jinak má docela tekutiny i v jídle - ráno kaše zalitá vodou, s ovocem a jogurtem, k obědu a večeři často nějakou omačku (vývar, zelenina, příp. kysaná smetana), někdy krémovou polévku. Když dítě čůrá, nemá tmavou a zapáchající moč a suché rty, tak bych to víc neřešila 🙂.

veru181
24. bře 2022

Ještě mě teď napadlo, že nám docela pomohlo, když má doma hrnek na jednom místě, na které dosáhne, a chodí si pro něj i sám. A pak hrajeme hru “běží běží… za mámou, ke gauči…”, a když ho takhle pošlu pro pití, taky se napije 😀

slawkaaa
autor
24. bře 2022

@veru181 zkusime🤣🤣