Čištění zubů. Čím a jak často čistíte?

serafinovicova
4. led 2021

Ahoj holky, mam 15m dceru a čištění zubů je u nas stale boj kdo z koho. Tudíž jsem ho omezila na 1x denne a to večer pred spaním, i když nekdy je "polechtame" i rano. Čistím zubnim kartackem a pastou. Nechci zoubky nejak dřít a snažím se pouzivat spravnou techniku dle zubní hygienistky, ale presto se mi zda, ze ma dcera u korenu zoubky mirne zažloutlé 😕. Jak jste na tom Vy? Cim a jak často čistite?

jane46
4. led 2021

Vecer sonickym, jen rodice (4,5 a 3 roky). Mame je od podzimu. Normalnim to byl boj a nej bylo stejne polozit na zem a podrzet.
Rano si cisti sami normalnim, ja docistim.
Starsi ma krasne bile zuby, podle me dedicne (muj bracha doted nema jedinou plombu), ma i vyhodu ze ma mezirky mezi zoubky a nic se mu tam nedrzi.
Mladsi bude mit zuby po me, snadno chytnou odstin od jidla, staci polevit a hned vidim zmenu. Bojim se, ze se ji taky budou snadno kazit. Jidlo maji oba stejne, peci taky...
Mame doma i zubarske zrcatko na kontrolu.
Obcas vytahnu ten jednosvazkovy.

amazonkajanik
4. led 2021

@serafinovicova tak to u nás není prebaleni bez toho,aby neměl v puse kartáček. Dělá sám "šmidly,šmidly" někdy ho kouše,já dočistím. Hodně pomohlo být příkladem,takže si vezmu malého na ruku a oba si cistime zuby před zrcadlem 😊

michaelarousova
4. led 2021

@serafinovicova u nas to bylo obdobi kdy nechtel pak by si cistila zuby od rana do vecera a stale dokola😂a ro cistime od prvniho zoubku☺️rano si cisti sam (2,5 roku) a vecer ja ..kazdopadne u nas projde jen jedna pasta..i kartacky mu vyhovuji jen nektere☺️

serafinovicova
autor
4. led 2021

Jj, to děláme taky každé ráno. Ja si čistím ziby a dcera mi asistuje. Chce na zubni kartáček pastu, a pak s ni ten kartacek kouše a obcas se mi podaří i ty zuby přejet, ale o řádném čištění nemůže byt řeč. To fakt jen zalehnout, chytnout ruce a čistit. 😕

jako_mala_holka
4. led 2021

Já mám teda teprve půlroční, ale čistíme i ty dva zatím polovylezené zoubky vepředu, chci, aby si na to zvykla už od malička, tak snad to vydrží... Ráno čistíme s trošičkou zubního gelu pro miminka, večer jen navlhcenym kartackem, s tím gelem se jí to líbí teda mnohem víc 😆

hezz17
4. led 2021

Ja teda docistuju jednosvazkovym. Kdyz byla mensi a protestovala, tak jsem ji proste zaklekla. Pres tohle nejede vlak. Ted je ji 3,5 a jede sama klasickym, pak ja jednosvazkovym a mezizubnim.

jednaholkaa
4. led 2021

@serafinovicova U nas momentalne taky boj. Do nedavna v pohode, zpivali jsme ji, chlap ji lechtal na nohou a slo to. Ted ji rostou spicaky a totalni blok, rve, jde to jenom nasilim. Ale ma obdobi kdy se brani i prevlekani. Cistime rano vecer, kartackem a pastou. U zubare uz jsme byly dvakrat, zatim vse ok..

serafinovicova
autor
4. led 2021

Taky jsem zacala cistit uz v 6m, kdy vylezly prvni zoubky prstovym kartackem a byla děsně spokojená, s pribyvajicim množstvím zubu se to vsak zacalo horšit. Ted v 15m už má 16 zubu a je to boj☹️.

zuuzzkkaaa
4. led 2021

@serafinovicova zkuste ať si vybere sama kartáček i pastu, pustit třeba oblíbenou písničku, netlačtit na ni, brát to jako hru, vím že je ještě malá ale dobrá je v tomhle nevýchova.cz snaha pochopit proč to dítě nechce, a najít co by mu to usnadnilo a dítě to mělo rádo.

marti89
4. led 2021

Vyměňte si role - ať je čistí vám, já si je jako malá čistila pouze ráno, večer jsem před spaním snědla jablko a první kaz v životě jsem měla s prvním těhotenstvím v 26, ale to jsem problila od ráno do rána 5 měsíců..

serafinovicova
autor
6. led 2021

Tak jak jsem psala. Ona nemá problém, ze by nechtěla kartáček, ma dva, kazdy jiný a sama si vybírá (nekdy chce oba, coz není problém-jen velikost pusy je omezená 😄) a i zubní pastu vychavam na ni. Jednu vubec nechtěla, druhou toleruje, ale třetí miluje, tak proc ne. Zuby si i tano cistime spolu ci navzájem (takto se i stravujeme). Takže si myslim, ze na ni netlacim (manžel az zasne kolik ma prostoru a jak uz vi, co vse ma udelat a co se po ni chce). Jen ten samotný proces opravdového cistenije boj☹️... Ale jak pisete, zkusime vydržet a treba se to casem podda...

hezz17
6. led 2021

@serafinovicova vydrzet, at ji nemusis drzet v zubarskem kresle :(

zzuzzocka
6. led 2021

Čistíme od prvního zoubku a ještě teď 2,5 roku při dočištění bojujeme. Kartáčky si vybírá sám, stejně tak pastu. Je to ale lepší, takže vydržet a čistit 🙂

martiniquest
6. led 2021

Cistim vecer, jednosvazkovym kartackem, pastou Jack Lilly. Je to boj, ale cistim i pres rev.

jednaholkaa
11. led 2021

Hlasim, ze jsme prisli na zpusob jak vycistit bez revu, zatim funguje.. Dame ji jeji oblibenou deku, prikreje se, lezi mi na kline a ja cistim. Zpivame pisnicky. Pomohla ta deka, bez ni predtim rev..