Zubní pasta. Od kdy je vhodné začít ji používat?

Zodpovězené
6. led 2020

Dobrý den,

dcera má v lednu dva roky a nechce si čistit moc zuby. Asi v roce a půl jsme poprvé začali používat zubní pastu Vademecum. To mělo dočasný efekt, že si zuby čistila, pak už spíš jen pastu jedla, tak jsme ji už půl roku nedali a čistí si zuby jen mokrým kartáčkem.

Je to dobré nebo koupit pastu, případně, jakou doporučujete?

S motivací k čištění zubů je to ale pořád horší.
Děkuji za odpověď a přeji krásné svátky.

Dobrý den,

zubní pastu doporučuji od věku, kdy dítě zvládne pastu vyplivnout. Pokud je čištění s pastou pro dcerku snesitelnější a je schopna ji vyplivnout, určitě ji používejte. Čistit však musíte Vy rodiče, dcerku nechte klidně vyčistit ji samotnou, potom je ale nutné zuby dočistit dospělou osobou. Sama si zuby nebude schopna vyčistit ještě dlouho. Vím, že s dětmi je to boj, určitě se ale vyplatí čistit i přes počáteční odpor a hledat nové motivace, abyste nemusela později řešit opravování kazu, které se u dětí dokáží vytvořit velice rychle.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová