Denní režim stravování vašeho prcka

barlem
18. črc 2019

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat na vas denni rezim stravovani prcku…? Jsem tady nove, tak nevim, jestli uz tady to tema nebylo…my jedeme priblizne takto: V 5 rano mlicko Nutrilon Profutura ze 150 ml vody, 8 hodin ovoce nebo jogurt vetsinou ovocna Hollandia, 10:30 opet mlicko ze 150 ml vody, ve 13 hodin masozeleninovy prikrm Hipp -mimochodem ja delim malemu 220 g sklenicku na 2 dny, prijde mi toho hrca 🙂, pak kolem 16 hodiny zase mlicko a kolem 19 hodiny kase ze cca 100 ml vody, ruzne druhy 🙂 Co se tyka pitneho rezimu, kupujeme v lekarne sackove caje od Megafytu, stridame ovocne a bylinkove… Dekuju za vase tipy, jak je to u vas 🙂

barlem
autor
18. črc 2019

@barlem malemu je 9 mesicu jsem zapomnela zminit🙂

hanahana
18. črc 2019

V 9-ti mesicich jsem uz davala i ovoce, ovocne presnidavky, chleba s necim. Myslim, ze tri prikrmy za den je malo. Ale samozrejme zalezo jak maly ji, nase deti bastili dobre a s chuti 🙂

barlem
autor
18. črc 2019

@hanahana chleba jako na kousky nakrajeny a s cim konkretne, necham si poradit🙂 Nedovedu si jeste predstavit, ze by sam ukusoval🙂a pro maleho je mlicko proste porad nejvic🙂

chumlee71
18. črc 2019

@barlem jj normálně kousky chleba namazány třeba pomaz. máslem. Náš malý to miloval.K tomu jsem dávala šunku i sýr. Nevím kolik máte teda zubů, náš prcek v devíti měsících měl 12😀

verulin1
18. črc 2019

Mám stejně starou holčičku. V noci se 1x budí na kojení. Pak kolem 6-7 zase nakojím. V rozmezí 8,9,10 dělám kaši z vody a obilniny a přidám ovoce. Pak dávám maso,zeleninu a přílohu. Někdy chce dopoledne mezi kaší a obědem mlíko. Pak než jdeme ven nakojím. Odpoledne dostává na svačinu ovoce (nebo přesnídávku) a na večeři jí většinou dělám polévky ze zeleniny. A večer před spaním zase mlíko. 😊 Vodu na žízeň nepije, dělá s tím blbinky a plive to.

lobella
18. črc 2019

Ja teda porad hidne kojim, male je 8m a tyden, vstava kolem 8 to kojim, mezi 11-13hod maso, zelenina, priloha, kolem 15 hod jogurt nebo ovoce, to je zatim vse, po ceoy den se koji co hodinu, max hodku a pul, usina mezi 21-22hod,v noci kojim 2-5x,zalezi jak kdy, rada bych to kojeni trosku omezila, aby se vratila ms, chceme druhe, ale nevim jak, mala mi z niceho nepije, takze na zizen ma prso

veruuu_kubesovic
18. črc 2019

@barlem máš to úplně super 😉 a je fajn, že ti píje i čaj kromě UM, jen tak dál 😉
Můj syn je sice starší, ale v 9měsících jsem sotva začínala u něj s příkrmy, měl tehdy nahrazeno jen svačinu a oběd, jinak měl UM 🙂

veronyque
18. črc 2019

Mám 10 měsíční dceru a máme to už nějaký čas takto: 6-7h 220ml Nutrilonu, 9:30 přesnídávka nebo čerstvé ovoce, pokud nesní přesnídávku celou dokrmujeme Nutrilonem, 13:30 masozeleninovy příkrm nebo polévka, někdy vařím, někdy dostane skleničku (tu sní celou), 16:30 bílý jogurt (Choceňský nebo Hollandia) nebo chleba s máslem a strouhaným eidamem (nic jiného na chleba na doporučení pediatričky nedáváme), 19:30 různé druhy kaše, množství je různé, cca po hodině dokrmime Nutrilonem a jde spát

barlem
autor
18. črc 2019

@chumlee71 no my prave zatim mame jen dva spodni a to napul vylezle jeste🙂

zelenaesmolda
18. črc 2019

@chumlee71
sunku takhle malemu miminu?vzdyt je to plne soli...

barlem
autor
18. črc 2019

@veronyque 220 ml vody nebo komplet mleka mate na mysli?dekuju moc🙂

barlem
autor
18. črc 2019

A koukam, holky, ze vase drobatka chodi spat pozdeji nez u nas...muj malej usina teda uz kolem 7 hodiny vecer a spinka az do cca 5 rano...to si da mlicko a obcas jeste na hodku zase usne🙂

blondynka400
18. črc 2019

@barlem přijde mi to docela v pohodě. Jen bych nedávala tu ovocnou holandii, ale bílou, případně smíchanou s ovocem. A postupně přidávala další příkrmy, ale ne v mixované formě, ale v celé. Tzn. ovoce do ruky, kousek okurky, večer část kaše nahradila zeleninou na kostičky (vařené brambory, mrkev, hrášek). klasicky když vy večeříte, ať má večeři s vámi, dojíst se pak může kaší. A piješ čaje, obyčejnou vodu mu dáváš taky? Ta by měla být hlavní co se týče pitného režimu.

blondynka400
18. črc 2019

@zelenaesmolda maličký kousek šunky dítě v 9 měs. rozhodně nezabije...

zelenaesmolda
18. črc 2019

@blondynka400
no to ho nezabije ani kousek klobasy nebo hranolky ze?
rozhodne to ale do jidelnicku maleho ditete nepatri

blondynka400
18. črc 2019

@zelenaesmolda to jsou zase řeči.... A proč by nepatřil? Dá se sehnat šunky jenom z masa, bez chemie a s minimálním množství soli. Když si spočítáš, kolik té soli v pár gramech šunky je, není to problém. I doma uvařený příkrm, jogurty, všechny potraviny obsahuji nějaké množství soli

barlem
autor
18. črc 2019

@blondynka400 no my s tema jedinyma 2 zuby dole jeste docela s kousky bojujeme...ale davame kukuricne krupky, kurku chleba...aby si zuzlal a polykal...

zelenaesmolda
18. črc 2019

@blondynka400
ano,prave proto by se uzeninam melo dite vyhybat protoze potrava,kterou bezne jime prekracuje doporucene mnozstvi soli takze netreba pridavat dalsi v uzeninach.ale tak oni pediatri a vyzivovi odbornici jsou hlupaci kdyz vsude pisou,ze uzeniny do detskeho jidelnicku nepatri.Matky na MK vedi beztak vsechno nejlip.Poznaji i na dalku jestli je nekdo v tom :D

blondynka400
18. črc 2019

@barlem oni ale zuby nepotřebují, to je všeobecně rozšířený mýtus 🙂 Ty dásničky mají dost silné na to, aby to zvládly. Stejně se potrava kouše vzadu, ne vepředu. Ideální je fakt ta vařená zelenina na kousky, cvičí si tím jenom motoriku, když to berou do ruky a učí se kousat a relativně brzy se pak dá přejít z mixované stravy na normální a navíc se dítě u toho zabaví...
@zelenaesmolda záleží co jíš, že překračuješ denní doporučené množství soli, asi ty hranolky s klobásou a dítěti dáš kořínky, aby mělo přirozený vyvážený jídelníček, to by tak odpovídalo 😀

vita_
18. črc 2019

malej má 10,5 m., 5-7 hod. mlíko (ze 180 ml vody), 9:30-10 hod. bílý jogurt holý nebo s ovocem nebo jen ovoce; 11:30 oběd (maso, zelenina, příloha-na kousky); 14:30-16 hod. ovoce; 18-20 hod. večeře (polévka + maso, zelenina, příloha nebo jen chleba s pom. máslem nebo cottagem a zeleninou, občas stačí i jen polívka); 21:30 mlíko (180 ml vody) a spát. Přes ta vedra měl trochu bojkot jídla a vyžadoval hodně mlíka, teď se zas vracíme do normálu k jídlu, ale občas přes den mlíko chce mezi jídly nebo po jídle, tak mu dám kolik chce. Na žízeň jede vodu, výjimečně ředěnou ovocnou šťávu nebo čaj.

zelenaesmolda
18. črc 2019

@blondynka400
doporucuju podivat se na slozeni potravin,sul je vsude,i v pecivu.takze pokud nejis jak ty rikas ty korinky tak DDD soli prekrocis hrave i diky normalnim potravinam.To stejne s cukrem.

blondynka400
18. črc 2019

@zelenaesmolda řekla bych, že složení potravin znám velmi dobře za ty roky .-) A třeba pečivo nejím, nemám důvod .-) Ad jsi mne pobavila těmi pediatry a jejich znalostmi výživy. Až na výjimky je jejich znalost správné výživy víc než žalostná. Na jejich obranu se to ale nemají kde naučit 😀

zelenaesmolda
18. črc 2019

@blondynka400
no zato ty toho vis asi vic kdyz davas diteti ani ne v roce sunku :D

blondynka400
18. črc 2019

@zelenaesmolda jasně, já jsem jednička na světe ohledně výživy. Jsem ráda, že jsi na to konečně přišla.😎Opět ty tvoje teorie.... Neřekla jsem, že dávám, pouze jsem řekla, že na malém kousku kvalitní šunky není vůbec nic špatného. A neřekla bych, že ti tebou opěvovaný pediatři či výživový poradci by měli až tak něco vyloženě proti...

zelenaesmolda
18. črc 2019

@blondynka400
jasne,proto se vsude pise,ze uzeniny do detskeho jidelnicku nepatri,protoze to vsichni schvaluji :D
ja uz se nedivim,ze tolik deti trpi obezitou kdyz jim matky od mala cpou sracky

chumlee71
18. črc 2019

@zelenaesmolda já si dělám domácí a bez soli kvůli malému, takže ano občas jsem mu jí dala ke chlebu.

zelenaesmolda
18. črc 2019

@chumlee71
to je ale neco jineho,vis z ceho je a cos do ni dala coz se u kupne sunky rict neda 🙂

blondynka400
18. črc 2019

@zelenaesmolda jasně, z kvalitní šunky bude dítě obezní.... Další perla 😂 Kvalitní šunka se dá koupit, jen nesmíš chodit do Lidlu a spol .-) A nebo jak píše @chumlee71 není problém si udělat domácí. Ale chápu, i z toho budou dítě obézní a bude mít zničený metabolismus až do konce života.

veronyque
18. črc 2019

@barlem Dávám 220ml vody a 7 odměrek Nutrilonu s tím, že tu poslední dávám kopcovatou. Když jí dám klasicky 210ml dožaduje se dalšího mléka a pak si stejně dvakrát potáhne a zbytek jsem vylívala. Jinak na pití dávám vodu nebo heřmánkový čaj (jiný nechce). Občas dostane kukuřičné křupky, rohlík, piškoty, sušenky. Ptala jsem se pediatričky, jestli něco přidat, a bylo mi řečeno, že až po jednom roce.

zelenaesmolda
18. črc 2019

@blondynka400
perla je co tady plodis ty.nikdo nerika,ze dite bude obezni ze sunky ale ono se to vetsinou nasbira,jasne,ze jeden pytlik bramburku nikoho nezabije.kdyz si je ale das denne tak uz to pak na svem zdravi poznas,ne treba hned ale poznas.tak prestan vsechno prekrucovat.nakonec je to tvoje dite,dej mu treba v roce debrecinku :D