Denní režim stravování vašeho prcka

barlem
18. črc 2019

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat na vas denni rezim stravovani prcku…? Jsem tady nove, tak nevim, jestli uz tady to tema nebylo…my jedeme priblizne takto: V 5 rano mlicko Nutrilon Profutura ze 150 ml vody, 8 hodin ovoce nebo jogurt vetsinou ovocna Hollandia, 10:30 opet mlicko ze 150 ml vody, ve 13 hodin masozeleninovy prikrm Hipp -mimochodem ja delim malemu 220 g sklenicku na 2 dny, prijde mi toho hrca 🙂, pak kolem 16 hodiny zase mlicko a kolem 19 hodiny kase ze cca 100 ml vody, ruzne druhy 🙂 Co se tyka pitneho rezimu, kupujeme v lekarne sackove caje od Megafytu, stridame ovocne a bylinkove… Dekuju za vase tipy, jak je to u vas 🙂

m_tina
18. črc 2019

@barlem uprimne, takhle malemu diteti bych v zadmem pripade nedavala ovocne jogurty a ani kasi na noc...

ja teda kojila, takze sme to nemeli takto rozdelene, ale snidat zacal snad az v roce a pul - ovoce, bily jogurt nebo casto kasi s ovocem, svacina nejake ovoce, kdyz mel hlad nebo chut, obed klasika, odpo svacina zelenina a na veceri zeleninove polevky

zelenaesmolda
18. črc 2019

@m_tina
taky nedavam ochucene jogurty.to ovoce co tam davaji je odpad,navic je to slazene.proc je od mala zvykat na sladkou chut jogurtu? 🙂

m_tina
18. črc 2019

@zelenaesmolda presne tak... syn ma 3 roky a nikdy ndmel a za cely zivot smedl tak 200g cukru a go mozma přeháním... uznavam, ze v tomhle sem extremni, ale zdravy msho ditete mi za to stoji

zelenaesmolda
18. črc 2019

@m_tina
huraaa,konecne nekdo normalni kdo nedava v roce knedliky protoze "kdysi se to delalo" 🙂
ja si to taky hodne hlidam co mala ji a nevidim na tom nic spatneho.

m_tina
18. črc 2019

@zelenaesmolda ja sem vsude za blazna, syn bylbdo 2let 100% cukrfree od cca 1,5 do 2 let dokonce lowcarb, ted je to uz hodne uvolnene, ale cukr hlidam porad a striktne! ale uz si dal i kupovany zakusek atd, asi tak 10x ta zivot

zelenaesmolda
18. črc 2019

@m_tina
jo ja jsem taky za blazna,vsak to vidis v tehle diskuzi.
mala ma 15m a zatim nejvetsi prohresek co mela byl merunkovy kolac ale domaci a mela jenom kousek.cukry si hlidam docela dost taky,i na UM se divam kolik ma cukru.Jinak ma zeleninu,maso,ovoce,jogurt zasadne bily,kdyz tak primicham trosku bananu,jablicka nebo domacich boruvek.

blondynka400
18. črc 2019

@zelenaesmolda nevím kdo s nás dvou tady věci překrucuje... Když už ne hranolky a klobásu, tak brambůrky a knedlíky 😀 Ty jsi mne dnes fakt pobavila, jak už dlouho nikdo

blondynka400
18. črc 2019

@m_tina s cukrem souhlasím. Blbé ale je, jak přijdou do školky a školy, už se to hlídá hůř... Ale i tak, holky moc dobře vědí, co za jídlo je ok a co není a nemáme s tím až tak velký problém. Jak obě sportují, vědí, že bez kvalitní stravy to nejde.
@zelenaesmolda ad knedlíky, na domácích špaldových knedlících není nic špatného ani pro roční dítě, vše se dá udělat tak, aby odpovídalo principům zdravé výživy, určitě lepší, než meruňkový koláč 😀

bayt
18. črc 2019

@barlem Já jsem kojila. V 9 měsících jsem tak akorát začínala setřemi příkrmy denně. Ráno kaši s čerstvým ovocem/ořechovým máslem, oběd maso/vajíčko/bezmasý se zeleninou a přílohou, a večeře zelenina s přílohou. Myslím, že jsem tak akorát zaváděla obiloviny, ještě jsem nedávala mléčné výrobky. Žádné jiné tekutiny kromě mléka jsem nedávala.

bayt
18. črc 2019

@zelenaesmolda Já dávám synovi vše, co chce ochutnat. Takže klidně sušenku, koláč nebo dortík, když to mají i dospělí. Přijde mi nefér odpírat děcku něco, co dospělí mají.

m_tina
18. črc 2019

@blondynka400 tak skolla bude vyzva, taky jedem z duvodu, procjeste nejde...
btw co je spatne na merunkovem kolaci? ten si treba malej v utery dopraval a nedal si jen kousek 🤔

bayt
18. črc 2019

@m_tina Co to znamená, že byl low carb? To měl jako kolik sacharidů? Mělo by to být tak 60 % sacharidů ve stravě, ne?

m_tina
18. črc 2019

@bayt ja rozhodne vse teda ochutnat nedavla a nedavam... ale je to taly otom, ze pred nim nejime jic, co by jist nemohl

m_tina
18. črc 2019

@bayt ja mu to nikdy nepocitala, ale nejedl cukr, prilohy, pecivo, nic... jedine, co mel mimo klasickou lowcarb, bylo ovoce... takze sem se vlastne spatne vyjadrila, on nebyl LC, spis paleo

blondynka400
18. črc 2019

@m_tina záleží jak se udělá. Ale klasický koláč za mne není ideál. Tedy bílá mouka a cukr. Jestli se udělá z "dobré" mouky a s minimálním množstvím cukru a nebo i bez, je to ok. Ten překlep, má to znamenat školku? Já se se školkou dlouho srovnávala co se týče jídla (u první) a to měli jídelníček na školku ještě dobrý...

kittyy17
18. črc 2019

@barlem v devíti měsících měli oba kluci režim:
v noci mléko 210 ml vody, ráno jogurt, dopoledne ovocná přesnídávka, k obědu celá sklenička masozeleninového příkrmu, ke svačině mléko, k večeři kaše, druhá večeře mléko
druhý syn nechtěl mléko v noci, dávala jsem ráno a jogurt občas místo ovoce

jednaholkaa
18. črc 2019

Holky, sunka a ostatni uzeni ma hlavne dusitany, e250 - dusitan sodny.. pro male dite naprosto nevhodne..

ladyhacek
18. črc 2019

Mám 11m má 3-4 jídla za den. Řekla bych trochu podobně.
5-6h kojim
Cca8h pečivo ( má 6 zubů a kousat umí), jogurt s ovocem, nebo kaše - snažím se střídat
Pak většinou 9h kojim a jde spát
12:30 oběd taky nesmí celou skleničku. Vařím domácí nebo kupují má 100-150g
Pak zase cca za hodinu kojim a jde spát.
16h ovoce nebo ovoce s jogurtem
18:00-19:00 jak to vychází pečivo nebo zbytek od oběda
Pak kolem 20-21:00 kojim a když je dobrá noc budí se 1x kolem 1h
@hanahana starší byl velmi kojený a jíst nechtěl tedy ne moc 3 jídla měl ještě v 15m a zavést mu čtvrté mi šlo těžko 🙂

blondynka400
18. črc 2019

@jednaholkaa dá se sehnat šunka i bez, jen to chce hledat .-)

barlem
autor
19. črc 2019

Ja teda na joguru ani kasi k veceri nevidim nic spatneho, hlavne i vzhledem k tomu, ze jsem kojila jen asi 14 dni, takze prikrmy bastime uz docela dlouhou dobu...🙂

zelenaesmolda
19. črc 2019

@barlem
taky davam kasi na veceri a v pohode,jogurt davam k svacine,na veceri by ho musela snist cele velke baleni :D

zelenaesmolda
19. črc 2019

@blondynka400
za me porad lepsi kousicek domaciho kolace nez sunka.A ano,byl delany s minimem cukru.

bayt
19. črc 2019

@blondynka400 A jaká šunka je bez? Pokaždý uzenina, pokaždý karcinogen ne? Já teda stravování syna už moc neřeším, ale šunku v životě neměl.

bayt
19. črc 2019

@m_tina Já právě dávám ochutnat vše. Cítila bych se jak pokrytec něco jíst a jemu nedat. Naštěstí jíme zdravě. Ořechy jím osamotě :D

m_tina
19. črc 2019

@barlem v jogurtu je hromada cukru a ten by deti min do 2let nemely vubec jist a kase se doporucuji na snidani, ptz jsou hur stravitelne... ale kazdeho vec, jak si to udela 😉

m_tina
19. črc 2019

@bayt jasne, my od cca roku taky davame, ale nejime nic, co bych mu nedala... co jime a nedame je jen ostre jidlo

blondynka400
19. črc 2019

@bayt "správná" šunka je jenom vařené maso bez chemie. Co je tedy na tom za karcinom? 🙂 Já si jí buď dělám sama a nebo kupuji na jedné farmě. Ono na první pohled to poznáš, vypadá úplně jinak, než klasická šunka. Ještě výjimečně někdy v jednom řeznictví, tam mají taky jednu bez dusitanů, ale ta už je třeba za mne slaná a pro dítě určitě ne. Já netvrdím, že má roční dítě jíst šunku každý den. Jen za mne kousek "kvalitní" šunky může malé dítě klidně mít a nic se nestane

@zelenaesmolda za mne tedy ne. Hlavně jestli byl z bílé pšeničné mouky.

zelenaesmolda
19. črc 2019

@blondynka400
ale jak sama rikas tak kousek prece jeste nikoho nezabil ne? :D
si ted protirecis

zelenaesmolda
19. črc 2019

@m_tina
i v bilem neslazenem jogurtu?

blondynka400
19. črc 2019

@zelenaesmolda neprotiřečím, neřekla jsem, že by někoho zabil 😀 Byla to odpověď na to, co je a není lepší.
Myslíš, že v bílém neslazeném jogurtu nejsou sacharidy? 😀 😀