Miminko pláče u jídla. Zkušenosti?

Dobrý den,
našemu malému bude půl roku a v poledne má nějakou zeleninu s masem a odpoledne presnidavku. Problém je v tom, že při jídle breci. Někdy jen chvilku (Už má hlad), nikdy až ke konci (Už ho to asi nebaví).. aspoň to jsou moje domněnky. Má dny, kdy všechno krasne sni bez pláče, ale pak jsou dny takové, kdy to celé prořve. Přitom pusu otevře, jídlo spolkne. Může být dobře vyspinkany, špatně vyspaný, může to být to jídlo nebo ono, v podstatě jsem nevypozorovala nic, co by byl ten pravý důvod pláče. Mezi soustama mu teda musím dát napít, aby se na chvilku uklidnil, anebo dudlik. Kdyz je nejhůř, dám mu sousto a hned dudlik, aby to spolkům dřív, než začne znovu brecet.
Nemáte s tím, prosím, někdo zkušenost? Nikde jsem nic podobného v žádné diskuzi nenašla.
Děkuji

honeya
27. říj 2020

Nerostou mu zuby? U nás u toho kňoural v tomhle období, ale to mi ani tu pusu nechtěl otevírat, takže jsem do něho nic nenacpala. Jak vylezl zub, bylo po problému.

dddddddddddddddddddddddddd
autor
27. říj 2020

@honeya no, zuby má dva venku a bylo to celkem bez problémů, další zatím, myslím nerostou... 🤔🤷‍♀️
A on breci vyloženě při krmení, jakmile skončím a vezmu si ho, tak je v pohodě..

andycr
27. říj 2020

Zkus mu dát najíst ještě než má hlad. Jednu dobu mi to dělal syn taky. Měl hlad, začal plakat a jak nebyl hned sytý tak řval jak tur. Takže jsem to vypozorovala a nakrmila ještě dřív než si sám řekl. Pak šel spát. Prostě to u nás byla únava a hlad, pak i zuby.

mariegroth
27. říj 2020

Pises, ze mu teprve bude sest mesicu, tak bych rekla, ze s jidlem netreba spechat. U tak maleho ditete je to spis o ochutnavani a mleko je nadale primarni. Dala bych jidlu pauzu na tyden nebo dva a pak to zase zkusila.

dddddddddddddddddddddddddd
autor
29. říj 2020

@andycr neji vyloženě až je hladový, jakmile se vyspi, jde hned jíst a to bývá 2,5h max 3h od posledního jídla a běžné vydrží min 3,5h, takže tím to asi taky nebude ☹

dddddddddddddddddddddddddd
autor
29. říj 2020

@mariegroth Nekojím a mléko už mu nestačí.., přijde mi rozumnější mu dát "normální" jídlo nez do něj cpát pri kazdem jídle 400 ml UM

andycr
29. říj 2020

@dddddddddddddddddddddddddd když jsem syna začala dokrmovat tak jsem mu nejdřív dala trochu um a pak normální jídlo. Byl plně na um od 6 týdne a byl zvyklý dostat mléko a jak nebylo hned řval. Tak to tak klidně zkus. I nás to trvalo týden max dva a pak už jedl jen normální obě a postupně jsme mléko vyřadili. Ale bez mléka byl až tak v roce.

dddddddddddddddddddddddddd
autor
30. říj 2020

@andycr taky jsem to tak dělala ze začátku, když ještě neměl úplně celou dávku UM nahrazenou jídlem, teď už sni celou porci.. jen občas to sni hezky a někdy to celé prorve🙄

mariegroth
30. říj 2020

@dddddddddddddddddddddddddd Ja ti samozrejme do toho nechci kecat, ty jsi maminka. Jenom bych k tomu chtela dodat, ze mleko ma stale smysl, I Kdyz umele. Moc se o tom nemluvi, ale jsou studie, ktere dokazaly, ze streva miminek nemusi byt na normalni jidlo dostatecne pripravene. Jmenuje se to “otevrene strevo”. Proto bych prave moc nespechla