Miminko se při chování prohýbá, mám to nějak řešit?

handula83
2. kvě 2014

Dobrý den malá má 3,5 měsíce.Nevím jestli je to normální,nebo to mám začít řešit.Když jí má na odříhnutí v polosedě na sobě.Tak se prohybá,vrtí kope nohama a jakoba se odemě odstrkuje.Hlavičku ještě sama neudrží,ale trápí mě to prohybání.V leže se noprohybá to je v pořádku,na bříšku u drží hlavičku tak 10 min taky jí moc nezaklání,ale jakmile je ve svislé poloze tak je jak žížala,vše sleduje,prohybá se prostě není v klidu.Mám to nějak řešit,nebo se to srovná.děkuji za odpovědi.

lucka662006
2. kvě 2014

Zdravím, mně to dělá malý taky, kolem 3,5 měs. to bylo nejhorší, v polosedě ho prostě tlačilo to plné - právě nakojené - bříško. Neřešila jsem. Přibýval hezky. Nedávala jsem ho jednoduše do této polohy...

petule_1
2. kvě 2014

mimčo to dělá,protože ve svislé poloze se mu špatně drží hlavička a může se u toho i hodně vrtět jak se snaží najít rovnováhu..taky tak malou držím na odříhnutí nebo když se chce koukat kolem 🙂 a přitom jsem četla,že by se tak děti neměly nosit,že jim to nedělá dobře..jenže to nejde,protože je pak tlačí bubliny v bříšku 😒

olusenka
2. kvě 2014

zkus se zeptat @eficenka ve skupině Poradna - motorický vývoj dětí.
https://www.modrykonik.cz/group/1830/detail/

madulinka
2. kvě 2014

ahojda, já takhle malou docela často už od malička, ale kvůli jejímu předčasnému narození byla sledovaná každé 3 měsíce neurologem a ten mě upozornil, že jí chovat ve svislé poloze nemám (sama jsem milovala tohle mazlení, ale malé to nedělalo dobře na zádíčka). Pak, když už sama ležela na bříšku a pozorovala dění kolem, opírala se rukama tak, že ty ruce měla strašně propnuté - až rovné a záda měla úplně prohnutá a to prý bylo velice špatně. Takže jsem od neurologa měla zákaz a musela jsem si na to dávat pozor. Možná je to velký nápor na zádíčka a proto se tak kroutí..chce si ulevit od bolesti, ale sama nemůže..

petule_1
3. kvě 2014

@madulinka je to přesně tak jak píšeš..mimčo bolí za krkem,jak se snaží udržet těžkou hlavičku..a proto s ní kýve nebo se vrtí.Svaly na krku ještě neumí udržet těžkou hlavičku a ta jakoby zapadává do tělíčka..mělo by se nosit v pozici klubíčka na ruce 😉

madulinka
3. kvě 2014

petul_1 přesně tak, to mi doporučil i neurolog, změnit polohu nošení na nošení na ruce, opřenou zády k mé hrudi a mít ji smotanou do klubíčka 🙂

petule_1
3. kvě 2014

@madulinka 🙂 je fajn,že jsme tomu přišli na kloub..malá ještě moc nepase koníky,takže jí tohle nošení vadí 😕 v tom klubíčku je jim určitě nejlíp..na hrudi zase cítí tlukot srdíčka maminky,tak se cítí v bezpečí 😉

handula83
autor
3. kvě 2014

Jo v klubíčku už je to lepší,dřív jsem jí nemohla do toho klubíčka zabalit,byla jak prkno 🙂 jenže vysvětlit manželovi,že ve svislé poloze jí nosit nemůže ,je nad moje síly.Prostě to jinak neumí , dřív se tak nosili a učit se to nebude 😠