Seznam skupin

Popis a cíle skupiny

Eva (eficenka) je dětská fyzioterapeutka. Vystudovala fyzioterapii na lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a nyní pracuje na dětské léčebně. V léčebně využívají metody jako je Vojtova metoda, Bobath koncept, Klapp, Schrottová, dechová a respirační fyzioterapie, elektroléčba, tejpování ...

Ve skupině naleznete rady k manipulaci s miminky, polohování při spánku a výběru matrace a polštářku, vývoji kyčlí a širokému balení, nošení na rukách, pasení koníků, otáčení z bříška na záda, lezení, vývoji sedu a chůze, výběru ohebných venkovních botiček, domácí obuvi a capáčků, správnému a přirozenému motorickému vývoji, poruchám motorického vývoje a možnostem jejich nápravy, důvodech, proč miminko nepřitahovat do sedu a neposazovat, výběru a vhodnosti/nevhodnosti používání "posazovacích" a posazovacích prostředků při péči o dítě (jako jsou lehátka, autosedačky, jídelní židličky, chodítka, klokanky, ergonomická nosítka, šátky), proč nekupovat tuhé kotníčkové boty nebo ortopedickou obuv ...

Moderátoři skupiny

Členové (3552)

Zobraz všechny členy

Pravidla skupiny

Neurážíme se :-). Odpověď bude napsána obvykle do 3 dnů. Pokud Eva (eficenka) nevidí dítě naživo, jedná se spíše o radu než o pravé vyšetření, kdy se dá prozkoumat jemná i hrubá motorika a celé psychomotorické stádium dítěte.

Maminky, než napíšete dotaz, koukněte se nejdřív na kolonku Označené přípěvky, na článek ve Wiki Modrý koník o motorickém vývoji www.modrykonik.cz/motoricky-vyvoj-ditete a dětské obuvi www.modrykonik.cz/detske-boty ... toto jsou základní rady, kterými se zde ve skupině řídíme. A až poté, pokud odpověd nenaleznete, nebude vám něco jasné, tak se ptejte. Dotazy se tu opravdu velmi často opakují.

Zároveň si jako moderátorky vyhrazujeme právo vyloučit jakéhokoliv uživatele z této skupiny, pokud jsou k tomu důvody. Hlavními důvody pro vyloučení jsou psaní agresivních, pomlouvačných a nepravdivých příspěvků v rámci skupiny, opakované rady v rozporu se záměrem skupiny či negativní poznámky zde ve skupině nebo ve veřejném prostoru na adresu zdejších rad a celé skupiny a také jejich podpora. Pokud potřebujete věci týkající se chodu skupiny (např. stopnuté či smazané příspěvky) s moderátorkami řešit, využijte soukromou poštu.