Náročné dítě

oililygirl
16. pro 2014

Mozna uz tady toto tema bylo, ale zakladam nove. Kdo ho ma doma, pochopi, pripadne doporucuji

http://www.mamaaja.cz/ActiveWeb/Article/2759/12...

Dekuji za vase postrehy a zkusenosti

oililygirl
autor
16. pro 2014

U nas je kazdy den tak trochu boj a obrovska zkouska mamincinych nervu. Jsem na nej skoro porad sama, hlidani minimalne, takze toho ma clovek proste uz dost. A kdyz rostou zuby, tak to je vubec na masli...

oililygirl
autor
16. pro 2014

@pisisvori jak pisete, u nas uz jen jeden denni spanek a kdyz usne jeste jednou pres den, byt na chvili, je do 10, 11 vecer rozjetej a chce si hrat. No to u nas nejaky zviratka nebo cteni moc nefunguje. Minutku mi venuje pozornost a pak ho to prestane bavit. Jednu dobu fungovalo vecer cist, az usnul. Ted vidi otevrenou knihu a rve a sam mi ji zavira.

pisisvori
16. pro 2014

jo a k tomu spaní a aktivitě jsem zapomněla, že do roka usínala mezi 9-10 večer a vstávala mezi 4-5(a za tu dobu vstávala i 10x). A když jsme v jejích 3,5 letech byli na horách( to doma usínala okolo 8:30) a každý říkal uvidíte na horách -čerstvý vzduch+ únava to bude spát jak zabitá a hle ona usínala v 10,protože pro starší děti, rozuměj školáky🙂, tam byly scénky, soutěže , filmy....synovec o rok starší usínal únavou už při večeři v 6🙂

jo a samozřejmě absolutně žádný režim do roka...každý den jinak🙂 což mě systematikovi milující řád taky hrozně vyhovovalo🙂

xylenkaxy
16. pro 2014

@oililygirl Naše vzal na milost až nosítko v cca 5 měsících (babyvak nebo šátek nezabíral), nejdříve denně cca 5 minut a kolem 6. měsíce už vydržela i hodinu. Když poprvé usla v ergo. nosítku v 8 měsícíh byla jsem nešťastnější na světě. 😉 Pro ostatní blázen, že se s ní tahám. 😀

Pomohla mě až kniha kontakní rodičovství a MK se stejnojmenou skupinou. 🙂

pisisvori
16. pro 2014

@oililygirl no dcera spala 1x už v 10 měsících, ale aspoň hodinu v kuse místo těch 20ti minutovek🙂

lucie11111
16. pro 2014

@oililygirl tak u nás synek spával 1x denně od 9 měs. a to 40 min. Dcerka 1x denně od 7 měs. hoďku a půl. Od roku tak 1x týdně přes den neusne vůbec. V noci spánek děs běs u obou, jediný jak se vyspím, tak že spí se mnou a dcerce ještě dávám prso, když se vzbudí a spím dál 🙂 Už jsem se s tím smířila a doufám, že časem bude líp.A přitom já i manžel jsme takový spáči. 😵 🙄 😀

madrilena
16. pro 2014

@krystalka vidíš, na autosedačku jsem zapomněla 🙂 ... když byl syn miminko, tak pět minut to vydržel a pak začal vyrvál, časem se to upravilo, hlavně po přendání do autosedačky po směru jízdy; autobusy má rád maximálně z venku, v metru chce co nejrychleji vystupovat (i když se to hodně zlepšilo); moje dítě je v relativním klidu maximálně tak u jídla 😀

auduka
16. pro 2014

Tak jsem ráda, že v tom nejsem sama.
Malé je 9měsíců: dokud byla v hluboké korbičce, tak brečela skoro každou procházku dokud neusnula, často jsem jí venku vyndavala a utešovala, protože nemám to srdce ani nervy nechat vybrečet, ikdyž mi to spousta lidí radilo. Ve sporťáku je to už lepší. Ale nechce se jí spát doma a večer uspávám třeba i hodinu, takže mě fakt baví kamarádky, co mimi položí do postýlky a odejdou🙂

lucieandrlova
16. pro 2014

@oililygirl Tak my máme dceru úplně stejnou, jak tady čtu příspěvky maminek...
Co mohu doporučit, tak hodně zaměstnávat. Nám se vyplatilo nebrát v úvahu, kolik jí je let a kupovat hračky pro trochu starší (např. teď ve 3 letech si hraje s hračkami pro 4-5 let). Od 10. měsíce jsme chodily na kroužek Znakování nemluvňat a cvičení (jak zacala vyjadřovat myšlenky ručičkami, tak byla spokojená), pak od 2 let na cvičeni do Sokola (tam ji umí unavit, to je stará škola... 🙂), od 2,5 let zacala chodit 2 dny v týdnu do jeslí, teď do školky. Máme doma hodně didaktických a kreativních her... Co mám zkušenost, tak u téchto dětí je také potřeba unavit mozek... Takže jak má moc energie, vytáhnu dřevěný vláček s počítáním nebo razítka abecedy a unavím ji...
Vyplatí se, aby tyto děti byly hodně v kontaktu se staršími dětmi. To je dostatečně zaměstná...
A když už fakt nemůžu, tak ji pustím pohádku Mickeyho klubík, protože jedna pohádka trvá 20 minut...😉

katyxq
16. pro 2014

@lucieandrlova naše malá si už ve 3/4 roce vybírala hračky sama (a co jśe dostali darem, tak ji obvykle moc nebralo) - a byly to hračky spíš pro starší 😉. Znakování ji taky bavilo, i ldyž jsem jí musela nabízet znaky hodně odlišné a spíš proveditelné hrubou motorikou, prstíky sice měla a má šikovné, ale prostě se s tím nezdržovala a zanky tak nějak odmávla (takže podle jedné knížky znaky pro ještě a dost v jejím provedení byly prostě úplně stejné, tleskla rukama o sebe a bylo 😀)

oililygirl
autor
17. pro 2014

@lucieandrlova je fakt, ze to chce hracky pro starsi deti, mate nejaky tip, na konkretni hru nebo hracku pro narocne dite? 🙂
Taky to maji vase deti tak, ze pokud neco chteji, musi to dostat hned, nebo je zle? A jeci, dokud to nedostanou?
Nebo ze zacnou vriskat jakoby z niceho nic, treba uprostred hrani, bez zjevne priciny?

ma_ia
17. pro 2014

@oililygirl @katyxq Tak koukám, že mám doma úplně stejný exemplář😀 Kojená, nošená, nezabavitelná, řvací🙂 Trvalo mi rok, než jsem si na to zvykla. Rok jsem záviděla všem těm maminkám, co jim děti seděly v kočárku (nebo byly v klidu v šátku) - a přesně, Ikea pro mě vždycky byla k na.rání, že zrovna já mám takovéhle dítě, co v kočáře rozhodně nesedí, nekouká, ale zato vříská a vyvádí psí kusy, v šátku to samé. První rok jsem silně přemýšlela o tom, že ji buď někomu dám a uteču, nebo se zákonitě musím zbláznit.
Dneska je jí rok a půl a je to lepší - v noci už se nebudí 10x, ale hyperaktivní je pořád, nevydrží chvíli v klidu a sama vydrží asi 2 minuty. Sama si nehraje, zato má úžasnou motoriku a to i jemnou. Chytrá je jak opice, rozumí všemu. Je sociální, komunikativní, sebevědomá, nebojí se. Ale vyžaduje stoprocentní pozornost celý den a někdy je to prostě šíleně náročný...ale však to znáte. Jsem ráda, že v tom nejsem sama...

katyxq
17. pro 2014

@oililygirl ano, ječí - už jako miminko nebrečela, natož nějaké potiché vzlykání, ale hned natvrdo jekot jak siréna ... ale lepší se to 😉, ale teda mezi rokem a půl a dvěma a půl to bylo nejhorší. Že tu příčinu neznáme, neznamaná, že ji nemají - teď jak mluví už hodně dobře, tak ty důvody nespokojenosti i řekne - a jsou leckdy hodně zajámavé 😉 (člověk neví, jestli se nad tím smát nebo rozčilovat 😀). A leccos si sama zdůvodní, proč to má být tak, jak chce, je docela důmyslná 🙂.

katyxq
17. pro 2014

@ma_ia fakt je, že občas jedu tak néjak na autopilota - najsem na to nějak hrdá, ale občas ji třeba pár vteřin (ne cíleně) filtruju, někdy už toho člověk má plný kecky a nejradši by lehnul a zíral do stropu nebo tak něco (hlavně ať po mně nic nechce, uaaá, ale za chvíli to přejde).

ma_ia
17. pro 2014

@katyxq Taky to znám...ale moc to nejde praktikovat, ona je jak naspeedovaná...ale uklidňuju se tím, že se to věkem trochu utlumí..(viď že joooo??? 😀) Nechápu ty maminky, které nerady dávají děti někomu jinému na hlídání, byť na chvíli, tchýni, kamarádce, ...já bych ji dala KOMUKOLI a HNED🙂Ale hlídání není.
Mmch změnilo se nějak Šárčino noční spaní teď, když jsi ji odstavila?

katyxq
17. pro 2014

@ma_ia já ji neodstavila, to ona už nechce - ale stejně se budí minimálně 1-2x. Ještě na jaře se ale budila tak 2x častěji, pak néjak dospěla k tomu, že se v noci už skoro nechtěla kojit a to spaní se zlepšilo, nijak výrazně. Prostě pomalu a jistě s věkem líp spí. Ale sem tam má noční děsy. Neboj, s věkem se trochu zklidní - ale nečekej zázraky, třeba u vaření ji pořád hlídám, bych měla jinak úplně jiné jídlo (jestli jedlé, to netuším), furt chce míchat, přidávat, krájet, ochucovat, recept nerecept 😀.

veeeraf
17. pro 2014

za 13: Při každém pokusu nakrmit řekne bléééé

jinak mám zlatý dítě 🙂

auduka
17. pro 2014

Tak jsem po včerejšku, kdy malá doma odpo ne a ne usnout, vzdala pokusy o uspávání v košíku, tím, že jí uvozím a místo toho jí teď ukojím🙂 u prsa mi usínala jen jako uplný miminko a teď se k tomu vracíme. No hlavně, že tak usne bez pláče.

agritia
17. pro 2014

@oililygirl Děkuji za ten článek.... Někdy mám pocit, že už to nevydržím. Jsem na toho našeho prcka skoro pořád sama. Manžel hodně pracuje a já už jsem na blázinec. Naše dítě má 1,5 roku a stále k ní vstávám 100x za noc. Přes den jede, jako by vypila hektolitry kafe. Hračky jí nebaví, zásadně potřebuje věci, jako jsou hrnce, oblečení,odpadkový koš a jiné...Od miminka byla uřvaná, brečela nám a nespala 8 měsíců, kočár jsme nepoužívali, tam dostávala šílené hysteráky...Nosili jsme ji neustále ve dne v noci...No mrzí mě to, ale já na toto období vzpomínám s děsem ☹ Svoje dítě miluju, ale jsou dny, kdy jsem opravdu na dně ☹

monouch
18. pro 2014

@agritia jsem na tom stejně🙂 taky jsem na prvky sama. Je mu 9m, je uřvanej, nesamostatnej a citlivej. Miluju ho strašné moc, ale často z něj šílím.. Hlavně v noci. Dnes se vzbudil ve 3 a ne a ne usnout. Kope nohama, převrací se, stoupá si.. No hrůza. Já hotova, nevyspala.. No, musím to vydržet a doufat, ze se to zlepší. Ještě vcera sem si myslela, ze jsem jediná a špatná matka, ze mám takové dítě.. 🙂. Je nás víc, tak to sem rada🙂 asi nedělám nic špatné. Prosté je takovej jakej je🙂

visnule
18. pro 2014

@monouch jo taky mi pomohlo zjistit, že v tom nejsem sama 🙂 kolikrát už jsem si před tchýní a mou mámou připadala jako břídil. Dotazy jako spí už celou noc? Hraje si sama? Proč ji nedáš do kočárku? A pod. Mi vždycky přišly jako na pétileté dítě, teda až na ten kočárek ;) ale moje mamka už dala pokoj, jednou jsem jí názorně ukázala proč... Hysterák v kočárku, hysterák v postýlce, hysterák v noci a byl klid. Od té doby mě jen lituje :D

monouch
18. pro 2014

@visnule JoJo, me zas strašné fascinuji kamarádky🙂 🙂 proč ho nenechás vyrvat, proč ho nosis, proč ho rozmazlujes....

visnule
18. pro 2014

@monouch no jo, a tchýně: pěkně sis ji naučila... Nene, maminko, tohle všechno už uměla když přišla :D

katyxq
18. pro 2014

@monouch nojo, ona většina dětí, které rodiče nechají vyřvat (což osobné považuju za docela krutost), rezignuje (smutné ☹) ... ale mám pocit, že náročné děti by spíš dřív vyřvali rodičům mozek z hlavy 😀

katyxq
18. pro 2014

@visnule že jo ... jen co se narodila, byla taková "mámo, já tě nepustím ani o centimetr pryč a teď jsem tu, starej se a bav mě, ale bacha, nespokojím se jen tak s něčím" 😀, já se jen přizpůsobila, učila od ní 😵

katyxq
18. pro 2014

@oililygirl ten článek, cos dala na začátku odkaz, tak má ještě k sobě dva další - http://www.mamaaja.cz/ActiveWeb/Article/2697/mi... a http://www.mamaaja.cz/ActiveWeb/Article/3532/va...

diamanta
18. pro 2014

Teda já mám náročnýho syna, ten mě dokáže vycucnout a to je mu šest let. Nepřetržitě potřebuje být s někým v interakci, v noci se budí, sám neusíná, nic mu není dost dobré...a teď už právem asi i, protože já opravdu nejsem neustále na příjmu. Vypínám.
No a pak mám holčičku, a to je nebe a dudy. Jak jsem si u syna myslela, a jak mi okolí neustále podsouvalo, že je takový kvůli mně, protože já dělám samé chyby, protože na něj přenáším nervozitu a podobné kecy....no tak díky druhátku teprve vím, jaká to je blbost. Ta maličká spí celé noci, o vyjímkách nemluvím, ty se nepočítají. Je neustále veselá, stačí jí mnohem méně pozornosti, potřebuje mne ve svém věku na první pohled méně než ten starší ještě teď. Přesto ale jsem s ní furt, protože ona mě neuvěřitelně rozsvěcuje a těší. Proč to píšu je ze dvou důvodů: nebýt odvahy jít po tom prvním ještě do druhého, nezjistila bych, že to může být i jinak a to bez jakéhokoliv vlivu z mojí strany - ty děti jsou prostě takové samy od sebe. Když mi dneska někdo napůl cizí říká, jak kluk je takový kvůli mně, tak se jen pousměju v duchu. Protože vím, že mám doma ještě druhátko, a to dokazuje, že mnou to prostě není. Kdybych se rozkrájela, kluk nebude nikdy spokojenej, No a druhý důvod je, že to náročný dítě dokáže "trvat" ještě tak dlouho, jako celých šest let. Žádný rady na usínání moc neplatí, občas se mi podaří na něj tak promluvit, že to jde, ale stejně to vždy do týdne je ve starých kolejích...

visnule
18. pro 2014

@katyxq Přesně tak, díky ní jsem se o sobě naučila tolik věcí... Aneb denně si opakuju že ženská vydrží víc než kůň 🙂 v šestinedělí jsem si říkala, že tohle nedám. Teď vím, že toho dám ještě jednou tolik. A nějak vnitřně cítím, že se mi to jednou vrátí ( a nebo se tím jen utěšuju?) 🙂

katyxq
18. pro 2014

@visnule šestinedělí, to bych nejradši vymazala - odpoledne jsem obvykle zjistila, že jsem stále v noční košili a s nevycištěnými zuby (fuj 😅). U nás se navíc (kolem 2. měsíce, kdy už se problémy zhoršily natolik, že mi to došlo) pak ukázalo, že malá přes moje mléko reagovala na bílkoviny kravského mléka, hovězí maso a sóju trávicími problémy, pláčem a fakt šílenými kolikami ... takže u nás ty první týdny bylu tuplované psycho ☹

katyxq
18. pro 2014

@visnule Jak někde četla, že čím horší období vzdoru, tím pak lepší puberta - se utěšuju 😀