Náročné dítě

oililygirl
16. pro 2014

Mozna uz tady toto tema bylo, ale zakladam nove. Kdo ho ma doma, pochopi, pripadne doporucuji

http://www.mamaaja.cz/ActiveWeb/Article/2759/12...

Dekuji za vase postrehy a zkusenosti

oililygirl
autor
10. črc 2015

@auduka v Nevychove jsme. Moc se mi to libi, asi snad i chapu ten princip, ALE
jsem nervak a hned vyletim a tento pristup chce klid a rozvahu a promyslet, nez clovek neco rekne, dalsi ale spociva v tom, ze proste to mrne nedokazu brat jako partnera a ze nemluvi a dohody moc nefunguji. Kdyz se hodne kontroluju, klidnym hlasem neco xkrat opakuju, presvedcuju a kdyz to nejde, prdnou mi nervy a rvu. Budu rada za nejake konkretni doporuceni, poznatky nekoho dalsiho v Nevychove. Dekuji.

bedrisiivet
12. črc 2015

@oililygirl Právě, taky na to zatím nemám tu trpělivost. A taky mám pocit, že zatím nevím, jak na dohody. Viděla jsem všechna volně dostupná videa, ale na kurz se chystám teď v létě. Vkládám do toho celkem naděje, kamarádka si to moc chválí.
Ty máš ten kurz pro malé, nebo také jen volně dostupné?
Ještě mi hodně pomáhali a pomáhají články Pavly Koucké na psychologie.cz

bedrisiivet
12. črc 2015

@oililygirl Jo a ono nebýt nervák při tomhle nasazení, to by byl menší zázrak 😔

monynka.s
12. říj 2015

Ahoj , zije ještě tato skupina ? Mam 13m holčičku. Vymodlenou a milovanou. Jenže porad jsem si lamala hlavu -co je jinak ? Ostatni maminky daji miminka spat a ony spi -nase ne . Koji je normalne -ja v jednom tahu . Chodi si po nakupaku a pod s kocarky , kaficka v ruce -ja ANI omylem. Ony jako majolenky -ja unavena k zoufani. Milionkrát nam rikali "nechte ji vyrvat" zkusili jsme to ( uz nikdy vice) place i 2hodiny, vyplace horecky a zvracebi a prujem a pak z ni nekolik dni neni ani to malo klidu co je.
Trapila jsem se moc, proc ony maji fotky z viletu a ja se bojim i na vycházku.
Zacali jsme praktikovat kontaktní výchovu a o milion % se nam zije lépe. Ale pak jsou dny , jako dnes, kdy se mi tak strašně chce brečet. Vážně hrozne noc.
Nejhorší je ze mi tu jsme "sami". Vsechny pribuzne a pratele.mame stovky km daleko takže jen ja a mala 24h/denne a muj muž.
Omlouvam se za výlev. Ale jinde to nepochopí.

bedrisiivet
12. říj 2015

@monynka.s je tu na koníku přímo skupina, má název: "náročné" dítě
https://www.modrykonik.cz/group/7052/
Rozhodně to nezažíváte sami. Jakkoli je to těžké, v té skupině zjistíš, že je nás víc 🙂

polednic
30. kvě 2017

@monynka.s jeeee mam to samy.... ted to prozivam,holcicka, skoro 3 mesice

lucie1208
1. říj 2017

5 a půl měsíce se hroutim a vůbec mě nenapadlo si to vyhledat... náročné dítě...a dobře jsem udělala, ty články jsou super...nikdo mě nechápal

pajjaaaa
18. lis 2017

Mam taky narocne dite a taky jsme na nej sami s muzem,moc porozumeni u pribuznych jsme nenasli-kdo nezazije,nepochopi,takze diky za tuto diskuzi.Praktikujeme od zacatku kontaktni rodicovstvi,bez toho bychom asi ted v 10m byli na masli🙂

6miska4
14. pro 2017

Máme holčičku 5 měsíců a diskuze, jako je tato, mě uklidňují... Juchů nejsme v tom samy!

luciekopriva
8. dub 2021

Koukám, že poslední příspěvky zde jsou už několik let staré, přesto musím poděkovat za článek o náročných dětech a za tuto diskuzi. Brečím tu a snad jsem konečně pochopila. Synovi je rok. A byl to hrozně těžký rok. Jsem vyčerpaná a pořád si říkám ,,proč" a ,,kdy se to zlepší". Po náročném začátku s jeho narozením, problémy s kojením atd., nastalo pár týdnů, kdy malý mohl být doma chvili sám s tatínkem, byl v pohodě, usnul v postýlce, když si tatínek lehl vedle, v noci pěkně spal a vše tak nějak šlo. Pak ale začal usínat jen u prsa, celkově byl celý den na prsu, pořád brečel bez nám jasného důvodu, v kočárku být nechtěl, pořád vyžadoval moji přítomnost, přes den skoro nespal, v noci se začal každou chvíli budit a to celé trvá stále. V autě nevydrží, řve. Máme problém kamkoliv jet. Vše je pro nás stres a jsme z toho zoufalí. Na malého jsem především sama, manžel v práci, moje rodina od nás x km daleko, manželova rodina bez zájmu. Těžko se doma dělají běžně věci jako úklid a vaření, protože malý mi to prostě nedovolí, řve nebo se mi k tomu ještě zavěsí na nohu. Už jsem Nevychovu taky zkouším ale nějak to nejde. Nemám na to nervy. Jediné co mi pomohlo, je platit si 1x týdne slečnu na hlídání, která si s ním chvíli hraje a já můžu trochu uklidit a odpočinout si. Naštěstí ji má rád a dobře si zvyká na to, že 3 hodiny trávím v jiných místnostech než on.