Obloukovité zvracení po každém krmení. Poradíte, prosím?

anniej
28. kvě 2020

Ahoj maminky,
chtěla bych se touto cestou zeptat a poprosit o vaše zkušenosti, popřípadě opatření, která jste zavedly a stav se zlepšil, protože už nevím, co dělám špatně nebo co je špatně. Mám doma skoro 4-týdenní miminko, že si ublikávala od narození není “důležitý“, občas mi hodila šavli do vzduchu. Nicméně postupem času jsme s přítelem přišli na různá opatření, po kterých se to zlepšilo - zvýšená poloha, po kojení hlídali malou a drželi ji déle vertikálně, nožičky měla na volno, aby si netlačila bříško,... Odříhnutí je samozřejmost. Od noci na včerejšek mi ale zvrací po každém kojení. Není to nějaké malé decentní ublinknutí, ale je to vyloženě obloukovité zvracení a přijde mi, že vyzvrací všechno. Pak vyčerpáním usne, za půl hodiny se probudí a pláče hlady. Takhle se to opakuje pořád dokola. Konzultovala jsem situaci s pdr., dokonce se dvěma a buď pohotovost, nebo objednat na sono. Neudrží teď v sobě nic, to, co nevyzvrací, jí vytéká v intervalech z pusinky.
UM zvracela, to nedáváme a nechci experimentovat 🙈
Jídleníček neměním, doma žádné infekční onemocnění taky nemáme, režim máme pořád stejný...
Zajímalo mě tedy, zda jste se s tím setkaly a co až pomohlo. Čekat, jestli to odezní se mi opravdu nechce, kdyby to aspoň nebylo po každém kojení, hrozně mě to mrzí.
Díky za váš čas ❤️

ivis_b
28. kvě 2020

@anniej no pokud zvrací fakt pokaždé a dost, tak u takhle malého miminka bych nečekala a šla hned k doktoru, i třeba na tu pohotovost, protože hrozí dehydratace. Příčinu ti tady asi nikdo neřekne, sama zkušenost s tak velkým zvracením nemám, ale nechala bych mimčo co nejdřív pořádně vyšetřit a nenechala se odbýt.

anniej
autor
28. kvě 2020

@ivis_b To jsem zapomněla doplnit, řekli nám, že se jedná o reflux, že máme sledovat počůrané plínky 😑 Taky nám řekli, že pokud má stolici tak nemá zauzlíkovaný střeva. O tu dehydrataci mám starost, hlavně je úplně chudinka vysílená. Zkoušíme jiné pohotovosti 🙏🏻

drep
28. kvě 2020

Dítě je maličké, ohrožené dehydratací. Zvracení obloukem se popisuje o pylorostenózy, ale mám za to, že by se projevila dřív. Nicméně dítě je fakt ohrožené dehydratací a na nic bych moc nečekala a jela do nemocnice.

amazonkajanik
28. kvě 2020

@anniej pediatri doporučili správně sono vyšetření. U některých miminek je reflux horší a musí se léčit

veronikav31
28. kvě 2020

@anniej já toto měla u syna, ale ten měl od narození UM, dávali jsme Nutriton do UM, trochu se to zlepšilo. Švagrová toto měla u nejmladší neteře, ta byla plně kojená, dávala taktéž Nutriton. Zkus to probrat s doktorem po vyšetření, musí jíst i pít,aby nebylo dehydratované

anniej
autor
28. kvě 2020

@drep
@amazonkajanik
@veronikav31
Díky holky za příspěvky ❤️ Jedeme na sono, nenechali jsme se odbýt 💪🏻 Snad bude vše v pořádku 🙏🏻

miksar
28. kvě 2020

@anniej určitě co nejdřív k Dr, na sono. Syn od narození zvracel, všichni tvrdili, že je to reflux. Ve 4 týdnech to vygradovalo, vyzvracet vše a jen plakal. Skončili jsme na pohotovosti a odtud rovnou do nemocnice na operaci. Měl pylorostenozu. Není to žádná sranda, hrozí dehydratace. Po operaci úplně jiné dítě ☺

ivis_b
28. kvě 2020

@anniej Držim palce, ať je malé líp!

neomenia
28. kvě 2020

@drep projevuje se obvykle mezi 3-7 tydnem. Tajy mě napadlo.

Chce to sono, vás pediatr by vás měl odeslat.

sigyn
28. kvě 2020

V rodině jsme měli podobný případ - šlo o reflux, ale dědičný - nebyl zcela vyvinutý jícen, čili reflux zůstal až do dospělosti. Pomáhalo jen mít dítko neustále v co nejkolmější poloze (vesměs dali na vybranou - bud si zničí jícen, nebo záda... lékařství 30 let zpátky, no). Nejvíce pomohlo až brzké zavedení příkrmů (v 5. měsíci), které už dítko v žaludku udrželo lépe.

nikishkaaaa
28. kvě 2020

Nam to mala delala taky, skoro do pul roku. Narodila se o mesic a pul driv, ale to na to nemelo vliv. Doktorka nas poslala na sono (tam bych na vasem miste urcite sla) aby se vyloucila pylorostenoza. Pak jsem jela o neco pozdeji na pohotovost (hospitalizovali nas a nikdo s nama nic nedelal, jen malou trapili odberama z hlavicky - uz bych na pohotovost nejela, resila bych se svou lekarkou.) Vysledek, muselo to vymizet samo s vekem. Nepomohlo vubec nic, skoncilo to s prikrmy cca kolem 5.az 6.mesice. Ani nevite, jak jsem byla zoufala a kolik dni jsem probrecela ☹ moc na vas myslim

gryfis
Autor odpověď smazal
Zobraz
miba10
28. kvě 2020

@anniej syna mám teda na umělým mlicku, ale měl také reflux a celkem silný. Tak házel tyhle gejzír po každém krmení. Nám pomohlo AR mlíčko, to je přímo pro děti s refluxem. Jinak se dá koupit Gastrotuss baby. Je volně prodejny a omezuje tohle zvracení. Jinak nás to přešlo po cca 6 měsících. Nám pomohlo dávat mlíčko po menších dávkách a třeba častěji. Dávala jsem po lzickach i čaj, právě kuli dehydrataci. Taky jsme s ním po jídle co nejméně manipulovali. Stačilo s ním víc hrknout a bylo všechno venku a já všechno prevlikala včetně sebe. Ta doba byla náročná, ale dá se to. Držím palce

balogis
28. kvě 2020

Na reflux používáme gastrotuss ale nám malý jen lehce ublinkava