Zvracení u 2měsíčního miminka po každém krmení

zuzan88
24. lis 2018

Ahoj maminky, mám dvou měsíční miminko a dnes je to třetí den co mi skoro po každém krmení mlíčko vyzvrací. Vím, že je ublinkávání u tak malých dětí normální nebo, že když po jídle začne tlačit. Ale já ho nakrmím, dám odrihnout,nekdy si brkne a chvíli na to vyhodí to mlíčko, někdy zároveň z brknutim a kolikrát ho ani nestihnu na odříhnutí vzít. Je to normální nebo mám v pondělí zajít k doktorce?

sinysov
Autor odpověď smazal
Zobraz
xsenova
24. lis 2018

@zuzan88 určite zájdi k doktorke. Nie preto, že by to boloo-nebolo normálne. Ale 2 mesačné dieťa je malé, každá rada drahá.

makronka222
25. lis 2018

Krmila jsem na 2x. Vypit trochu, odrihnout, pak znovu a nosila jsem treba 15min nez jsem ji polozila. Dr ale navstivit urcite. Kdyz mi u toho usla tak jsem opet cekala nez si rihne. Mozna se precpava a pak to vylitne...

lucik1506
26. lis 2018

My u lékařky byly taky okolo 2. měsíce.. ublinkávání je normální. Pokud by to bylo nějak víc, dá se kojeným dětem koupit Nutriton, při umělém mlíčku pak mlíčka AR. Přerušovat jídlo se taky určitě dá a pomáhá, ale mně se malá tak vzteká, když ji v půlce odeberu flašku, že jsem to hned zavrhla 😅 Hlavně odbrkávat a popřípadě se s laktační poradkyní poradit o polohách pro kojení.. vím, že některé jsou pro blinkací děti lepší.. ale už si nepamatuji přesně, které to byly 🙂

keilin
26. lis 2018

my také nutriton apomohlo nám to dá se to normálně koupit v lékárně, ale také bych se o tom poradile nejdřív u lékaře/ky

luckajem
26. lis 2018

naše doktorka nám také poradila Nutrilon AR (malá jinak pokaždé ublinkávala) a od té doby vše v pořádku.. podle věku je nejprve Nutrilon 1 AR a poté Nutrilon 2 AR..

cuuza
26. lis 2018

Občas to jen hrozně vypadá a je to jen jedna lžíce navíc, která se už do bříška nevešla... Zejména v období spurtů jsou trošku nenapapaní...

tristizia
26. lis 2018

Někdy to může být reflux a někdy alergie. U nás alergie, jakmile jsem ze svého jídelníčku (kojila jsem) vyřadila bkm, soju, vejce, tak ze dne na den přestal ublinkávat.

kittyy17
26. lis 2018

@zuzan88 jestli kojis, tak se možná přepiji, zkus dát na odrihnuti v průběhu kojení

kittyy17
26. lis 2018

Oba kluci blili až do roka a půl, jenže od narození... A nejen po vypití flašky mlíka, klidně po třech hodinách. Neřešila jsem, naučila jsem se mít po ruce hadr a zásoby čistých bodycek

zuzan88
autor
16. led 2019

@kittyy17 přesně tak bez plinky ani ránu, budou mu 4 m. a dokáže se komplet poblinkat i hodinu po jídle.