Předčasně narozené miminko 31+6 tt. Máte zkušenost?

marketaaaaaaa
2. dub 2024

Dobrý den , má někdo zkušenost málej mi furt spi někdy i prospí krmení i dvě za sebou, je mu teď 7 týdnů.

uzivatelkapetra
2. dub 2024

@marketaaaaaaa ještě pořád není v termínu, určitě musíš ohlídat, aby dostatečně pil a čůral a přibýval a jinak ať spí.

marketaaaaaaa
autor
2. dub 2024

@uzivatelkapetra on jako i kouká ale jak mu dám flašku tak je to 5 min tuhej a dostat do něj ten zbytek mlíka je děsný

uzivatelkapetra
2. dub 2024

Tak malé děti prostě spí, buď ráda, že zatím nebolí břicho. Pokud prospívá, tak nechat (dle mě).
Mám taky nedonošenou dceru a v nemocnici krásně spala, musela jsem jí na krmení budit a po příjezdu domů katastrofa, bolelo ji úplně všechno, spánek hrůza. Co bych za to dala aby spala 😁

marketaaaaaaa
autor
2. dub 2024

@uzivatelkapetra jo tak to se taky umí někdy ozvat když bolí bříško vlastně mi přijde že se ozývá jen kvůli tomu😀

squezy
2. dub 2024

@marketaaaaaaa hned od začátku krmeni ho simrej pod bradou nebo mu prstama hlad ušní lalůčky,aby ti hned neusnul. Je to nedonosatko, musí hodně spinkat,aby nabral silu,ale hlidat,kolik ma procuranych plinek a my meli doma i vahu,ale zase nechci te tím zblnout,abys 10x denne vazila a resila kazde deko.

marketaaaaaaa
autor
2. dub 2024

@squezy no je to s ním fakt boj on má flašku jak uspávadlo , jakmile ho dávám krkat tak kouká ale jak má flašku v puse tak usne . Váhu mám a přibírá dobře jen je to fakt boj do něj dostat to mliko

squezy
2. dub 2024

@marketaaaaaaa a kolik tedy vypije? A čůrá dost? Ta flaska je pro neho samozřejmě uspavadlo. Vždyť pro něho je to fakt náročné🙂 A je hrozně malý..zkus ho lechtat, mluvit na něho,prstama mu "žumlat" ušní lalůčky. A co vypije,to vypije. Hlavní je, že přibírá.

brabechanule
2. dub 2024

@marketaaaaaaa Já to měla u obou holek taky byly dříve dospáváji prostě 🙂

ivkasolavova
2. dub 2024

Syn taky dřív narozen a museli jsme krmit stříkačkou z flašky neuměl a hned byl unavený z toho tahání . Jinak jsem ho po 3 hodinách musela budit na jídlo aby se napapal , s jídlem jsme tedy bojovali hodně

majka4a
2. dub 2024

Maly je narozeny podobne a kdyz byl malicky, pravidelne jsem ho dle instrukci budila.Vzbudit sel a jidlo jej ale taky velmi unavovalo, i kdyz byl teda kojeny.

saralinda
2. dub 2024

Předčasně narozené deti mohou byt spavější jeste v 1. tride.

vojkina
2. dub 2024

@saralinda kéž by 🙏🙏 ale bohužel není 😂

@marketaaaaaaa je to asi normální, syn 34+2 tt a taky pořád spal 😇

sorboni30
2. dub 2024

@marketaaaaaaa mám dceru narozenou 28tt. Spala v kuse půl roku a Dr nám řekli, že máme být rádi že spinká, protože to asi potřebuje. Takže v klidu.. Co by za to jiní dali 😉

papaja90
3. dub 2024

@marketaaaaaaa kolik teď váží? Mám dvojcata narozena 32+5 a musela sem dost dlouho budit přes den i v noci na jídlo.

marketaaaaaaa
autor
3. dub 2024

@papaja90 váží teď 2895g

marketaaaaaaa
autor
3. dub 2024

Děkuji za uklidnění , jsem teda dost hysterická doufám že to přejde,a to už jedno dítě doma mám 🥹

merope
3. dub 2024

@marketaaaaaaa Ona není moc "norma" kolik toho dítě "musí" vypít. Syn mi pil taky málo a vlastně dosud říkám, že žije z prány. Co je hlavní měřítko, je zda přibírá - pokud jsi z toho hysterická a bojíš se (u nedonošenců normální), tak si pořiď váhu a nějak pravidelně ho važ.

Já si pamatuji z porodnice, jak nám taky vždy usínal a měli jsme tam sestřičku, co ho pak vždy šimrala a dokrmila (tam mu dávali přesné dávky). A jinak bych určitě nevynechávala 2 krmení - my měli teda pak přikázáno budit po max 3 hodinách, jen v noci jsme vynechávali (tam jsme teda typicky uprostřed 9 hodinového "cyklu" krmili někdy v polovině, jak se vzbudil).

A jenom kdybys potřebovala a chtěla se víc radit, je tu skupinka Nedonošené děti - https://www.modrykonik.cz/group/1843/ - tam máme nedonošeňátka všichni, tak určitě rádi poradíme. 2895g, to už je cvalík a obřík. To měl syn tuším v korigovaných 2 měsících.

papaja90
3. dub 2024

@marketaaaaaaa tak to už si myslím je dobra váha, přes den bych asi budila na jídlo a v noci už ne 🙂