Skoro 8 měsíců a neplazí se, neleze, jen kňourá. Je to normální?

strasidelko
19. čer 2020

Ahojky děvčata. Mate také některá zkušenost s vašemu ditky, ze se v tuto dobu neplazili sní nelezli a jen “nadsvali”?
Naše malá za dva týdny bude mít 8mesicu a zatím se stále neplazi ani neleze.
Od 4mesice se krasne otáčí na bříško a obráceně. Rotuje okolo své osy a tím to konci.

Když ji chci motivovat a dam hracky před ni tak začne rvát ze na ne nedosáhne a nesnaží se pro to nic udělat. Bohužel se vždy dostane z knourani až do hysterického pláče a tak ji musím vzít do náruči. To je pak hned klid a je spokojena. Jenze takhle to cely den nejde. Ale bohužel velkou část dne ji takto chvílemi nosím.
Moc si sama nedokáže hrát bez mě přítomnosti. Takže přes den pokud nespí toho doma moc neudělám. Jen když usne.
Je to normální? Měla jste to některá také tak? Je to správný vývoj a co to knourani cely den? Děkuji všem za odpověď.

rnika
19. čer 2020

@strasidelko NO můj nejstarší syn to měl podobné a pak v poradně ( jako rehab.) nám řekli, že má slabé končetiny, proto neměl sílu lézt. Nemusí to být vásš případ, ale pro klid duše bych se asi objednala. Jinak náš nejmladší má teď 10 měsaíců... už mi přeplazí pokoj, ale na čtyři taky nejde, takže se mu nejspíš ta poradna nakonec také nevyhne... ( ono se říká, že děti mají svůj čas, ale podle mě to není 100%pravda... nekdy to opravdu skokově krásně doženou, ale někdy problém je a je potřeba cvičení).

dashyyy
19. čer 2020

Taky bych nechala pro jistotu zkouknout na rhb 🙂 my jsme šli v deseti měsících a měl opravdu hypotonii od pasu dolů.. díky vojtovce se rozhýbal za šest týdnů začal krásně lézt a 14 na to chodit 🙂 parádně ho to nakoplo

kvmatonka
19. čer 2020

@strasidelko návštěvou fyzio nic nezkazíš. Na malou mrkne jak na tom je a případně poradí cviky. A ten řev může být separační úzkost a nebo prostě se nudí a štve ji, že se nikam nedostane.

petulejan
19. čer 2020

Mě se malá začala plazit kolem devátého měsíce až,pak to šlo ale ráz na ráz,takže bych zachovala klid 😊

uzivatelkapetra
19. čer 2020

Malý byl ve všem pozadu, chodili jsme na rhb ale tam moc toho neukazovali, žádná vojtovka, prostě normální cviky a správná manipulace. Každý viděl, že je malý vegeťák a nikam nespěchá.
Chodit začal teď v 21 měsících

theuska29
19. čer 2020

Malý bude mít 25. 6. už 8 měsíců. Koníky pásl velmi rychle, ale tím to skončilo. Před třemi týdny začal pérovat, před dvěma týdny začal lézt (používá spíše ruce) a před týdnem se začal otáčet. Ještě před tím než začal pérovat, tak byl jeho vývoj podle doktorky v pořádku. Některé děti umí vše velmi rychle, jiné jdou na to pomalu. A skoro v 8. měsících je to tak akorát 🙂
Nejdříve jsem si říkala, že je hodně pozadu oproti většině dětí. Ale přidala jsem se do FB skupiny (Psychomotorický vývoj - rady a diskuze), kde jsou děti, které tyto věci nedělají ani v roce. A to mě uklidnilo 🙂

theuska29
19. čer 2020

Jinak pro klid duše můžete zažádat o vyšetření na neurologii. Malému zjistili mírnou trupovou hypotonii, tak jdeme dnes poprvé na rehabilitaci. Ale jelikož je mírná, tak nechala doktorka rozhodnutí na mně 🙂 A rozhodla jsem se jít a uvidím, co malého čeká a jestli to vůbec bude k prospěchu.

moly001
19. čer 2020

Syn se začal plazit až v 9 měsíci, lozit v 11 měsíci, pár dní před rokem si sám sedl. první syn podobně..

martiina_k
19. čer 2020

Já bych zašla za fyzioterapeutkou

zuzita15
19. čer 2020

@strasidelko pro klid na dusi ji muzes nechat zkontrolovat na fyzio, nicmene plazit se vubec nemusi, neni to zadny stupen vyvoje, a na lezeni ma cas urcite do 9m (tabulkove), takze bych zatim neplasila