Spánek během dne. Rady?

martinatd
14. dub 2021

Ahojte, máte nějaké rady ohledně spánku během dne ? Kde jste třeba ukladaly a jak uspavaly? Mám měsíční miminko a mám během dne problém ho udržet spinkat. První 2 týdny spal kdekoliv postýlka nebo kočárek a vydržel.i 3 hodiny ted usne jen u prsu a když ho poté prendam tak se mi za 5 minut vzbudí jakmile.ho vezmu do ruk zase usne .. nevadí mi s ním ležet na gauči ale nic neudělám, když vstanu za chvíli jsem zase vzhůru 🙈děkuji za typy , rady😊

jjasmina
14. dub 2021

@martinatd já jsem to dělala tak jak nechcete, ležela jsem s malou, do půl roku mi krásně usinala v lehátku 🙂

martinatd
autor
14. dub 2021

@jjasmina nevadí mi takhle malého uspavat, jen mi vadí že se nemůžu vzdalit, nemůžu takhle.lezet třeba 3 hodiny mám i potřeby jako jist pít záchod domácnost.apod 🙈😁pak když se vzbudí už zase není na nic čas😏

jjasmina
14. dub 2021

@martinatd já jsem nakojila a prenesla do postylky, první dva měsíce jsem u malé mohla i vysavat. Od dvou měsíců katastrofa nespala ve dne ani v noci, hodně jsem využívala lehátko a hrací deku, když jsem jedla tak jsem ji u toho houpala, když jsem šla na záchod, dala jsem ji na deku. Je fakt, ze prvni 4 měsíce byl fakt ocistec a byla jsem na pokraji psychických sil, ale ono se prostě všechno srovná.

katule1990
14. dub 2021

@martinatd Nechám usnout u prsu, nesu tak do staršího kočárku, co máme v bytě, opatrně položím,chvilku vozím a spí. Nebo kojím vleže a když usne, odpojím ho a odplížím se 😀.

konidana
14. dub 2021

starší mi přes den spala jen v kočáru. Chodila jsem s ní 2x denně ven, a někdy spala v tom kočáru i chvíli po návratu z procházky. Taky někdy fungoval šátek. V postýlce přes den začala spát až ve školce

martinatd
autor
14. dub 2021

@katule1990 no dělám to přesně jak vy, bohužel po přenesení do kočárku nebo odplizeni je do pár minut vzhůru 😅🙏a to ještě k tomu všemu pouštím bílý šum usne téměř hned ale stejně tak rychle se i vzbudí ... snad se to zase časem zlepší. Teď už dělám víc jak hodinu dudlik 🙈😅

cikitkapb
14. dub 2021

Pořídit šátek/ergo nosítko a mít ho na sobě... Dá se s tím uklízet, jíst, chodit na wc... BTW. Jak můžeš být dudlík, když dudlíky vymyslel člověk? 🤔 Nutno podotknout, že až dáávno po tom, co byl už sám člověk moudrý...

katule1990
14. dub 2021

@martinatd U nás to bylo to samý. Kočárek jsem začala zkoušet až cca od 3 měsíců a šlo to, někdy teda musím v průběhu spánku znova uvozit, ale už to nějak jde. Večer a v noci jsem taky "dudlík", u nás to jinak nejde. Co naděláme 😅. Horší je, že mám na jednom prsu plošší bradavku a dost mě to bolí + jak už je větší (5 měsíců), tak vymýšlí blbosti a to prso si u toho vší silou tahá ven z pusy a odtahuje se, takže taky lahůdka 🙄😅. Šátek u nás nezabral, syn v tom nechce být 🙈.

jjasmina
14. dub 2021

@katule1990 počkejte , co s tim bude dělat v roce :D

katule1990
14. dub 2021

@jjasmina Néééé, to mi ani neříkej 😨😂. Nevím, proč to dělá. Chce pít, ale rve si ho ven nebo tlačí rukou proti prsu a odtahuje se. Ono ho teda i pořád bolí bříško, tak je to možná i tím, ale moje prsa už jsou jedna velká bída 😂.

jjasmina
14. dub 2021

@katule1990 ty moje jsou už dávno za bídou a nepoznavam je už ani. No když se malá rozhodne odejít s prsem v pusem a skripne si to mezi zuby, tak je to taky paráda

katule1990
14. dub 2021

@jjasmina 😳😂😂. Promiň, vím, že to není vtipný a dokážu si i velmi živě představit, jak to bolí (syn přisátej na bolavým prsu sebou škubne do strany, jak ho bolí bříško), ale jak je to napsaný, tak mě to pobavilo 🤭.

kiluau
14. dub 2021

@martinatd měla jsem to úplně stejně. U prsa vydržel jakou dobu, i se sám ve spánku pustil.. Ale jak jsem ho položila, tak konec. Je mu 6 měsíců a je to stejné. Buď ležím s ním nebo spí jen chvíli 🤷‍♀️ málokdy se stane, že vydrží. V noci spí vedle mě a velkou část noci "dudá". Já mám záda v háji, jak k němu spím prohnutá do luku. Aby toho nebylo málo, od 4 měsíců má zuby a občas kouše. Chce to prostě asi vydržet 🤦‍♀️🤷‍♀️😄 Prsomilové naši ❤️

jjasmina
14. dub 2021

@katule1990 v pohodě ono, když to někde povídám, tak je to k popukání, akorát ne v tu danou chvíli 🙂

martinatd
autor
15. dub 2021

@kiluau 6 měsíců a porad se to u vás nezměnilo? 😄🙈No tak to jste chudák teda, věřím že to spaní asi není úplně pohodlné, co bychom pro ty naše malé neudelaly 🥰😄tak já se smirim teda a uvidíme jak dlouho mu to vydrží 😄🙈

kiluau
22. dub 2021

@martinatd První dva měsíce jsem a malým strávila tak, že jsem seděla na gauči a malý na mě spal s prsem v puse 😄 Když si ho vzal někdo jiný do náruče, stejně otvíral akorát pusu, že chce prso. Teď přes den pije jen když chce. Ale kdyz ho přes den uspavam doma, jedině u prsa. Takže přes den se ho snažím uspávat v kočárku a večer uspavám taky jedině u prsa... usne, přendáme ho do postýlky a cca za 3 hodiny se budí a jde do postele, kde si zvesela dudá, kdy se mu zachce 🤷‍♀️ Přendat do postýlky už se nenechá... jakmile ho přendám, je vzhůru. Za půl roku se nám ho podařilo uspat mimo kočárek bez prsa tak 5x a to byl hned vzhůru 😂😅