Spánek na boku. Poradíte, jak odnaučit?

deniss88
2. bře 2020

Ahoj,
mam mozna hloupý dotaz, ale rada bych se zeptala. Moje dvouměsíční holcicka od narozeni spi zásadně na boku, jinak neusne.
Nedavno jsem brouzdala po internetu a narazila na SIDS, ze ktereho mam uplnou hruzu, psalo se tam, ze spaní na boku a zadech je rizikové
Koupila jsem male válečky do stran, aby se nepretocila na brisko, ale pri spanku na boku si pry stlacuje hrudnicek.. A to mi spi jeste s plinkou u obliceje...
Muzete mi poradit, jak ji to odnaucit, nebo jak spaly vase deti? Co mam delat? Dekuji

chumlee71
2. bře 2020

@deniss88 náš malý taky spí na boku ( ty střídám ) a spí i na zádech. První syn dokonce párkrát spal i na břiše protože jinak neusnul a žije 😉

katkapavlik
2. bře 2020

@deniss88 ahoj můj prcek také spával na boku, vše bylo v pohodě, kup nebo si zapůjčí monitor dechu a hlavně klid. Na internetu se toho píše hodně 😁

fouskovi
2. bře 2020

Přesně monitor dechu je zázrak starší zásadně spal na břiše a nožičky pod sebou a zadek vystrcenej a mladší zase jen na boku a žijí oba zkus i když vím že je to těžký sobě a tomu miminku

goovana
2. bře 2020

A nám zase v porodnici řekli ze má spát malá zásadně na bocích, které se mají střídat. A taky teda jinak neusne

petulejan
2. bře 2020

Mě taky v porodnici ucily dávat spát na bok. Je to nějak na rozvoj mozku? Střídat strany. A malá tak spala do doby,než se začala více hýbat. Teď dám na bok a automaticky jde na záda 😊

uzivatelkapetra
2. bře 2020

Já jsem se zase bála, že by si na zádech mohl blinknout a že by to mohlo zapadnout, takže jsem od narození dávala spát na bok a střídala. Měla jsem monitor dechu a určitě doporučuji, to blikání dává mamce cenný klid 🙂

puhelin
2. bře 2020

Na davala obe deti na bok, aby nemely krivou hlavicku. Zaroven aby nevdechly pripadne zvratky. Monitor jsem nemela, v posteli by nefungoval.

evee24
2. bře 2020

U nás se doporučuje dávat na boky a střídat. Kvůli zvracení. A je pravda že často si ublinkavala takže jedine na bocích. Pokud panikaris kup si do postýlky monitor dechu

laloogrey
2. bře 2020

Mně taky řekli v porodnici, že spávat má výhradně na boku, které máme střídat. Tak spíme jen na boku a ještě se mně nikdy nepřetočila na bříško nebo na záda. Spinká v postýlce v hnízdečku a máme i monitor dechu...

mariegroth
2. bře 2020

Dej miminko na zada a Pokud se samo pretoci bok, tak bych ji nechala. Zadne valecky. To je pak prekazka v postylce. Je zavinuta? Nejlepsi dle me zkusenosti jsou swaddle me zavinovacky. Syn se taky pretocil sam na stranu, ale ve swaddle me ne.

Poloha na zadech je oprovdu nejbezpecnejsi jako prevence proti SIDS. K tomu se vaze I ten cely program “Back to sleep”. V te studii pisi prave I o jinych polohach a veci, ktere byly uz vyvraceny.

dat
2. bře 2020

V porodnici nas ucily sestry, ze ma spat na boku a ty stridat 😊

sister05
2. bře 2020

Mno, syndrom náhlého úmrtí kojence má svoje příčiny. Za těch let se doporučení u spaní dětí tolik změnila, že to asi nejde brát stoprocentně za bernou minci. Dřív bylo in nechávat je na zádech, pak zas na břiše, na boku...Si nevybereš. Týnu jsem od narození nechávala spát na boku kvůli refluxu. Ve finále už tak nechtěla spát, tak spí už x měsíců s podloženou horní polovinou těla polštářem. Taky se bojím SIDS, měla jsem z toho deprese dobré dva měsíce. Ve finále mám mimino u sebe půlku noci a jsem klidnější. Ale k otázce - klidně nech mimi na boku, jen je střídej, ať nemá jednu stranu slehlou 🙂

marketa1218
2. bře 2020

Moje téměř půl roční dcerka spí také na boku, chce sama. Jenom ty boky stridam a máme monitor dechu

amazonkajanik
2. bře 2020

Malý mi asi do 3měsíců spal převážně na boku,ale v kočárku asi od 1,5měsíce na zádech . Když pak mudr řekl dávat převážně na záda,tak jsem poslechla.jinak monitor dechu používám do teď na noc a to je mu 8měsíců,prostě síla zvyku a jistota

theuska29
2. bře 2020

Doporučuje se dávat lehce na bok a střídat kvůli hlavičce 🙂 Můj malý spí jen na břiše a s monitorem nemám vůbec strach.