Strach z přetočení na bříško.

agnes_123
17. črc 2020

Ahoj,
naše 3 měsíční holčička uklani hlavicku na stranu, je tzv. Rohlicek, prostě křivá. Začali jsme to řešit na rhb, ale teď mě úplně vylekala. Jak je nakřivo, tak se prevazuje do strany, přetaci se a dneska se 2x pretocila až na bříško!! Je ještě malá, nemá svaly. Co když to udělá v noci a já neuslysim knourani? Spaní na bříšku je rizikové pro SIDS, co když se ji něco stane? Promiňte, ale jsem celá nesvá z toho, jak se točí, leží nastorc postýlky a teď tohle. Je na to malinká.

squezy
17. črc 2020

@agnes_123 Pokud by se v noci přetočila, tak by vydrzela past jen chvilinku a pak by se ozvala. Máš monitor dechu? Za mě super věc.

leniczka23
17. črc 2020

Monitor dechu máš?

marti89
17. črc 2020

Pokud nemáš monitor dechu, tak to by mi stresovalo víc, SIDS může nastat v jakékoliv pozici.. Syn zvedal hlavu už v porodnici - když do těch pohybů nejsou nuceni, je to v pořádku. Popř. zkus založit polohovacíma válečkama..

xantista
17. črc 2020

Mohlo by pomoct spaní v menším hnízdečku, v tomhle věku se nepřetočí 🙂 případně zmíněný monitor dechu 🙂

agnes_123
autor
17. črc 2020

@xantista nerozumím, ona se přetočit umí. Předvedla mi to teď 6x rady sebou.

m.e.l
17. črc 2020

Moji kluci temer od narozeni spali na brise, na zadech spat nechteli. . . kupodivu ziji. . . i bez monitoru dechu. Naopak na zadech se mi syn malem udusil zvratky v roce zivota. . . Nikdo dodnes poradne nevi co SIDS zpusobuje.

meekos
17. črc 2020

@agnes_123 co spaní v zavinovacce v té nebude místo na pretoceni

atekram42
17. črc 2020

Já nevím, ale každé dítě je jiné a nepřijde mi nic zas tak zvláštního na tom, že se ve 3 měsících přetáčí, naše malá se tou dobou už taky začala přetáčet. A že se otáčí v bdělém stavu, vůbec nemusí znamenat, že se bude otáčet i v noci. A jak už tu nade mnou bylo psáno, v menším hnízdečku se opravdu v tomto věku nepřetočí přes ten mantinel. Nebo ta zavinovačka. Ale monitor dechu je snad samozřejmost při takovýhle obavách.

agnes_123
autor
17. črc 2020

@meekos z té už dávno vyrostla ☺ No každopádně jsem vyhodila všechny parády typu hnízdečko apod., aby se nestočila do té látky čumákem, a zapla monitor dechu. A je ve spacím pytli.

agnes_123
autor
17. črc 2020

@atekram42 Děkuji za uklidnění. Jsem nervózní z toho, že není tabulková, a bojím se, no 🙂 Jasně, že tabulky jsou jen orientační, ale na rhb mi vysvětlila, z čeho to má vycházet, ten pohyb, a právě mi říkala, ať ty ručičky potrénujeme. A ona se mi dva dny na to začne otáčet a má čumák u země. Snad to ve spaní dělat nebude...

agnes_123
autor
17. črc 2020

@m.e.l Chápu. Máte pravdu. Naprostou. Život nevymyslíme, někdo spí na bříšku a nevadí, jiný má potíže v té údajně nejvíce bezpečné poloze. Zároveň někdo monitor dechu nechce, jinému by mohl zachránit dítě. Děj se vůle Boží...

mariegroth
17. črc 2020

Deti by se nemely ukladat na brisko, ale Pokud se pretoci sami, tak to neni problem. Jakmile se ale umi pretacet, tak by se melo dite prestat zavinovat a spat v pytli, pokud chces nasledovat doporucene rady k minimalizaci SIDS, lepe receno zaduseni.

agnes_123
autor
17. črc 2020

@mariegroth Co? Už zase něco nevím? Co je špatného na pytli? Včera jsem byla překvapená, že vadí mantinely, dneska pytel. Co je s ním?

mariegroth
17. črc 2020

@agnes_123 Promin, napsala jsem to asi nesrozumitelne. “Prestat zavinovat a presunout dite do spaciho pytle.” Pytel je to nejlepsi. Ano, mantinely nejsou doporucovane. Jinak o SIDS si prectes mnohem vic v anglictine. A je rozdil mezi SIDS a zadusenim. Samozrejme, ze SIDS, pravemu SIDS nikdo predejit nemuze, ale muze se prejit zaduseni

m.e.l
17. črc 2020

@agnes_123 Nezavrhuji monitor, pokud by jeden z kluku mel jakykoliv adaptacni problem po porodu, ci uz pri nem nebo se narodili predcasne tak bych ho urcite mela. Paradoxne jsem netusila, ze muj starsi syn se narodil s vyvojovou vadou mozku, asi ho mel mit. . . Ale tuhle dg. nam rekli, kdyz mu bylo 15 mesicu.

agnes_123
autor
17. črc 2020

@mariegroth Uff😄

agnes_123
autor
17. črc 2020

@m.e.l Monitor dechu by to ovlivnil? A do 15 měsíců jste nic nepoznali?

merope
17. črc 2020

Vezmi si to tak, že dříve se dávaly děti naopak výhradně na bříško - právě kvůli riziku SIDS. Držím pěsti, ať to brzo všechno nacvičí a přetáčí se sama tam a zpátky a hlavně ať to nacvičíte dokud je ještě tak malinká, že spolupracuje 🙂 (můj rarach v cca 7 měsících korigovaně začal celou vojtovku sabotovat).

m.e.l
17. črc 2020

@agnes_123 No mohl mu eventuelne mozek "vypnout" dech. . . nebo spustit epilepticky zachvat, ktery k jeho dg. patri. Byl pohybove pomalejsi, ale do cca 7mi mesicu tak nejak prijatelne, v roce prvni vysetreni na metabolicke vady apod. a v 15ti mesicich magneticka rezonance, ta vse ukazala. 😔 Mladsi je pro zmenu zase nerizena strela, v 6ti mesicich se stavel a v sedmi obchazel nabytek. 😂

puhelin
17. črc 2020

Jako prevenci proti pretaceni na brisko jsem mela hnizdo a spacak. To uspesne brzdilo otaceni. Monitor dechu jsem nemela, spime v posteli vsichni spolu. Obe deti se otacely od 3 mesicu.

agnes_123
autor
18. črc 2020

@puhelin A nenacpalo se vám miminko pri snaze o přetočení nosem do toho okraje?

xantista
18. črc 2020

@agnes_123 právě že hnízdo jí to ztíží

puhelin
18. črc 2020

@agnes_123 Nene, hnizdo zas tak siroke neni, aby dovolilo miminku tu otocku dokoncit. Takze vetsinou to na boku vzdal a usnul 🙂

krupka3
18. črc 2020

Nase prvni dcera se ve 3m uz take pretacela normalne na brisko. Proc tak plasis? Spousta deti na brisku bezne spi, miluji to. A pak jsou takove, co se v noci opakovane pretoci na brisko "ze spani" a zacnou plakat a chteji otocit zpet, na to se tu maminky taky casto ptaji, co s tim.... no... nic 😉 Proste otocit zpet a spat dal a vydrzet az to prejde.

agnes_123
autor
20. črc 2020

Děkuji všem za uklidnění. Já myslela, že jsme hodně napřed kvůli tomu zakřivení páteře, prepadavani na stranu a tak. Během posledních pár dnů mi ale sama ukázala, že hlavičku umí zvednout a je sikulka. A jestli teda i jiné děti to dělají... Tak je to asi normální 😊 díky moc.

agnes_123
autor
20. črc 2020

@puhelin Já myslím ale nos do toho hnizdecka, když leží na boku.

puhelin
20. črc 2020

@agnes_123 Tak ji trochu posunete.
Muj maly ma hnizdo s loznou plochou 35 x 80 cm a nikdy to uplne nedorotoval, nevesel se 🙂