Spánek u prsu. Zlomí se to někdy?

martinatd
3. čer 2021

Ahojte, chci se jen ujistit, zda v tomhle nejsem jediná, mám trošku výčitky, že dělám něco špatně. Maly necelé 3 měsíce přes den usne např v náručí nebo šátku, ale jakmile ho položím hned se budi, aby se trochu vyspal lehnu si hned k němu nabídnu prso a on spí spokojeně dal třeba i 2 hodiny ale málo kdy se mi podaří odejít . Myslím ze kdybych u něj nelezela, nespí přes den skoro vůbec. Nejde o mě, sice je to omezujici, ale nevadí mi s ním ležet, ale bojím se že se snad nedočkám dní, kdy dokáže spat přes den beze mě . Zlomí se to někdy?🙈😔 za chvíli mě čeká dovolená, takže zapojim více šátek, uvidíme jak to bude fungovat. Neumim si představit, že celou dovolenou jen prolezim s malým na gauci. Zatím nevydrží být vzhůru déle jak 2 hodky , většinou po 1.5 h už chce spinkat. Doufám že v tom nejsem jediná. Má teď období kdy nechce spát ani v kočárku, takže procházky jsou kratke a trosku o nervy. Jakmile se mu chce spát začne řvát a musí se vynda a uspat v ruce , pak můžeme pokračovat 🤦‍♀️děkuji za Vaše zkušenosti

goovana
3. čer 2021

@martinatd a co šátek ?

igadevi
3. čer 2021

@martinatd Máme to podobně. Ze začátku jsem se v té posteli nemohla ani pohnout, aby se hned neprobudil a neřval... postupně se to ale lepšilo a teď ve 4m už mu z té postele v pohodě uteču 😁. Prcek si zvykl, že jakmile se začne probouzet, okamžitě k němu přijdu, takže je celkem v klidu, jen se vrtí a mručí. A když někdy řve, je to většinou proto, že mu spánek nestačil a potřebuje se dospat, takže dám prso a prcek spí dál (a já zase uteču 😁).

netopejr
3. čer 2021

To je normalni. Satek nebo uz klidne nositko, muzes ho dat na zada a delat skoro vsechno. Vetsina těchto deti tak klidne 2-3 hod prospi. Je to taky u mamy. Nemtery deti nesoi jinak.

me_druhe_ja
3. čer 2021

Neboj, přejde to. 🙂 Starší ze začátku taky usínal u prsa a krásně ho to preslo. Mladší by taky ráda spala s prsem, ale to nejde skrz staršího, takže spí fakt blbě přes den.

cherie24
3. čer 2021

@martinatd dočkáš se 🙂 malá byla totálně neodložitelná. Už v porodnici jsem s ní spala obložená polštářema a ona u mě, přes den spala u mě, to byla ještě pohoda, já koukala na seriály, všechno jsem si nanosila na gauč a tam trávila den s ní, jinak byla na ruce nebo v šátku. Teď má 20 měsíců a stále je to teda takový mazel, potřebuje hodně kontaktu. Ale když přes den spí, spí normálně sama a večer spí sama v pokojíku ale třeba od 8 do 1 do 2 a pak se presouvám k ní. Pak už sama spát nedokáže, ale mě to nevadí. Ráda se s ní probouzím, vždycky se třeba ještě 15 minut mazlíme než se vypelešíme 🥰 když se třeba vídáme s jinými dětmi, tak ona je prostě taková mazlivější, některé děti prostě toho kontaktu vyžadují víc, nesnázím se to lámat přes koleno a na ty řady typu, že si šiju na sebe bič ignoruji, každému jak to vyhovuje přeci.

martinatd
autor
3. čer 2021

@me_druhe_ja tak to jsem ráda, že to měl někdo podobně, uz jsem klidnější 🙏😊

martinatd
autor
3. čer 2021

@cherie24 probouzení je snad to nejhezčí, taky to miluju. Jsem vždycky nešťastná když třeba promeskam to jak se probudi a to mazlení. Děkuji za uklidnění 😊🥰

martinatd
autor
3. čer 2021

@igadevi děkuji za uklidnění, ja tusila tě to bude jen nějaké období, ale někdy fajn vědět ze v tom nejste sama a někdo to má podobně 😊

cilkat
3. čer 2021

Starší se bez prsa a mýho ramene přes den spát nenaučil (kojila jsem do 2,5 roku a pak už přes den nespal. Do teď spí s námi v posteli). Mladší je odložitelnější, ale taky usíná u prsa. Ale od něj se dá vstát.

ester34
3. čer 2021

Mě obě děti usínali a starší (dva roky) stále usíná u prsa nebo jako miminko v šátku...Teď už jako starší mě teda obvykle nechá odejít, ale když rostly stoličky, tak taky ne...Naučila jsem se u kojení si číst a nestresovat, že nic neudělám 🙂

kiluau
3. čer 2021

@martinatd První měsíce jsem to měla to samé... Malý spinkal spokojeně u prsa a jak jsem ho odendala, spal 10 minut max a konec. Teď je mu 7 měsíců a přes den spí v kočárku, večer usíná u prsa. Už je neodložitelný do postýlky, v posteli spinká, ale potřebuje se v noci "připojit" 😄 podudlá si a spí dál. Čím víc je ráno, tím častěji potřebuje dudat. Zkoušela jsem asi 7 druhů dudlíků a nic. Akorát začínám mít záda v háji, jak k němu spím pořad bokem 🤦‍♀️🤷‍♀️