Společné spaní s miminkem

baluci
26. zář 2017

Zdravim vas maminky, zajimal by me vas nazor na spolecne spani v jedne posteli s ditetem. Mam 7 mesicniho spunta a tak se nejak stalo,ze kdyz jsem v noci kojila,tak jsem u toho usla a maly samozrejme semnou. Me osobne to nevadi, mam ho rada u sebe a rada se vedle nej probouzim. Jde mi o to, ze me neustale atakuji rodinni prislusnici poznamkami typu: mamanek, bude rozmazleny,uz ho to neodnaucis a bude s vami v posteli az buhvi do kdy. Rada bych vedela,jestli jste meli potom problem dat mimco do sveho. Podle me,kdyz to dite vi,ze je mamka blizko je jistejsi v zivote a ma pocit bezpeci. Jednou jsem byla tak vyhukana z tech reci,ze jsem ho nechala plakat a cpala mu dudlik a on chudak uplne se zalykal a uz to nikdy neudelam! Jak to tedy snaseli vase deti az jste se rozhodli je dat do sveho?
Dekuji vsem za odpovedi🙂

chocolady
26. zář 2017

@baluci mam 10 mesicni miminko a taky s nama spi. 🙂At se kazdy stara o vychovu svych deti a az bude vysledek na 100% tak potom muze udelovat dobre rady 😉
Pro me to je jednodussi nez abych kvuli kojeni musela vstavat v 5.. A zadny mamanek neni, usne i sam, jinde. Lidi se neboji, nejak extra fixovany na me neni, zvladne byt beze me i 4 hodiny. A bezduvodne nerve potoze ma jistotu ze bekne a mamka se postara. Rady typu luzko v jinem pokojicku a nechat decko vyrvat pust jednim uchem dovnitr a druhym ven.🙂

gnozka
26. zář 2017

Nase mala s nami tedy úplne v posteli nespí , az ted ve dvou letech si ji k sobe občas vezmem kdyz se v noci vzbudi . Od mala to nejak nevyžadovala , od 4 měsíců spis celou noc sama v pokojícku . Ale
O tom to je . Nase dcera nemela potřebu spát s nami a pod . Neni kontaktní dite . Pokud vase mimi kontaktní je a proste vas potrebuje tak mu to dopřejte pokud Vam to vyhovuje . Ja nejsem úplný zastánce společného spani ale jsem zastánce spokojeneho dítěte a maminky takže tak 🙂 ale jedna věc je ta ze to musi vyhovovat i manželovi . Preci jen je taky dulezity bod ve vašem soužití . A co se týká řeči od rodiny ? Na to úplne prdte. Je to vase dite . A nechat dite vyplakat je blbost .

sarkoc
26. zář 2017

Hezký večer, to zatím nevím, protože spinka ještě ve dvou letech dcerka s námi...miluji ty společné chvilky at už u kojeni nebo pro ranním probouzeni. Upřímně, věřím, ze ona se s tím srovná lépe než ja az půjde do svého...

petrasipkova1
26. zář 2017

Je uplně jedno co si o tom myslí ostatní, párkrát jsem na ty chytráky vyjela a už m nikdo nic neříká,zaplat Bůh, důležité je co si myslíte vy, ty a manžel, ..... my to milujeme, je nám spolu všem dobře, neumím si představit v noci někam vstávat, chodit po baráku, mám dcerku 27 měsíců, postel máme 270 cm, spíme spolu od narození, na jaře se narodí další miminko a pokud mu to bude vyhovovat může spát taky s náma. Dcerka je od narození mazel, jako malá byla na prsu nonstop, takže to ani jinak nešlo a jinak celé mé mateřství je o spokojenosti a citové naplněnosti dítěte, rozmazlená není - ted už si neustále musíme budovat hranice chování, to nemá se společným spaním nic společného, mamánek je, ale to spíš proto, že nemám žádné hlídání, je nonstop se mnou, navíc hodně veliký tulínek, takže prostě jiná být nemůže. Ale jsem za to šťastná, spím v noci v klídku, ona taky. Do vlastní postele jít zatím nechce, až bude chtít sama, má ji připravenou ve svým pokojíčku vedle ložnice, ale jí to taky vyhovuje u nás, přece jen je u rodičů dětem líp.

andelka
26. zář 2017

Spala jsem s oběma dětmi,v různých obdobích. Starší spal se mnou od narození do 8 měsíců,a potom od 5 do 7 let. Mladší spal se mnou od narození do 3 let. Mamanek není ani jeden. Spím s nimi v pokoji stále,ale když ne, nevadí jim to.

zdenkaell
26. zář 2017

Od prichodu z porodnice spi dcera ve svem pokojicku. Na kojeni k ni vstavam a kojim v obyvaku. Takhle se vyspime vsichni a nikdo nikoho nerusi 🙂

monika9916
26. zář 2017

Od miminka spinká s námi v posteli, a asi od roka spí, buďto s námi nebo v postýlce. Vůbec mi to nevadí, že spí s námi , uživám si to
, protože to dětství rychle uteče
A ten čas strávený s dětmi je přeci nádherný
Určitě to žádný mamánek nebude, chce cítít vedle sebe maminku. Neposlouchala bych ostatní, ale dala na svůj instinkt😉

zuzzicek
26. zář 2017

Syn se mnou spal asi od 2m do 2,5 roku, než se narodila dcerka. Má pokojík vedle ložnice a přechod zvládl v pohodě... během noci tam skočí muž,když se probudí a buď ho uspí a jde zase k nám anebo s ním spí do rána... tak strašně rychle to uteklo, až je mi to líto.. užívejte si to.

iva27
26. zář 2017

Mám 2deti a obě spí od narození ve své postylce,nikdy s námi..My nerusime je,ony nerusi nás,každý ma svůj "prostor" ke spaní.A jsou to mamanci oba i tak😉

ange_de_la_morte
26. zář 2017

syn spal u nás od cca 2-3 měsíců - nechtělo se mi v noci vstávat na kojení - jen podat prso do pusy je pohodlnější , jediný kdo vyjadřoval pochopení byla moje maminka, jinak ze všech stran že ho rozmazlujeme a jak je to blbě atd. atd ... ( stejně tak s nošení v šátku ) .... no ze společné postele se odstěhoval syn sám ve 2 letech ( chtěl svůj prostor) a někdy tou dobou se i přestal chtít nosit .... od mala nemá problém být přes noc na hlídání u babiček, a od 2 let ho mívá moje maminka nebo tchýně klidně na týden .... je to o dítěti, ne o kontaktním rodičovství 🙂 jestli vám společné spaní vyhovuje tak si ho užívejte at vám ostatní pindalisti políbí šos 🙂

sarriku
26. zář 2017

Spíme v posteli všichni pohromadě. Manžel, já, syn (3 roky) a druhý syn (3 měsíce). Nikdy bych to neudělala jinak. Takhle mám pořád přehled, jestli nemá studený nosík, není odkopaný, přitulím, pohladím, rychle nakojím, přivinu a spíme dál. Starší syn projevuje zájem o vlastní pokojíček, takže už se zařizuje. Čas je krátký a miminkovské období rychle uteče. Věř sobě a tomu, jak to cítíš. Pak budeš nejspokojenější a i tvé miminko🙂

bekyc
26. zář 2017

Jednáš nejlíp pokud věříš svýmu instinktu a posloucháš potřeby dítěte a sebe. To si myslím já. Nám společné spaní nikdy moc nevyhovovalo, od roka spí ve svém pokoji a všichni jsme spokojení. V 7 měsících má nárok na spaní s vámi, jestli myslíš že mu to dělá dobře a vy se taky vyspíte, tak mu to klidně dopřej, do 10 tam s vámi nebude neboj 🙂

ellive
26. zář 2017

Dvoulety syn spí s námi v ložnici, k manzelske posteli jsme přidali další devadesátku postel a máme každý svůj prostor. Popravdě, asi nejhůř to ponesu asi já až si syn řekne o spaní ve svém pokojíku 😃 vyprdněte se na vsechny, je to vase dite a jedine vy víte co je pro něj nejlepší.😊

rebe
26. zář 2017

Je to blbost. Dostávala jsem podobné rady od tchyně, že dělám chybu, když chodím na zaplakání, když chovám, když nosím, když kojím, když s náma spí v posteli. Že bude mamánek, že budu kojit až do první třídy, že nebude moct chodit do školky, protože beze mě nebude chtít, že nebude moct k babičkám ( o to šlo asi především). Byla to blbost. Neznám klidnější dítě, které udělá pápá mami a vyrazí s dědou za ruku k babičce. Pravda, u tchyně být nechce, ale to těžko souvisí se společným spaním...

smudlinka24
26. zář 2017

Mne by se to take libilo, ale nemam na to odvahu - spat s miminkem. Nebojite se, ze mimi zalehnete, perinou nebo polstarem prikryjete nosik a mimi se udusi a nebo vubec SIDS?

ellive
26. zář 2017

@smudlinka24 ani kráva nezalehne sve tele 😊 podle me , pokud je matka střízlivá tak ji instinkt probere při sebemenším pohybu dítěte.

luckylee
26. zář 2017

@smudlinka24 tak jak pise @ellive .Hele syn za cely zivot nespal celou noc.Ted bude mit 18m takze ja uz vlastne nespim ale upadam do bezvedomi a to do dvou minut po zavreni oci,kdekoli.😂 Od narozeni ma postylku bez bocnice u nasi postele takze vlastne spime spolu ale mame svuj prostor.Nicmene kdyz bylo treba jak byl miminko a nebo ted na dovolene tak jsme se mackali spolu na jedne posteli a ja se ani nehla a vzbudilo me kazde pretoceni nebo povzdechnuti.I kdyz mel jen studeny nosik a odkopal se tak jsem se vzbudila a prikryla.
Pokud citi mimco maminku,tak se prizpusobi i jejimu dechu a treba neupadne do tak hlubokeho spanku aby zapomnelo dychat.Pokud ano tak to maminka fakt pozna.☺

smudlinka24
26. zář 2017

@ellive No tak diky😅
A co to ostatni? Miminko se neozve kdyz nebude mit pristup vzduchu.

smudlinka24
26. zář 2017

Vas klid bych chtela mit. Asi nemam tak vyvinuty matersky instinkt👶, kazdopadne si nemyslim, ze by se tim mimi rozmazlilo.

luckylee
26. zář 2017

@smudlinka24 ale mas.Jen dnesni doba moc nepodporuje maminky aby svym instinktum verily.Vsude se pise ze je mimcu nejlip ve vlastni postylce na monitoru dechu...ze to je nejbezpecnejsi.Zkus a uvidis.A nebo ne.Hlavne kdyz to vyhovuje vam.☺

ellive
26. zář 2017

@smudlinka24 ono staci si věřit a ten instinkt přijde sám ☺hlavně se nenechat porad někým strašit ☺ Po porodu jsem byla taková ta vyplasena matka, a všichni meli plno řeči na nesení v šátku, spolecn spaní atd atd, když jsem se na vsechny rady vybodla, stala se ze me klidna a vyrovnana máma ☺

smudlinka24
26. zář 2017

No ja to obcas nedobrovolne zkousim, kdyz u kojeni usnu a pak se vzdycky leknu, jestli je vse jak a kde ma byt🙂 Protoze kolikrat jsem tak unavena, ze neudrzim oci, ale to kazda maminka zna.

j.a.n.i
26. zář 2017

Mě třeba společné spaní s dítkem nevyhovovalo - potřebuju svůj životní prostor a ne být omezována v pohybu (hodně se v noci vrtím). Ani s partnerem nemumí spát přitulená. Takže měly postýlku v ložnici vedle naší. A tedy staršímu synovi brzo nevyhovovalo ani to, budily jsme ho, po přestěhování do pokoje spal výrazně líp, naopak dcera u nás byla spokojená.

monny3
26. zář 2017

My mimčo teprve čekáme a protože jsem lenoch, tak předpokládám, že bude spát s námi v posteli, abych nemusela vstávat na kojení. 7 let s námi v posteli spaly naše dvě čivavy, ty jsme to na jaře odnaučili (rozjelo se mi astma), takže se tím místo pro prcka v posteli uvolnilo 🙂 A když má někdo blbé řeči po zmínce, že bude prcek asi spát s námi, tak říkám, že když jsem měla v posteli 7 let psy a nikomu do toho nic nebylo, že to přece neodepřu svému dítěti a nikdo už nic neříká 😉

jane46
26. zář 2017

@smudlinka24 Ale ozve (tedy věřím tomu, syn taky spí s námi a nikdy se nic takového nestalo, takže osobní zkušenost nemam..), ten pud sebezáchovy je hodně silný (u zdravých dětí). A jak už se tu psalo, je to luxus, pohodlné, nádherné... A fakt ta souhra je dokonalá, my se vůbec nebudime. I druhé bude s námi. Jo a syn se mnou spal hned první noc po porodu (ale psss 😀, v porodnici nadšení nebyli).

smudlinka24
26. zář 2017

Nemyslim, ze se mimi ozve, oni se na to proste vyprdnou. Nevim do jakeho veku to tak mimca maji, ale vim to od pediatricky i v porodnici jsem to slysela.

ellive
26. zář 2017

Pud sebezáchovy je snad nejsilnější z pudů, takže mimco dá signál ze mujde o život. No oni toho v porod neco taky nakecaj az se clovek nestačí divit ☺hele sice nejsem porodnik, jen rehabka ale tomu fakt never ze se zdrave dite necha zadusit ☺

rebe
26. zář 2017

@smudlinka24 Pokud matka není zfetovaná nebo opilá, prostě svoje dítě nezalehne, neboj. Ale pokud se cítíš nejistá, tak já to v porodnici řešila tak, že jsem si miminko položila vedle své hlavy. Hlavou přece dítě nezalehneš.

jane46
26. zář 2017

@smudlinka24 Mě taky v porodnici tvrdili spoustu blábolu... 😀Mimco se ozve už jen že má hlad/je samo/chce jinou polohu/nelíbí se plenka/neco ho tlačí... Tak proč by se mělo vyprdnout na to nejdůležitější - dýchání? Ale fakt by máma musela být opila nebo pod prášky, aby zalehla nebo udusila peřinou...

smudlinka24
26. zář 2017

Nejde prece jenom o zalehnuti, ale to je fuk. Nikdo mi nenamluvi, ze matka funguje stejne spolehlive jako monitor dechu. Bohuzel realita mluvi jinak. At si kazdy spi jak mu vyhovuje😉