Váha dítěte. Jak jsou na tom vaše děti?

sim244
11. říj 2020

Zdravím. 🙂

dneska jsem si orientačně zvážila syna, zas mi vyrostl z oblečení a já to sváděla na sušičku. Za 4 měsíce, kdy byl na 18 měsíční kontrole, přibral 3 kila a vytáhl se o 15 centimetrů! Váží 16 kilo a měří 96 cm.
Je takový přírůstek normální? Kdyby jenom tloustnul, tak by to bylo stravou, ale tu nemá nijak špatnou si myslím.

Snídaně jogurt, dopolední svačina nakrájená zelenina, mezi 11:30 a 12:30 spánek - to dostane UM, okolo 14 oběd, pak nějaká svačina - přesnídávka, nakrájené ovoce, kolem 17 hodiny večeře - většinou menší miska nějaké polévky. A ve 20 hodin usíná s kojeneckou kaší, té vypije tak 300ml. Spí celou noc od těch 20 do 8, někdy o půl hoďky míň, někdy víc. Pije vodu. Sladké a pečivo skoro nedávám, občas nějakej bonbonek na chuť, když to vidí u mojí ségry (8).

Jak jsou na tom vaše děti? Já mám porovnání mých sourozenců a přítele - sourozenci měli tuto váhu a výšku na 3 letech, přítel až na 4.

neta30
13. říj 2020

Zarazi me, ze doktorce to prijde normalni za 4 mesice pribrat 3 kg a vyrust 15 cm, hlavne ty cm jsou zarazejici, nemerili ho minule spatne? To musel uplne překročit krivky v tabulkach. Ja osobně bych nechala vzit krev, vysetrit stitnou zlazu. Zarazime me i jidelnicek co ma, dvoulete dite bych necpala um a na noc 300 ml kase a jeste v lahvi. Precti si složení, pokud nedelas domaci, kupovane jsou same sacharidy. A hlavně na zuby je to spatne. A změn jidelnicek, ji ti 7x denne a skladba je hrozna. Hlavne odpoledne, ve 14 obed, pak presnidavka - opet sacharidy, pak vecere a pak ta kase. Rano dej normalne pecivo s necim - syr, šunka atd., svacina ovoce, nez jde spat ootak te pul 12 tak misto um dej plnohodnotny obed se zeleninou, po spani svacinu treba ten jogurt, pak normalni veceri a spat. Od dvou let muzes misto um dat kravske mleko, treba rano k ty snídani a vecer po veceri a z hrnicku, odbourej flasku. Nemyslim to zle

bigbig
14. říj 2020

@sim244 Taky bych řekla že ta strava by se měla upravit. Dvouleťák už by měl jist tak nějak podobně jako dospělák, nebo teda jako velké dítě. Kaší z flašky na noc bych vypustila úplně. Dala bych normální snídani (kaši na lžičku nebo třeba pečivo), dopol ovoce, oběd stejný jako jíte vy, jen málo slaný, odpoledne třeba jogurt a kus chleba, normální večeři (u nás to často bývá vydatná polévka) a pak vyčistit zuby a spát.
K tomu růstu - 15 cm za 4 měsíce je hodně. 16kg na 96cm je ale v normě.

sim244
autor
14. říj 2020

@bigbig už to odbouráváme, bez problému. Já pátrala po kom by to mohl mít - přítelova mamka i můj taťka maj přes 180 cm. Ale třeba přítelovo bratranci maj oba ke dvoum metrům. Může to mít z přítelovo rodiny tedy. 🤷🏻‍♀️ Každopádně, stravu upravuji, trochu mi to teď narušuje růst stoliček = nechce jíst tuhé, jen polívky a mlíko. Ale nějak to zvládne.

sim244
autor
14. říj 2020

Takhle, já vím, že se mi snažíte pomoct. Ono je jednoduché napsat, že je to strašná skladba jídla - jenže mně doktorka řekla, že je to v pořádku. Má 3-4 porce zeleniny za den, vařim mu polévky i jídla. Omezuju pečivo, sladké má tak jednou týdně něco maléjo, kolikrát ani to ne. Mléko jsem nahradila kravským a kaši dělám řidší a malou porci, tu ani nesní, takže to do pár dní nebude chtít vůbec.. Myslela jsem si, že dělám dobře, i doktorka mě v tom utvrdila, tak je to pak těžké. Mé známé se stejně starými dětmi je cpou smaženým, měkáčem, zelenina jednou týdně - tak to ve mě vyvolávalo dojem, že dělám dobře. Dala jsem na vaše rady, ale i tak mě to trápí, cejtim se jak hrozná matka, když mi každá z vás píše, jak ho vykrmuju a dávám mu špatné jídlo, jak vás udivuje, že jsem mu to tak dávala, atd. Štve mě to samotnou, to mi věřte. Každopádně, doktorka mi řekla, že je to správně, tak jak jsem mohla vědět že neni? To je jedno, jsem z toho špatná. Každopádně jsem ho teď přeměřila a opravdu má tolik kolik jsem psala. Měřili ho i předtim dobře, byla jsem u toho. Prostě se takhle vytáhl. To jaem snad ani nemohla ovlivnit. Doktorce zavolám, jestli to je ok a případně tam dojdu, teď mě ale stejně na žádné vyšetření nepošle, protože koronavirus. 🙂 změním jídelníček a postupně pdbourám lahve, když dostane večeři, tak to opravdu nepotřebuje.

bigbig
14. říj 2020

@sim244 Nejsi hrozná matka a ten jídelníček není vůbec nijak hrozný. Vlastně je jen takový až moc miminkovský. Blbý by bylo kdyby jenom přibral 3 kg za 4 měsíce, ale pokud k tomu takhle strašně vyrostl, tak je to cajk a jídlem to asi nebude. Mě jako udivuje že vyrostl skoro 1 cm za týden, to mi přijde fakt hodně, ale možná fakt jen geny🙂

sim244
autor
14. říj 2020

@bigbig já teď volala doktorce a i ta konečně uznala, že je to moc. Takže zítra jedem na zvážení a přeměření, proberem jídelníček a asi další den odebere i na štítní žlázu. Tak se to aspoň začne řešit.

xxx3d
14. říj 2020

@sim244 ať to malému dobře dopadne. A ještě mě napadá, že možná to souvisí ten růst i s tím, jaké měl porodní míry a váhu. No uvidíš, přeji klid a zdraví.

sim244
autor
14. říj 2020

@xxx3d to byl celkem v normě - 3290g a 52cm

sim244
autor
14. říj 2020

@xxx3d A děkuji. 🙂

neta30
14. říj 2020

@sim244 ja to take nemyslela zle a vubec nejsi spatna matka, tu skladbu jidla jsi napsala tak, ze jsem pochopila ze hlavne ji ty kase, presnidavky, um. Taky znam matky, co ve dvou letech, ba i driv cpou detem brumiky, pribinaky, mekáče, hranolky a normalni jidlo nevari! Ja to napsala proto, ze, my mame problem opacny, dcera zase roste pomalu, tak jsme hlídání a byly jsme právě na odberech a byli tam i ti, co zase vyrostli a pribrali hodně. Tak jsem chtela pomoc. Je dobre, ze doktorka vezme krev, nic to neni.