Večerní záchvaty pláče. Čím to může být?

klokanka31
18. říj 2020

Mojí malé je 5 měsíců, a přes den je úplně v pohodě. Večer jí uspíme např. v 20 hod, a do půl hodiny se probudí, má úplně hysterický pláč, a nejde utišit. Když jí mám v náručí tak přestane, ale když ji chci položit tak zas hrozný pláč, a uspím ji až tak kolem půlnoci. Čím to může být?

michelleponky
18. říj 2020

@klokanka31 Třeba se něčeho bojí, nebo chce cítit mámu, nebo může mít bolesti či koliku. Nebo se může bát tmy, má tam světýlko? 🙂 Ale taky sem slyšela zkušenost, že naopak světýlko vadí a chce mít uplnou tmu a klid na spánek.

runaweruna
18. říj 2020

A nemohla by mít spurt nebo hlad? Naše malá poslední tři dny totéž, vypadá to na kombinaci obojího. Pláč, utišila se v náručí, za chvíli stejně hysterák. A pak pomohla flaška. Záleží na tom, jak dlouho to u vás doma trvá.

klokanka31
autor
18. říj 2020

@michelleponky Já právě jednou nechám lampičku, jednou tmu... Ale stejný efekt.

klokanka31
autor
18. říj 2020

@runaweruna Jídlo i pití odmítá... Trvá to už asi týden ☹

amazonkajanik
19. říj 2020

@klokanka31 co zuby?
Syn to má taky,teď je tedy chvilku klid,ale u něj jde zřejmě o kombinaci snů,růstových bolestí a čekám,kdy se začnou tlačit pětky. Hodně mi pomohlo mu na večer dávat čaj od Leros Pokojné sny . Jinak,když ho to chytne,tak nechce být ani v postýlce,ani na zemi,v náručí se mi vzpírá a nedávno se i pozvracel,jak byl hysterický

klokanka31
autor
19. říj 2020

@amazonkajanik Já nevím, teď se zdá být klid, ani neslintá, ani si nestrká ruku do pusinky. Já si říkám jestli se nebojí spinkat...

firefly13
19. říj 2020

třeba jen nechce být sama, zkoušeli jste si ji dát k sobě, jestli nebude klidnější?

amazonkajanik
19. říj 2020

@klokanka31 tak ji chybí kontakt. Malej,když se uklidní a chci ho uložit,zas řev. Tak s ním musím do postele,leží mi na hrudi a až když je opravdu tuhej,tak ho přendám

amazonkajanik
19. říj 2020

@klokanka31 tak ji chybí kontakt. Malej,když se uklidní a chci ho uložit,zas řev. Tak s ním musím do postele,leží mi na hrudi a až když je opravdu tuhej,tak ho přendám

klokanka31
autor
19. říj 2020

@firefly13 Zkoušeli, a bylo to lepší, ale spát s ní v posteli nemůžem...

klokanka31
autor
19. říj 2020

@amazonkajanik Asi jo. Ale včera to stálo za to, já řvala bolestí zubů, malá řvala že nechce spát, a ten můj řval že se nevyspí do práce 😄

honzinenka
20. říj 2020

Co zkusit na plakání tzv. white noise? Je toho spousta na youtube..A nemá hlad? Pokud je jen kojená, tak už může mít večer hlad (tak začni i s večerním příkrmem) nebo prdíky( to poznáš, že se hodně šponuje a kroutí).
Jestli má hlad lze odvodit i podle toho jak často se budí v noci - pokud po 2-3hod, tak to už by chtěla více papat..Zkoušej různé věci a kombinace na jídlo - kašičku, rýži - hodně rozvařenou- se zeleninou, vajíčko(žloutek) se zeleninou a bramborem..

klokanka31
autor
20. říj 2020

@honzinenka To jsem zkoušela, pouštím písničky, melodie, zvuky, bílý šum, sama jí něco broukám, ale nic. Hlad nemá, je už na sunaru. Včera to bylo to samé - v 20.00 po sunaru usnula. Po 15 minutách začla plakat, tak zase začalo naše kolečko utěšování, chození po bytě, houpání. A pomohlo až to, že padlo asi 22.30,a usnula. Ale zase mi pak pěkně spinká až do 8.

klecanda
20. říj 2020

A nemůže to být třeba tím, že nemůže zpracovat vjemy z celého dne? Precejen v 5 měsících už víc vnímá, třeba se něco nového naučila a nemůže to zpracovat 🙂

klokanka31
autor
20. říj 2020

@klecanda No naučila se sama si prohlížet takové ty měkké knížky... Ale že by to bylo tím? Ve 20 hod. mi usnula, ale zas jen na půl hodiny, a teď tady už skoro dvě hodiny kvíká a žvaní 🙄

klokanka31
autor
20. říj 2020

A to jsem ji udržovala celé odpoledne vzhůru, aby hezky usnula...

klecanda
20. říj 2020

Myslím, že to může být tím 🙂 některé děti to tak mívají, mělo by se to zase ustálit. Nebo po te vaší poslední zprávě mě napadá, jestli naopak není pretazena? Když byla cele odpo vzhůru?

klokanka31
autor
20. říj 2020

@klecanda To ne, jiné dny spinkala i odpoledne, a stejně to bylo to samé...

lennus
20. říj 2020

@klokanka31 Je tu spousta tipů, chce to zkoušet, ale mě u druhé uklidňovalo, že vše netrvá věčně, moje mantra byla - vše je jen období, vše přejde a opravdu, hodně mi toto zjištění psychicky pomohlo. Držím palce!

klokanka31
autor
20. říj 2020

@lennus Díky 🙂 je blbý že si to musím vždycky odskákat já. Buď má manžel ranní a musí jít brzo spát. Nebo má odpolední a přijede když už malá spí nebo skoro spí. A nebo má noční a to odjede v tom nejlepším 😒 A když už má volno, tak nemá trpělivost na uspávání 😒 bych ho někdy praštila válečkem.