Jak jste dosáhli režimu u kojence?

pampalin
14. únor 2015

Ahoj holky!
Mám sice už druhé dítě, ale první teda nebyl vůbec problém, aby si vytvořil sám pravidelnej režim.
Teď máme holčičku - v pondělí jí bude 8 týdnů, a já už nevím, jak alespoň s tou baštou. Samozřejmě doktorka mi řekla budit po 3 hodinách. Když jsem tak dělala, tak samozřejmě u jídla usínala a byla nevrlá, což se nedivím. Když ji budit nebudu, myslím, že je schopná mít třeba jen 4 - 5 krmení za den a to mi pije někdy 80ml, jindy 100ml, jak kdy. Přibírat asi přibírá, ale nějak horentně asi ne,myslím, že bude spíš na spodní hranici rozmezí.
Baští tak, že vypije část, pak si musí krknout a pak buď dopije zbytek nebo z těch 100ml něco nechá.
S odříhnutím máme taky problémy, někdy krká hned v té přestávce, po dopití toho, co může, krká buď po delší době nebo taky nekrkne.
Nějak nevím, jak a s čím začít, aby se nám ten den nějak dal "do cajku".
Jinak je malá na UM od narození.

lv
14. únor 2015

No já bych to přes den nechala na ni, kdy si řekne, ale zas ne rak malo, aby jedla 4-5x, to je prostě malo. To bych ji probudila.

nonacek
14. únor 2015

@pampalin Ahoj , no já myslím,že na tvou otázku není ráda , odpověď...
Protože své dite zná nejlépe maminka a ta si musí zvolit systém na který dite slyší... Každé dite je jine a každý rodič má jiný přístup a výchovu...
Důležity je výsledek výchovy... A ten muže beztak úplně skazit nevhodna parta přátel v určitém věku... a vse je v čudu
Přeji ti hodně štěstí a pevne nervy a ať najdeš systém výchovy která bude efektivní a bude vyhovovat tobě i detem💖💖💖💙💙💙

hanyzka11
14. únor 2015

@pampalin opravdu záleží na dítěti, což je jasná věc. každý je jiný. třeba moje sestra měla malou podle knížky. po třech hodinách kojila, malá spala pravidelně, v daném měsíci ubývalo spánku podle toho, jak bylo napsáno a jídlo přesně taky tak :D měla to prostě fajn
já vůbec nevím, jak dětem udělat režim :D moje pokusy byly docela marné a vzpomínám na dobu, kdy jsem v 11 v noci jezdila po vesnici, aby děti konečně usnuly🙂 - ono se to prostě časem ustálí tak nějak samo.(jakože ted už režim mají 🙂
takže za mě asi takto. přes den bych krmila po 2,5 až třech hodinách. co vypije, vypije a v noci podle toho, jak si řekne (jakože jak se vzbudí). Myslím, že ty noční krmení jsou stejně hlavně kvůli pořádnému rozkojení a když nekojíš, tak zkrátka nevidím důvod malou v noci budit. a i ty si odpočineš.
hlavní je, aby přibývala na váze. ono se to fakt časem srovná

marecekavendulka
14. únor 2015

zadny rezim,rid se miminkem.ja mela syna na um,nebudila sem ho a proste dostaval tak,jak vyzadoval.

naomi6
16. únor 2015

@pampalin Ahoj, myslím, že na nějaký pevný režim je dost brzo. Já mám teda obě děti kojené, ale třeba syn si vytvořil nějaký pořádný režim až kolem čtvrtého měsíce. Nebudila bych. Pokud přibírá, tak bud ráda, že spí. Ono se to časem samo všechno upraví. Držím palce 😉