Je tu maminka, co dává Beba sensitive?

peta2020
26. srp 2021

Zdravím, chtěla bych se zeptat, mám doma 2 měsíční holčičku, od narození dostávala Beba optipro 1, ale po té měla bolesti bříška tak nám doktorka doporučila Beba sensitive tu dávám doteď, ale zajímalo by mě kolik a jak často dáváte. My jsme na 110ml a po 3h, mimo večera tam dáme nejpozději v 20h večer a pak se vzbudí ve 4h ráno.
Taky mě ale zaráží že se jí sem tam mění stolice. Obvyklá je brčálově zelená kaše, někdy se stane že je jak v nemocnici kremžská hořčice a taky se stane že je zelená ale vodnatá 🤔 Nic neměním a vše dělám stejně. Ráno do lahvičky dávám laktobacilky baby a kapku D od Terezie.
Předem děkuji za odpovědi 🙂

barunkiss
26. srp 2021

Zdravím,

My dáváme Bebu sensitive zhruba od 3 měsíců. Malé je 8 měsíců a celou dobu má brčálově zelenou stolici. Doktorka mi řekla, že je to vyšším množstvím železa a je to normální 👍🏻🙂. Barvu měla jinou až s normálním jídlem. Jinak pila co 3 hodiny přes den podle určeného množství jsem ji vždy míchala. Poslední mléko v tom třetím měsíci měla ve 22:00 a potom až v 6:00, celou noc jinak spinkala 🙂. Do té doby, než jsme začali dávat prikrmy pila množství označené věkově na obalu ale málokdy vypila cele. A to trvá do teď. ☺️👍🏻

sylde
26. srp 2021

@peta2020 taky mame od 1m Bebu sensitive a brcalove zelena stolice - normalni diky vice zelezu a jibak štěpene laktoze.Davam 120ml vody co cca 3h v noci vydrzi i dele...a ikdyz podle davkovani by mela vypit vic,tak nevypije a zbytecne by se vylevalo...takze neresim a nevysim az sama bude chtit
Ja bych ale rada presla na standartni.. nejak mam v hlave aby nebyl problem s prikrmy kdyz porad tim sensitive odlehcujeme zaludku...ale je to asi jen v me hlave.

andilekanitka
26. srp 2021

Syn ji má od 1m, ted mu je 5m, občas měl taky jinou stolici než zelenou a to většinou když byla víckrát za den nebo častěji po sobě...přechod na zeleninu a ovoce zvládá normálně, jen od narození je děsně vzteklý a chce se pořád nosit tudíž na břiše moc nepobude a s příkrmy se trochu vrátila plynatost, která ho občas trápí v noci, od 3m pije 210ml 5x denně, nebo 4x + příkrm...večer pije v cca 20h a pak kolem mezi 3-5h...

peta2020
autor
27. srp 2021

@andilekanitka ano to je pravda, já byla zvyklá na jednu zelenou nálož denně, a právě mě zaráží že i když dávám pořád vše stejně z ničehonic kajdí i 3-4x denně 🤔 tam se pak ta stolice mění ze zelené na žlutou, taky se stane že jí má úplně vodnatou...Dávám ji laktobacilky baby a mám i probiotika Maxík od dr.Maxe. Zkusila jsem zvednout dávku ze 110ml na 120ml malá to vypije ale začalo jí to prohánět, najednou kajdila po každém krmení, a to jsem se dočetla že to může způsobit větší množství do żaludku který to nepobírá 🤷, jsem z toho krmení jalová člověk aby na to měl pomalu vyšší dívčí 😄 Jinak na té sensitive jste teda pořád až do 6 měsíce kdy se pak mohou dávat pomalu příkrmy? Či se pak přechází ze sensitive na jiný typ? Moc děkuji za reakce a odpovědi ❤️

peta2020
autor
28. srp 2021

@peta2020 Děvčata stalo se vám že jste dávali pořád všechno stejně a najednou změna? Malá má teď třetí den stolici zelenou klasika ale vodnatou že se vpije do plenky, jinak je oukej, čilá, směje se, teplotu nemá.