Kendamil 1 vs. Kendamil kozí 1 (stolice). Zkušenosti?

n_ikola
25. srp 2021

Ahoj holky, chtěla jsme se zeptat.
Malý má 2 měsíce (prvně měl bebu už od porodnice - totálně tuha stolice) přešli jsme na Kendamil, který má cca 1 měsíc, ale poslední 2 týdny kaka jen s pomoci rourky, pak už se vykadi zcela sám. Tlačí, tlačí a nic nevytlaci, pak najednou vyjde řidší zubní pasta a pak už řídké. Neumí to vytlačit…
Napadlo mě přejít na Kendamil kozi, který je lépe vstrebatelny pro tělo a také prý stolice je mnohem řidší. Je prý vice podobný MM.

Byl tu někdo kdo také takto pomáhal rourkou, dále při přechodu na jiné UM, či Kendamil kozi šlo vše rázem samo bez pomoci ?

Malý přibírá, pěkne pije, neblinka … sem tam se u jídla kroutí a nad ránem tlačí a kroutí se, bolí ho někdy bříško.
Ne pořad, ale nechci mu pořad pomáhat s RR a najít alternativu, ať jde všecko v pohodě samo.

Děkuji za odpovědi

Ps. Davam biogaiu 🙂

pinkyy
25. srp 2021

Ahoj, ja mela nejdriv normalni kendamil, tam mel stolici ridkou, ale kroutil se, tak jsem presla na kozi mleko (jina znacka "Nase mleko"), stolice totalne tuha, hrozne smradlava, vytlacil ji jen s RR, tak jsem presla na Kendamil anti colic a o dost lepsi 🙂 plus davam baby calm.

n_ikola
autor
25. srp 2021

@pinkyy no u normálního kendamilu se taky kroutí, jsem zvědavá, jestli ho to kozi mléko prožene a půjde mu to 🙏🏻🙄

pinkyy
25. srp 2021

@n_ikola tak mi dej vedet 🙂 jsem zvedava

luckamiksova
26. srp 2021

Já pomáhala přes 7 měsíců, prostě sám nekakal i kdybych se na hlavu stavěla.. Přešli jsme na Beba comfort a začal ze dne na den sám před týdnem

n_ikola
autor
26. srp 2021

Holky, tak máme za sebou den a půl na kozim mleku od Kendamilu a malý kaka sám z niceho nic !!! 👏👏👏👏

n_ikola
autor
28. srp 2021

No tak zas jsme na tom stejně 🙄 první den po se 2x sám vykadil a teď zase ráno s RR už druhy den 😬
Ocividne mu chutná, nekrouti se a neplace už bolesti bricha a má lepší náladu, ale ta stolice … nechápu fakt už .

pinkyy
28. srp 2021

@n_ikola zkus si na netu objednat ten anti colikovej 🙂

n_ikola
autor
30. srp 2021

@luckamiksova teda až po změně mlicka začal kakat v těch 7 měsících ?

n_ikola
autor
30. srp 2021

@pinkyy a mimco kadi úplně samo ? My jsme zpět na normálním kendamilu, po kozim ještě po 3 hodinách ublinkaval a stejně se pak sám nevykadil 🙄
Uvazuju nad tím anticolic, ale zase mám strach, ze zase změna a budu mu dráždit žaludek, jestli chvíli nepockat?

luckamiksova
30. srp 2021

@n_ikola jojo do té doby měl asi tři UM a nic, jen přes rourku, neměl zácpu ani nic takového co by naznačovalo špatné kakani, jen to prostě neuměl nebo co 🤷‍♀️

n_ikola
autor
30. srp 2021

@luckamiksova to bude nejspíše nás problém no 🙄 při kojení v klidu, pak sem tam omylem asi se mu zadarilo na Um a teď rourka. Jak částo jste rourkovali? My každý den, place, narika.. tak mu pomůžu. Někdy i 2x denně

luckamiksova
30. srp 2021

@n_ikola každý den, občas i dvakrát. Spočítala bych na jedné ruce kolikrát se sám vykakal za ty měsíce

n_ikola
autor
30. srp 2021

@luckamiksova no my to tak máme taky, už jsem se bála .. doktorka mi sama říkala, ze mu mám takto pomoct, když pak tlačí … je šílené, ze jeden názor je takový a druhy takovy
A nezaznamenala jste nějaký návyk ? 🙂

luckamiksova
30. srp 2021

@n_ikola po tich 7 měsících když mu to šlo, tak se normálně vykakal sám takže bych neřekla, že nějaký vznikl 🙂

n_ikola
autor
1. zář 2021

@pinkyy tak ten se nedá nikde sehnat, všude vyprodany 🙄

pinkyy
1. zář 2021

@n_ikola aha, taky na to koukam, mam zasoby tak na 14 dni, to nevim co pak budu delat 😱

n_ikola
autor
2. zář 2021

@pinkyy objednavam ze Slovenska.. skvěle ! Mají dokonce i espumizan medistore.sk
Posílají přes zasilkovnu, moc ochotni.

Mužů se jen zeptat ještě k tomu kendamilu ? Jaké má vaše ditko po nem stolici ? My čekáme až dotazi, ale na tom ktavskem má chudák takovou tužší krupicovou kaši konzistenci, zelenou.
Bolí ho břicho, ráno se budí hlavně kvůli tomu, přes den se taky někdy kroutí i po pití …
Někdy má tužší, někdy tohle.. sám nevytlaci no :/
Včera jsme zkusili taky fyzio tejpovani na bříško, bez úspěchu.
Doufám, ze ten Kendamil ac už fakt pomůže 🙄

pinkyy
2. zář 2021

@n_ikola tak to jsem rada, ze se dal nekde sehnat, ja jeste nakou zasobu mam a do te doby ho snad naskladnej. Jinak malej mel pred tim taky tuhou, ted ji ma hodne ridkou, tmave zelenou (to pry nevadi), dneska se uz sam 2x totalne pokadil. Ten espumizan bych davala bacha, nekomu pry muze uskodit, nez pomoct, ja davam kapicky baby calm a je vsechno v pohode, ale kazde dite je jine a moc preju, aby tomu vasemu ditku konecne neco pomohlo 😏

pinkyy
2. zář 2021

@n_ikola jo jinak vse se uplne zlepsilo az tak po tydnu uzivani, az se streva atd vycisti od predesleho mlika, nedelala bych zadne zavery po jednom dni 😊

n_ikola
autor
2. zář 2021

@pinkyy určitě, moc děkuji 🙃 dam vědět, snad to dobre dopadne už. Zřejmě je to dost oblíbené kdyz to nikde není k dostání a vyprodané 😬

n_ikola
autor
4. zář 2021

@pinkyy prosím mužů se ještě zeptat ? Ten Kendamil ac je chuťové na stejně úrovni jako normální Kendamil ?
Byla jsem u doktorky, tak jsme vyzkoušeli hipp bio combio, den a půl … teď mi poslední dvě pití vypije půlku lahve a pak nechce, vyplivuje mi to jazykem (flašku s mlikem) a když mu dam Kendamil tak zkouší jestli to není ten hipp a dopije si kolik ještě potřebuje … 🙄🙄🙄🙄 mám dost jako 😀 neřekla bych, ze bude zkoušet, ze mu nechutna

luciaash
14. říj 2021

@n_ikola jak objednavate z te slovenske stranky do ceske republiky? Nevidim tu moznost.

n_ikola
autor
14. říj 2021

@luciaash dala jsem normálně gls, nebo co tam mají a do poznámky uvedla zasilkovna ČR a pobočku