Rozdíl: Neocate x klasické umělé mléko

vikiza
6. črc 2018

Maminky, tušíte některá, zda je rozdíl mezi Neocatem a klasickým umělým mlékem? Když pominu, že je Neocate pro alergiky, rozštěpená kravská bílkovina,.. Jde mi o to, že syn má 4,5 měsíce a od 3. měsíce je na Neocatu pro podezření na ABKM. Nyní s příkrmy mám ale pocit, že se nejednalo o alergii na kravskou bílkovinu, ale pouze o nedozrálá střeva. Do zeleniny mu dávám máslo a nemá žádné problémy. Příkrm má zatím jen 1x denně. Jde mi o to, že pokud je zdravý, zda mu může Neocate nějak ublížit. Když má teď rozštěpenou kravskou bílkovinu, tak ji tělo nemusí zpracovavat, tak aby si s tím tělo v budoucnu vědělo řady. Stejně tak by mě zajímalo, zda jine klasické mléko má něco navíc, co v Neocatu prospěšného chybí. Vaham, zda zkusit klasické UM, poradila bych se s lékařem, ale komunikují jen maily a na odpověď obvykle čekám měsíc

mku
6. črc 2018

@vikiza tak neocate ti asi predepisuje pediatr ne? Tak bych se spis poradila s nim... je mozne prejit treba na mirnejsi formu hypo mleka, a to nutrilon allergy care. Ale pokud jste na neocate tak asi ma alergii potvrzenou? Tohle drahy mliko se nedava jen jako prevence.. a ublizit fakt nemuze, je jen lepe stravitelne...

vikiza
autor
6. črc 2018

@mku Neocate mohou psát jen na alergologii nebo na gastroenterologii. Pediatr může napsat jen zkušební 2 dávky. Navíc o tom nic moc neví a na specializované pracoviště se dovolat nebo čekat odpověď na mail je vážně věčnost, ale samozřejmě budu zkoušet dál. Testy na alergologii byly všechny negativní, ale prý u malých dětí nejsou průkazné, takže se na ně moc ohled nebere. S Nutrilonem allergy digestive care mame zkušenost, dřív nepomohl, ale nyní by se mohl zkusit jako "přestupní stanice" a čekat, co to s ním udělá, než bych přímo zkoušela klasické UM. Děkuji za nápad.

priefi
6. črc 2018

@vikiza neocate jako jedine na trhu neobsahuje bilkovinu kravskeho mleka, je na recept bez doplatku (nektere lekarny uctuji doplatek)

priefi
6. črc 2018

@vikiza syn pouziva uz pul roku, ale junior, zacal v roce a pul, do te doby jsem kojila

petrav5
9. črc 2018

Neocate muze predepsat i obvodak,pokud to je predepsano odbornikem.maly ma alergii na mliko nebo teda mel.mesic po porodu prolezel v nemocnici a mohl jen neocate.gastroendol.mame v brne a sme z hodonina,takze nam predepisovala dr.jak sme zaradili prikrmy meli sme dovoleno maslo a mleko prepecene v troube na 170 po dobu 30 min(takze vse pecene-kure na smetane,ryzovy nakyp...)neocate cca do 1,5 ted 2 roky uz alergicky neni a mozna ani nebyl.nic mu nechybi,nema s nicim problem a mleko vypije i 1l denne.neocate bych se vubec nebala,mozna prave naopak.je vic hlidane nez jine mleka a proplaci ho pojistovna

priefi
10. črc 2018

@petrav5 to je zvlastni, ze vam dovolili mleko a maslo prepecene... syn nesnese ani toto

petrav5
11. črc 2018

Maslo normalni a mleko prepecene.ja se spis divila tomu maslu,ale u nas vse ok.mizna to chce jen cas sem tm neco zkusit,zd se to nezmenilo

adi12
11. črc 2018

Neocate je na předpis; resp. když je na předpis,nedoplácí se. Jinak stojí asi 1500 dóza. Je pro děti s alergii na bílkovinu kravského mléka. Doktorka nám ho předepsala, až když jiná mléka s naštěpenou bílkovinou nestačila. Jedině na neocatu neměl zažívací problémy. Syn měl alergii na bilkovinu kravského mléka. Teď ve skoro 3 letech už díky bohu ne. Předepisuje gastroenterolog nebo imunolog. Obvodacka mohla jen jednou za měsíc. Chuťově ale něco příšerného 😉

priefi
11. črc 2018

@adi12 kdy u Vas zacala klesat alergie na bkm? Syn ma 2 roky a stale je to stejne, o pid vyssi

adi12
11. črc 2018

@priefi no my jsme tak nejak v prubehu zkouseli davat mlecne vyrobky a sledovali, co to udela. Pokazde reakce. Bez reakci byl az nekdy po druhem roce, mozna tak 26-27 mesic. Postupne jsme prechazeli i na jine umele mleko. Z neocatu na nutrilon digestive care (myslim, ze se tak jmenuje), ale vzdycky neocate a jedna odmerka nutrilonu a postupne se pridavalo. A pak nutrilon a jedna odmerka normalniho nutrilonu, az jsme presli na normalni nutrilon. Pry se do tech trech let vetsinou ta alergie ztrati. Modlila jsem se. Bylo to fakt velke omezeni. A mlecne vyrobky jsme zarazovali taky hodne postupne. Do ted mu jich teda nedavam moc, ale varime uz normalne.

priefi
11. črc 2018

@adi12 a byli jste i hodnotove pod kontrolou? Syn ma mleko pres 8, ale navic ma jeste hodne vysokou na vejce (bilek 21, ale uz mirne klesl vic, zkoutek 14, ale uz taky mirne klesl mene, ale obloje vysoke), banany 4, brambory byly 2, ale uz klesaji. U nas se mleko jeste vubec nedoporucuje ani zkouset.

adi12
11. črc 2018

@priefi nam bylo receno ze alergie na bilkovinu kravskeho mleka se blbe zjistuje, ze se to neda uplne diagnostikovat jako jine alergie. Testy mu delali na gastru i na imunologii. Vychazeli z priznaku. No a nasledne se to potrvrdi pry jen eliminacni dietou. Tzn. vyradit vse mlecne a nasledne po nejake dobe znovu zavadet. A kdyz je reakce, tak je potvrzeno. Zarazovali jsme mlecne vyrobky poprve v roce, pak myslim rok a pul a pak az v tech dvou letech. Jine alergie nemel a doufam teda, ze se nic nezmenilo. Jinak nam jeste rekli, ze kozi a ovci ne, protoze maji podobnou bilkovinu. Sledovany je porad na imunologii. S tou alergii totiz pak pry souvisi i jine nemoci, nejvice se pry pak objevuje astma. Syn hodne trpi na zanety prudusek a laryngitidy. Sprej na astma uz mu davame pri atakach taky. Zeptam se, z tech testu vam vysla bilkovina kravskeho mleka nebo laktoza? Protoze laktoza zmizet ani nemusi☹

priefi
12. črc 2018

@adi12 delali nam krevni testy a prubezne delaji 😉 nic jako, ze to je obtizne zjistit mi nerekli 😉 syn ma potvrzenou alergii na bkm. Nepouzivame zadne mleko, jen neocate. My to mame komplikovane tim, ze tech alergii ma syn vic a navic jako bonus ma mastocitozu, diky ktere se taky vyhybame histaminu. A kdy synovi zacalo astma? Nebo priznaky, ze neco neni ok?

adi12
12. črc 2018

@priefi astma primo nema, ale tim ze ma ty zanety prudusek, opakovane, tak se u toho casto dusi. No to zacalo snad po prvnim roce. Ale je to asi individualni. V kazdem pripade drzim pesti, at alergie na bkm brzy zmizi!!! Znam chlapecka jsou mu uz asi 4 roky a ma ji porad😏

priefi
12. črc 2018

@adi12 dekuji 😊