Ako motivovať dieťa pri aktivitách?

lady_angel8
29. júl 2017

Mamicky poradte citim sa ako zla matka a pritom svoju dcerku milujem najviac na svete. Neviem ju nicim zaujat ani sa somnou hrat nechce. Kazda hracka ju zaujme na 5minut ani to nie a po niekolkych minutach a vymenenych hrackach sa zacne nudit. Ked chcem aby mi pomohla s upratanim alebo ked jej nieco polozim do rucky aby to odniesla tak bud to hodi na zem alebo zacne plakat. Alebo ked jej nastavim ukazovak aby ukazala nim co chce tak sa tiez rozplace ona sa len na vec zadiva a tak viem ze ju chce. Chodi od 14tich mesiacov ma 18 a este mi nebeha len chodi aj to pada :/ viem ze kazdy si pozna svoje dieta najlepsie ale na moju akoby nic neplatilo robi len to co chce. Ked chce vie byt velmi sikovna len mi to pride akoby sa nesnazila lebo mama to urobi za mna a ked nie tak zacne plakat. Prosim vas neodsudzujte ma aj tak som zo seba sklamana. Nechcem ju do nicoho nutit lebo viem ze to nema zmysel. Poradte co dalej ako ju motivovat :/

eriksonka1234
29. júl 2017

Tvoja dcera reaguje na svoj vek uplne primerane a ty si robis zbytocne starosti.Ja ako ucitelka MS ti mozem povedat,ze kazde dieta ma dlzku pozornosti inu a niekedy ani predskolak nevydrzi pri cinnosti dlhsie ako 15-20minut. Skus postupne plastelinu,kynet.piesok,dat jej stetec,robit jednoduche pokusy (uz s dvoj rocnym sa da)....,vyuzi manusky,tancujte,spievajte....Si skvela mama,len chce vsetko svoj cas😘

deti95060810
29. júl 2017

18 mesiacov ? ja že aspoň 8 rokov - také máš nároky mamkinka....Na 18 mes. chceš troška toho veľa po dcére, aby upratovala....však ona len spoznáva svet....ešte počkaj a potom pomaly môžeš začať s tým upratovaním....😉

unctadorg
29. júl 2017

Vyhladaj si na nete nejake aktivity pre 18mesacnu. Ale upratovat po nej je asi vela 🙂 na pinterest je plno napadov ci google 🙂

tana85
29. júl 2017

deti nebavia hracky, ktore nie su primerane ich schopnostiam - bud prilis jednoduche alebo zlozite. s detmi treba rozpravat. ak ti neukazuje, ale ty vies, na co pozera, tak to napr. vezmi a povedz co to je, alebo "prosis si toto (babiku)?" aby pocula, co to je. moja dcera vie odkladat veci, ale len ked sa jej chce. ked sa jej nechce, tak to urobim, ale tak, aby to videla a hovorim jej o tom (tuto knizku odlozim do policky lebo tam patri, ze?). nemaj na dceru take naroky, a ani na seba. nie je to k nicomu dobre

jeennyv
29. júl 2017

@lady_angel8 kasli na hracky, ak ju nebavia, dieta sa zabavi aj so sitkom, drevenou varechou a inymi takymito vecami z domacnosti, viac ju to v tom veku zabavi...