Covid - průběh. Jak to bylo u vás? Co vám pomohlo k úlevě?

irena1111
25. únor 2021

Ahoj všem, ráda bych se zeptala těch co prodělaly Covid, jak to probíhalo? Jaké byly příznaky a průběh? Jak dlouho to trvalo. Co vám pomohlo k úlevě (léky, vitamíny, přírodní léčba, inhalace atd.)?

marti89
25. únor 2021

Inhalace vůbec, ty podporují vykašlávání a kdo to má na plicích, by se rovnou udusil. Beru C 1000 mg, D 1500 UI, selen, zinek, Mg a B6, A a K, lichořeřišnici, Sinupret, Bronchipret (když je zahlenění), na horečku Nurofen.

A jak říkali, že děti to nesou dobře, tak teda nic moc. 😟 Oba měli horečky, staršímu to šlo na plíce (už 14 dní chrchlá, že se v noci dusil), ztratil chuť a 5měsíční průjmy, hleny, horečky, bolesti svalů a pokašlává. Vzhledem k tomu, že i hůř se přichytává na prso, tak přišel o čich. A já taková jízda - jeden den dobrý, druhý děs. Nejdřív mi jen bolela hlava, pak 2 dny horečka a pocit na blití, z toho mi pak totálně odmítaly poslouchat svaly na nohou (bylo to jako když máš nervový tiky v nich, ale děsně těžký a při stání mi brněly prsty), pak jsem 2 dny měla běhavku a z toho to přešlo už na plíce, kde se to drží. Tlak na hrudi a u srdce, bolesti zubů, bolesti ledvin (s tím se nedalo ani ležet). Jako poslední odešel čich (můžu dát nos až do cibule a ani slzička) a chuť (docela nebezpečný u dětí, když strčí do pusy, co tam nepatří a nevaruje je divná chuť,že to mají vyplivnout). Je to pěkný svinstvo, doslova cítíš, jak to v těle hledá slabej bod..

nuninove
25. únor 2021

meli jsme britskou mutaci..
manzel - prujem, unava, lehce zvysena teplota, 1 den bolest za ocima, lehky kasel, ucpany nos a ztrata chuti a cichu..po 5ti dnech zcela bez priznaku..
syn - jeden den unava a asi 4 dny lehky kasel
dcera - 5 dni lehky kasel
ja - prujem, drazdivy suchy kasel, ucpany nos, ryma, 1 den bolest prave ledviny, ztrata chuti a cichu..
u manzela i u me ztrata cichu a chuti trvala 7-14 dni..pomalu se uz vraci..

janule1940
25. únor 2021

@marti89 a zeptam se jen pro orientaci a přehled o vlivu vitamínu a minerálu na průběh covidu-ty vitaminy jste brala už před onemocněním,tj.mela jste už vytvořenou nějakou hladinu?muzu doporučit ještě k uvedeným vitamínum toto:1.vitamin c-berte nejlepe lipozomalni formu,při nemoci vyšší dávky.u jedné značky mají i testovací proužky na detekci dostatečné hladiny v moči,2.vitamin D-pokud mate hladinu v krvi nad 75nmol/L,je i tak pro vás bezpečná denní dávka 4000iu.na konci posilam odkaz na dobre vysvětlující článek a studie,3.hořčík -je nutný pro správné fungování vitamínu D v těle,je ale třeba dbát na dobre vstrebatelnou formu,tj.malát,bisglycinát nebo L-threonat hořčíku,4.vitamin K je podstatný jako K2 ne K1,toho mame obecně dost,K2 je třeba brát ve formě idealne MK-7 a výš (napr.MK-9),vitamin A je dobre zastoupeny v rybím tuku,ten je také zdrojem Omega 3 a 6,které se ukázaly jako ochranné pro dýchací system.ve fázi přípravy na covid bych doporucila i betaglukany,při již prokázanem onemocnění ale asi ne,zvyšuje to imunitu a asi bych se bála cytokinove bouře.preji brzké uzdravení.
https://www.margit.cz/vitamin-d-snizuje-infekcn...

markii30
25. únor 2021

Britská mutace - já veliká únava, velké bolesti hlavy , bez teplot , bolest ramen, ucpaný nos ( ten je doteď prostě nemůžu jak by se vysmkat ) strata čichu , chuť normální . dcera 8let - bolest hlavy , 2 dny teploty vlastně kvůli malé jsme šli na testy protože u ní je bolest hlavy a teploty opravdu nevídané . Dcera 4 roky šla na testy až 6 den po nás, pozitivní úplně bez příznaků teď 5 den po karanténě a už 3 dny teploty ale bez ničeho jiného ... A přítel to nechytl vůbec .

ninive211
25. únor 2021

Sama jsem neměla,napíšu čerstvou zkušenost kamarádky - britská mutace - první den, dva lehce zvýšená teplota asi 37,3,bolest kloubů (ramen, kyčlí), byla pár dní po výletu na běžkách, kde se asi nakazila od "spoluběžkařů", tak si nejdřív myslela, že je to z námahy po sportu, dva dny bolest hlavy a jinak přetrvává jen veliká únava.

eloise02
25. únor 2021

U mě těžší průběh, první týden teploty, bolesti svalů, hlavy, kloubů. Každý den to bylo o něco horší. Pak se přidal kašel, úplně hrozný. Doktor mi poslal recept na atb a inhalátor, takže, to co píše @marti89 je hovadina, já bych se udusila bez něj! Pak jsem byla na rentgenu plic, potvrzen zápal plic. Od té doby se to postupně zlepšovalo. Dodneška beru Erdomed. Chuť ani čich jsem neztratila. Teploty jsem měla okolo 38,5.

baraskaska
25. únor 2021

Manzel unava, zimnice, zvysene teploty, pak ztrata cichu a chuti. Ja unava malatnost, bolest kloubu, bolest hlavy, zvysena teplota jeden den a pak ztrata cichu a chuti. Starsi dcera, zatim jen nocni poceni.

dandaa
25. únor 2021

Muž zimnice, vysoké horečky několik dní bolest celého těla, únava, ztráta čichu třetí den, bolestivý kašel, bolest plic, průjem, tohle vše cca 14dní . Já bez zimnice stejně ko skoro tři týdny:( a furt jsem strašně unavená a cítím bolest plic .

verysucha
25. únor 2021

Prujem, zvracení, bolest v krku, zvysena teplota, hrozná bolest hlavy a velká únava.

lucca13
25. únor 2021

Měla jsem klasický koronavirus, a začalo to zvýšenou teplotou, bolesti svalů, o 3 dny později ztráta čichu a následně i chuti. A pobolívala me divně hlava asi týden v kuse. Na ibalgin to nebylo, ale bylo to nepříjemný.

marti89
25. únor 2021

@janule1940 Průběžně od listopadu (C, D nižší dávku) a lichořeřišnici občas, jinak vše pravidelně. První to chytil syn u doktora, potom druhý a já poslední. Manžel chodí vše vyřizovat, tak tomu jsem dávala D 2500 UI a nechytil to. Jinak hořčík beru 2 druhy, občas epsomskou koupel a mam sprej i na nohy. Děkuji, už nám to naštěstí končí, tak teď už raději nic nového zařazovat nechci, ale ráda si to projdu do budoucna - evidentně se tu s tím budeme plácat dlouho..

ornelia
26. únor 2021

Oobně jsem to neměla, ale otec ano, byl 2 dny u televize, ležel, dal si jeden paralen, a za 3 dny jako by mu nic nikdy nebylo... Říkal, že ho pobolívá tělo a hlava, jinak nepřišel o chuť ani čich... Jeho přítelkyně která to od něho chytla, byla 3 dny v posteli, měla to horší, měla 38 dva dny, pak to šlo dolů, kašel neměla, jen bolest těla a hlavy, pak když už jí bylo dobře, tak přišla o chuť a čich, do dnes se jí to ještě 100% nevrátilo... Je to už 3 měsíce..

izz76
26. únor 2021

Covid jsme prodělali a hodně lidí kolem nás a ty příznaky jsou opravdu různé, takže se na to nedá připravit. Mě bolela hlava, divně od žaludku, bolest zad, ztráta cichu jinak nic, sem tam jsem si vzala ibalgin, 6leta dcera měla dvě hodiny zvýšenou teplotu, trochu ji pobolivala hlava, manžel typicky průběh, teploty, zimnice, bolest hlavy, kašel, ztrata chuti.. Manžel střídal paralen s nurofenem, dcera nebrala nic, jen vitamíny..

ada22
26. únor 2021

Tak přidávám čerstvou zkušenost. Dneska mám potvrzený covid. Od soboty celkem velká únava postupně se přidal kašel, ale ne nějak hrozný a ucpaný nos jak tu již někdo popisoval. Kdyby to netrvalo, tak dlouho, tak snadno zaměnitelné s běžnou virozou. Na PCR testy jsem šla po konzultaci s praktickou dr. Dneska je to sedmý den a ráno mi přišlo, že už se to malinko lepší.

simona_33
26. únor 2021

@markii30 promiň, jak víte, že britská mutace (pominu fakt, že už převládá). Kolem mě měli teď snad všichni covid, ale nikdo neví, jakou mutaci 🤷

markii30
4. bře 2021

@simona_33 protože mi to řekla přímo paní z hygieny 😁.

sisinka74
13. bře 2021

Minulou sobotu malá dostala teploty a zároveň došel mail ze školky,že tam mají pozitivní děti. V pondělí jsme šli celá rodina na testy a já jediná negativní. Druhý den to začalo. Šílená bolest svalů,člověk nemohl ani ležet, natož se vyspat. Pak jsme si nasadili s manželem invermektin a do druhého dne klid,který trval tři dny a já najednou šílená zimnice a horečky,které se táhly cca 5 dni, než mi doktorka napsala ATB,protože se domnívá,že mám zápal plic. Teď jsem konečně začala vykašlávat a doufám,že už se můj stav nezhorší. Je to strašné zákeřná nemoc. Manžel se pořád davi a bude ještě asi hodně dlouho. Semlelo mě to hlavně psychicky,kdy jsem se třepala před každou noci,jak se probudím s vysokou horečkou a vůbec nebudu vědět kdo jsem a co jsem a co mám dělat. Byla jsem totálně dezorientovaná. Myslím si,že mi bylo v životě hůř, ale média o úmrtí mladých na psychice vážně nepřidaji. Když jsem měla těžkou chřipku před dvaceti lety a Dusíka se a chrchlala hleny s krví a myslela si,že mi vyskočí plíce,vůbec jsem se o sebe nebála,teď se bojím pomalu z hluboká nadechnout a to vše dělá masáž internetu a médií. Doporučuji těm, co to dostanou, myslet pozitivně a nehrabat se v diskuzích, jako já😆

janule1940
16. bře 2021

@sisinka74 mohu se zeptat na ten ivermectin?brali jste ho podle protokolu?tj.0,2mg na kg hmotnosti po dobu 5dnu?k tomu vit c,d,melatonin,Quercetin?jen mě zajímá v rámci toho,jak ivermectin muze pomoci nebo ne?meli jste ivermectin pro humánní použití?oralne?dekuji-klidne do sz.

sisinka74
19. bře 2021

@janule1940 dávkování bylo na tři dny. Ve dvou fázích. Nejlepší je ta první dva dny,pak volno a pak poslední třetí. Dle váhy odsát a užít. Manželovi to pomohlo hned. Já si to spočítala málo.