Překonání covidu. Může v lehčím průběhu zanechat trvalé následky? Snižuje se dožití pacienta?

Zodpovězené
29. led 2021

Dobrý den, paní doktorko,

prromiňte, prosím, ráda bych se zeptala, jestli překonání covidu u dětí, ale i u dospělých v lehčím průběhu (teplota 37,2, pokašlávání a rýma) může zanechat nějaké trvalé následky na organismu.

Snižuje se dožití pacienta?

Děkuji velmi pěkně za odpověď.

Dobrý den,

to je otázka, na kterou neznám odpověd'. Dlouhodobé zdravotní důsledky prodělané infekce Sars Covid 19 budou známy až po mnoha letech soužití s tímto virem a jistě budou tématem vědeckých studií.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová