Je tu někdo, kdo se léčí s diagnózou deprese?

eimmy
22. čer 2015

4 rokem bojuju s touto nemocí, kterou mi vyvolal porod a změna hormonu otevřela 13 komnatu..... Najde se tu nějaká mamina co má diagnostikovanou depresi ??? a nestydí se za to ???? ráda bych si s někým popovídala

salenas
9. dub 2017

@zmrzlinka u mě to trvalo téměř tři týdny, ale pak přišel blahodárný klid... a napsat bych si je nechala od psychiatra, přeci jen má na to školu oproti obvodákovi...

pajushak
9. dub 2017

@salenas jo jo, zadařilo 😉 daří se mi psychicky dobře, jsem doma na neschopence, tak mám klid.. ale jinak je mi špatně 😅

pajushak
9. dub 2017

@salenas Jo ale Asentru opět beru. Ukázalo se nakonec, že jsem otěhotněla a to mi trochu rozházelo psychiku opět, takže jsem zašla na psycho a jsem v tom zase.. mám poloviční dávku než předtím, prý to nevadí, mimčo je zatím v pohodě, tak nezbývá než doufat.

salenas
9. dub 2017

@pajushak asentra je v pohodě. Přeju,ať je ti brzy dobře 🙂

pajushak
10. dub 2017

@salenas Díky 😉 a nevíš, jak je to pak s kojením a Asentrou??

salenas
10. dub 2017

@pajushak tak co vím od své lékařky, je asentra akceptována a doporučuje se ji brát s časovým odstupem,takže nakojit,hned vzít a pak za ty tři hodiny kojit. A že se vstřebává velice málo

urtica
2. lis 2017

Zdravím. Ráda bych Vás poprosila o názor a zeptala se na Vaše zkušenosti s recidivami. Před rokem mi byla dg. deprese (spouštěčem byl zřejmě porod a navazující mateřství), dr. mi nasadila sertralin a triticco. Situace se jakž takž stabilizovala (natolik abych dokázala fungovat a postarat se o dceru) cca po měsíci. Letos v květnu jsem začla vysazovat a koncem srpna přišla recidiva. Léky jsem opět nasadila,ale průběh byl tentokrát o dost dramatičtější, stavy byly daleko horší než poprvé, začla jsem pomýšlet i na sebevraždu, celé dny jsem proležela. Je to už dva měsíce a stále se z toho nemůžu úplně vyhrabat. Proto jsem se chtěla zeptat a Vaše zkušenosti s recidivami, jak u Vás probíhají? Moc děkuji za případné reakce.

eimmy
autor
2. lis 2017

@urtica měla jsem totožný průběh pokud maš zajem ozvi se do sz

whocares
8. pro 2017

ahoj, jak jste tyhle svoje stavy a diagnozy vysvětlovaly okolí? Já zatím nebyla u odborníka a nemám žádnou diagnozu, ale před lidmi funguju normálně. Moje rodina mě vidí naopak jako "salámistu", kterému je všechno jedno, ačkoli je to úplně naopak, a stavy, kdy nezvládám moc fungovat připisují lenosti. Všichni jsou to pracanti na 150 procent a na psychické nemoci nevěří. Vůbec nevím, jak je s tím obeznámit.

pampalin
8. pro 2017

Ono se to okolí dost špatně vysvětluje. Moje matka to třeba taky nechápe, takže nejlépe je vzít s sebou k lékaři, ať jim to vysvětlí. A pokud jste u lékaře nebyla, tak byste asi měla.
Kdysi jsem založila určitou skupinku na jistém serveru o depresi
a pojmenovala ji "Lenost nebo nemoc?", takže moc dobře vím, jak to navenek vypadá.

veronikao87
26. kvě 2019

@kytka12
@pajushak
ahoj,brala si ad v době tehu? A mohu se zeptat jak ses citila na začátcích? Dekuju😊

pajushak
27. kvě 2019

@veronikao87 při plánování těhotenství jsem vysadila. Hned po otěhotnění jsem ale musela začít zase brát, protože se mi rozhazela psychika opět. V podstate jsem si udělala těhotenský test na základě toho, že mi zaclo být psychicky blbe. A byl pozitivní. Takze hned od 6.tydne těhotenství jsem brala znovu. Před porodem vysazení. Teď se porad držím a neberu nic (20 měsíců po porodu)

veronikao87
27. kvě 2019

@pajushak a co si prosím brala,já sem 7tt tehotenstvi a též sem myslela,ze to zvládnu,ale je mi hrozne po psychické strance☹ jak ti bylo když si začala v tehu ad užívat? Dá se to zvladnout,když člověk chodí prace? Dekuju😊

pajushak
27. kvě 2019

@veronikao87 měla jsem Asentru 50 mg, stejně jako jsem bravala předtím. No já právě zůstala na neschopence. Ale bylo to kvůli mé práci, nemohla jsem tam zůstat jako tehotna. Takze jsem byla doma a až AD zabraly, tak to bylo fajn. Mimco žádný následky nemá 🙂

veronikao87
27. kvě 2019

@pajushak tak to sem moc rada,ze vse v poradku. A jak ses tedy citila ty první dny když si je začala brat? Opravdu je to tak hrozne?

pajushak
27. kvě 2019

@veronikao87 nee, jenom to trvá, než začnou účinkovat, takže že začátku mi bylo prostě pořád psychicky blbe..

veronikao87
27. kvě 2019

@pajushak takže to bylo jen o tom,ze jste musela vydrzet než začne být lepe,ale nějaký větší vedlejší ucinky jste nepocitila?😊já sem hrozny posera v tomto no,ale vidím,ze to spousty maminkam pomohlo,tak tomu budu muset taky verit a doufat🙏

pajushak
27. kvě 2019

@veronikao87 jojo, jen než to začalo působit. Vedlejší účinky jsem nezpozorovala.

iva_kucerova
27. kvě 2019

@veronikao87 Určitě to pomůže a mimčo bude zdravý. Já ke konci těhotenství vyzkoušela tolik různých léků, protože mi doktorka nechtěla napsat moje vyzkoušený, až mi je nakonec napsala jiná a syn žádný následky nemá. Já brala první tři měsíce Esoprex, pak jsem vysadila a asi od 36. týdne jsme zkoušely všechno možný. Teď mám zase Esoprex a je mi fajn. Pomáhá to určitě, i když by se určitě nemělo spoléhat jen na léky, ale jako záchrana a nastartování normálního žití jsou super.

veronikao87
28. kvě 2019

@iva_kucerova urcite se nespoléham jen na ne,vyzkoušela jsem už ruzne prirodni veci,cinskou medicínu a nic....bohužel jak sem se dva roky trápila se zdravotními problémy,tak se to teď v tehu asi už odrazilo úplně i na te psychice. V úterý jsem objednana i k psychoterapeutce a udělám urcite maximum pro to,aby zase bylo dobre,jen si říkám,ze pro začáteční úlevu a získání trochu zase nějaké jistoty a klidu,by mi mohly pomoci ty leky🙏

jannon
6. dub 2020

Beckova stupnice BDI-II — http://deprese.euzona.cz/ a stupnice deprese podle Zunga — http://test-deprese.hys.cz/. Kterou pouzit jako sebeposuzovací test? Nebo vite o nejakem lepsim testu?

drep
6. dub 2020

@jannon zung je dobrej

esselte
14. čer 2020

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či niekto z vás užíva rivotril, ja užívam ad paretin a prídavný rivotril, ale len malé množstvo, vysadzovali ste ho už niekto? Ďakujem

iva_kucerova
14. čer 2020

@esselte já užívala Rivotril na noc při panických záchvatech a z toho plynoucí nespavosti. Brala jsem ho několikrát vždycky po pár dnech a pak už nebylo třeba. K němu jsem měla ještě AD. Vysazování tedy bylo bez problémů

esselte
15. čer 2020

@iva_kucerova ďakujem a nemáš ešte zvyšný? U nás na Slovensku nie je a bojím sa, že ak začnem vysadzovat, tak mi príde zle, lebo už ho nebudem mať, dik

esselte
15. čer 2020

Dobrý večer, chcem sa spýtať, či niekto nemáte zvyšný rivotril? U nás na Slovensku nie je, beriem ad paretin a rivo iba 0,25 mg, ak je zle tak 0,5 mg, mala som ešte zásoby, ale už sa mina, keďže som mala 2 mg, tak som si ho delila a dlho vydržal, bola by som veľmi vďačná, ak ho niekto nepotrebujete a máte, ďakujem