Jméno František

frydolinka
11. pro 2016

Ahoj holky, čekáme třetího chlapečka a uvažujeme o jméno František. Jen bych mu nechtěla říkat Fanoušek. Máte doma některá Fandu, kterému říkáte nějak zvláštně?

britney
11. pro 2016

Asi budu úplně mimo mísu, pač se mě to netýká ale žiji dlouhá léta v zahraničí a moje dítě má prostřdní jméno Frances což je v ćeštině Františka.
Kdysi dávno jsem dokonce chtěla Frances jako první jméno ale sešlo z toho.
Jinak mě se líbí Frank/ Frankie.
A jěště přidám , můj ex pŕitel v ČR byl František a ríkali jsme mu Frany a Fero.

trolik
11. pro 2016

@frydolinka Ahoj máme Fandu,Frantu,Fera a i toho Fanouška😀

terkaz
11. pro 2016

My mame taky Fanouska, Fanyho. Je to krásné jméné a všichni ho obdivují 🙂

luj89
11. pro 2016

Kolegyně má Františka a říkají mu buď Frantí nebo Františku.

adypro
11. pro 2016

Františka jsem chtěla pro kluka, u prvního dítka i u druhého, ale obě byly nakonec holky, tak třeba mi to vyjde do třetice, pokud ukecám manžela. Také mám k tomuto jménu vztah, po mém pradědečkovi a i z jiných důvodů. Pravdou je, že jsem ale dost uvažovala nad tím, jak bysme mu říkali zdrobněle.

antoinet
11. pro 2016

František v naší rodině je Feri, pak znám další, kterým se říká Franto, Frankie, Fanyn, Fanouš,...
To, jak dítěti budeš říkat ty, ovlivnit můžeš, u ostatních to ale neovlivníš, co když mu Fanoušku bude říkat třeba paní učitelka ve školce?

78marcela
11. pro 2016

Ja myslim, ze jak si to nastavis, tak mu bude okoli rikat. U nas je hodne jmeno Marie a jedne se rika Marenka, druhe Maruska, treti Mana, ctvrte Majka..a nikdy se nestane, ze by se treba Marusce řeklo Majko. Proste jak ona se predstavi, tak ji okoli bere. Myslim, ze u Františka by to bylo podobne, on si zvykne na to jmeno, jak mu budete rikat a tak se bude představovat a tak mu bude okoli rikat.

marinka
11. pro 2016

Máme Františka v první třídě a říká se mu Franti nebo Franto. Je to móc šikovný a chytrý kluk a to jméno mu upravdu pasuje 🙂

dagmarj
11. pro 2016

Hele co pro tebe mám 😃

z_kopretinka
11. pro 2016

U nás hodně četné jméno :D Moji dědové Františkové, manželův děda také, můj táta, bratr a nakonec i ten manžel :D. Bratrovi se říká Fáňa, Fanoušek, Ferda, Ferdyš, Franta - slyší na vše. Teď je potřeba to při návštěvách trošku odlišovat - takže táta je Fanda, bratr Ferda - i když mu táhne už na 30 a manželovi řikají Franitušku nebo Franto (ne že by to rozlišování nějak fungovalo, buď slyší všichni na zavolání nebo žádný :D)

drzticka81
11. pro 2016

kamoska ma manzela frantiska a rika mu isek, nebo tisek 🙂)) muj deda byl taky frantisek a rikalo se mu Eňa 🙂))

mrabbit
11. pro 2016

Kamarádka s jejím manželem říkají jejich Františkovi Fanda, Fanďa, Fáňa, Fanoušek 🙂 Myslím, že člověk si pak tomu svému stejně vymyslí něco takového, co mu padne a co třeba ani nikdo jiný nepoužívá.

leki
11. pro 2016

Frantisek je moc krasny jmeno. Jen se mi nelibi vlastne vsechny jeho varianty (kromer snad toho iska viz vis 😉)

konidana
12. pro 2016

Manželovi doma říkali Fandino!, aby se to nepletlo s otcem, kterého volali Fando! Takže jsou varianty Fandina, Fandík..

hanulkaha
12. pro 2016

Fery, Fano, Fany, Frantíku nebo krásná dětská podoba Ferda, Ferdík 🙂

frydolinka
autor
12. pro 2016

Ferda??? To by mě tedy nenapadlo 🙂

trolik
12. pro 2016

@frydolinka No mě taky ne...úplně jsem na tu pohádku zapoměla.Musím nějaké díly stáhnout určitě se budou líbit😉

z_kopretinka
12. pro 2016

@frydolinka Ferda - na to jsme přehlasovali mámu, když čekala bráchu :D ona nechtěla Františka, ale táta jako 10. v generacích chtěl a já držela basu s mámou, že ne a táta mě pěkně napálil, protože přišel a že Ferda by bylo přeci pěkné jako Ferda mravenec a já že Ferdu jo :D bylo mi 6 a máma kdyby mohla tak by mě snad zapíchla pohledem (jsem netušila, že je to jen František jinak) :D

meta123456789
12. pro 2016

Kamarádka má Františka, říkají mu nejčastěji Fany, Fáfa (tak si říkal on sám), Frankie, Faník

drzticka81
12. pro 2016

tak kamoska-zrovna ta co ma manzela Frantiska rika mu Isek, ma syna Ferdu, ale je to zkracenina jmena Alfred.....

babanci
23. říj 2018

Mám muže Františka a říkám mu Fery.

chlebika
15. říj 2019

Kamarádka má Františka a říkají mu Fera a Ferda:D