Jméno pro chlapečka Leo - co si o něm myslíte?

maximka01
11. zář 2018

hezký večer čekáme druhého chlapečka, manžel vybral jméno Leo, k příjmeni se hodi, jen jsem se chtěla zeptat zda máte některá chlapečka s tímto jménem? Jak mu doma říkáte? 🙂

bubbligum
11. zář 2018

No, jméno je to hezké. Nevím, odkud jste, ale zvažte taky jak budou ve vašem okolí jméno skloňovat. Já jsem z jižní Moravy a tady by to byl prostě Leoš. Leoš, bez Leoša, k Leošovi, vidím Leoša, Leošu! - to je podle mě otřesné teda , o Leošovi, s Leošem.

maximka01
autor
11. zář 2018

@bubbligum jsme z Prahy zapad, tak snad nám Leošu nehrozi 🙂 Ja se s tim jménem teprve snažím zžít 🙂tak uvidíme jestli to projde 🙂

barulina
12. zář 2018

Ja bych se taky.bala.Leose, pochazim z Karvinska, tam.jeste Lojzek. To,ale v Pha asi nehrozi

barulina
12. zář 2018

Ale zdrobnelina.me.zadna nenapada

vetyver
12. zář 2018

@maximka01 můj hodně dobrý kamarád se jmenuje Leo, teď se mu narodil syn, taky Leo, je to super jméno, malému bych říkala Leoušku, Leíku a ostatní přijde časem, určité Vás něco napadne (mám syna a jmenuje se se Ivo, jediný co jsem věděla, že mu budu říkat Ivíku, ale že vymyslíme i Ivulíne, kivíku atd, to bych v životě nevymyslela ;) dcera mu říká Ivoušku a když ho péruje tak Ivo!
😀

vetyver
12. zář 2018

@maximka01 občasné se potykam s tím, že mu říkají Ivoš, Ivoš případně Ivane. V ten moment normálně opravuji, že není Ivoš takže když zdrobnit tak Ivoušku a ne Ivošku že je to jiné jméno. Každý už si dal pozor ;) (btw snad každé jméno jde nepochopit, máme Hanu a kolikrát lidi slyší Annu takže jsem se naučil zdůrazňovat H na začátku a Ivíka představuji Ivík, Ivo. A je to ;)

kuliseks
12. zář 2018

To Leo existuje jako cele jmeno? Ja myslela, ze je Leonard nebo Leonardo. A ono uz i Leo 🙂 mne se to treba takhle nelibi, protoze mi to pripomina jisty casopis, ale to asi v dnesni dobe dnesni deti ani dospeli resit nebudou. Jinak to nehanim, jsem tolerantni vuci vsem moznym jmenum, kdyz se to hodi k prijmeni hlavne. Coz jak pises, se u vas hodi, tak asi neni problem 😉 my mame sice jmena z kalendare naseho, ale taky nezvykla a moji mamce se jedno doted nelibi, tak bud v klidu 🙂 vsem se nezavdecis nikdy.. dejte na sebe a jak se k tomu jmenu budete stavet, tak se k tomu postavi i syn 😉 Prezdivka ci zdrobnelina vzdycky vyplyne... pro me je tedy uz Leo jako zkracenina dobra, ale treba by se dalo rikat Leíku nebo Lei/y 🙂

klea81
12. zář 2018

Mě se nelíbí, nemá to moc zdrobnelin

2hanah
12. zář 2018

@maximka01 Já jsem dost střelená, určitě bych mu říkala "Lejínku, Lejísku, Lvíčku" 🙊

priefi
12. zář 2018

@maximka01 memu manzelovi se libi jmeno Leopold, mi.moc ne, prijde mi tvrde to Leo, ale toto jmeno by se mohlo u Vas uchytit, mohla bys mu rikat Leo, Leos, Poldo (i toto osloveni se mi nelibi), Poldiku, Poli, atd. My treba se nemuzeme ted na jmenu druhatka shodnout, pro holcicku jsme meli, ale pro chlapecka proste ne a ne 😅 Co se libi mi, to se nelibi manzelovi a naopak. Jsem zvedava, jake jmeno vybereme 😊

brookmichaela
12. zář 2018

Nemyslim to zle ale kdyz nekdo rekne Leo hned se mi vybavi Leoexpres a pak ten casopis. Leoš je lepší.

mandre
12. zář 2018

Podle mě mu budou všichni říkat Leoši, stejně tak jako Ivo - Ivoši, což je nic moc. Jinak se dá i Leonku, asi moc jiných variant není, než píšou holky výše.

vetyver
12. zář 2018

@mandre máme Iva a nikdo mu Ivoši neříká ;)

emilkamilka
12. zář 2018

Viktor ❤

mandre
12. zář 2018

@vetyver já znám 3 a říkají, bohužel, mě se to nelíbí. A dokonce, když se o nich mluví, tak né Ivo, ale Ivoš. Ale jsou to už větší anebo dospělák.

vetyver
12. zář 2018

@mandre tak pokud to tak slychali od mala, tak jim to asi nepřijde. Našemu se bude říkat Ivo 🙂 případně se najde určitě i jiná varianta 🙂 v pubertě třeba Ajvo 😂😎

antoinet
12. zář 2018

U nás ve skupince byla maminka, co má syna jménem Leon, docela se mi líbí tato podoba🙂

bemo
12. zář 2018

@vetyver my máme doma Ivoška, po manželovi. A máme podobné zdrobněliny, Ivíku i kivíku. A taky Ivulko a když mě štve tak Ivulardo 😀

@maximka01 kamarádka mají Lea a říkají mu Leuško, nikdy jsem je neslyšela oslovit ho jinak.

maximka01
autor
13. zář 2018

@bemo @vetyver manzel uz se pro to jmeno prakticky rozhodl 🙂 a me uz se taky zacina libit, domaci podoby se vzdy najdou vymysli 🙂 Urcite na piskovisti nebude samej Leo, jine jmeno jsme proste nevymysleli na kterem bysme se shodli. Prvni chlapecek se jmenuje Max 🙂

maximka01
autor
13. zář 2018

@priefi my se prave take nemuzeme shodnout prvni syn se jmenuje Max ale druhe vybrat proste nemuzeme 🙂

jittkr
13. zář 2018

Sestra má Leona, a všichni mu říkají “Lejdo” 😊 už je skoro dospělý a zní to dobře 😉

bureska
13. zář 2018

Kamarád má taky Maxe, druhý je Alex

mandre
13. zář 2018

@bureska to jsem zrovna chtěla napsat😉, anebo Alexej, Felix

vetyver
13. zář 2018

@maximka01 máš pravdu, že na pískovišti nepotkáte tři chlapecky se stejným jménem, nám se to nestalo ani jednou. Synovec je Matěj a v obou třídách mých dětí jsou aspoň dva. Ivo je ve školce jediný 🙂 a Hanička taky

mandre
13. zář 2018

To je pravda, teď zase moc nejsou jména, co byly za nás a dřív. Máme ve školce Miladu, žádnou jinou malou jsem neviděla.🙂

priefi
13. zář 2018

@maximka01 my mame Matyáše a kdyby to byla holcickam tak by to byla Amálie, ale je to druhy chlapecek a druhe jmeno pro chlapecka je nejak tezke vybrat 😅 ale jsme domluveni, ze vybereme spolu 😊

lucinkaver
13. zář 2018

My mame Tea. Je pravda ze Teo mu nerika skoro nikdo spis Tediku Tedy ale to by meli spis Teodorovi. Za me Leo super 😊

irena1111
13. zář 2018

@maximka01 moje švagrová má taky prvního Maxe a druhého k němu dali Bena. Leo je sice fajn že je to taky krátké jméno ale za mě tedy nic moc, Jednak si prvně vybavím erotický časopis a pak bych se bála toho že se v životě bude potýkat s tím že při představování nebo diktování svého jména bude všude zdůrazňovat že je Leo a ne Leoš. Navíc jak psaly holky, nenapadá mě žádná hezká zdrobnělina.
Ale je to samozřejmě jen na vás.

maximka01
autor
13. zář 2018

@lucinkaver jsem rada ze aspon nekomu se libi 😀

maximka01
autor
13. zář 2018

@bureska Alexe jsem taky navrhovala ale nejak neprosel 🙂 me popravde zadne jmeno proste nezaujalo, zacinam byt z toho zoufala 😀