Jméno pro holčičku (co se hodí k příjmení?)

petiiiska
27. bře 2017

Krásný den ženy!
S mužem se nějak nemůžeme shodnout na jménu pro holčičku, kterou čekáme. Poradily byste nám prosím, které jméno by se vám líbilo k příjmení Janoušková?
Mým favorite je Dita, ale ta se bohužel manželovi moc nelíbí...
Budu ráda za všechny vaše návrhy a názory 🙂

misulinka44
27. bře 2017

No volila bych krátké jméno. Příjmení je dlouhé. Já se rozhodovala i tak,aby neměl syn svátek blízko narozenin/Vánoc... A tím se mi výběr zúžil a nebylo tak těžké vybrat;) Dita se hodí pěkně,ještě mě napadá Eva, Ema (ale těch je ted milion), docela se mi k tomu líbí i delší Monika

kubuska
27. bře 2017

Ono by to slo i dlouhy jmeno, me se libi Josefina, nebo Antonie. Z tech kratsich treba Anna nebo Laura.
K Janouskove jde skoro vsechno 🙂

petiiiska
autor
27. bře 2017

@misulinka44 Taky jsem si právě říkala, že by to chtělo něco kratšího a u mě Dita zkrátka vyhrála a už nemůžu přijít na jiné jméno. Ještě se mi celkem líbí Kateřina - je sice delší, ale taky pěkné, jenže u manžela ani to neprošlo. Tak nevím... Jemu se líbí Lucie, Hana, Štěpánka a Zuzana, ale mě se popravdě nelíbí ani jedno, které vybral on.... Je to s námi těžké :D

petiiiska
autor
27. bře 2017

@kubuska Nad Annou jsem taky přemýšlela, ale těch je teď hodně. Ale zase bychom byli originální rodina, protože švagrová má Adélku a manželův bratranec zase Anežku :D Všechno na A 🙂

victress
27. bře 2017

@petiiiska Štěpánku ne, to je moc dlouhé, k vašemu příjmení jde skoro všechno, mně by se líbilo Laura, Linda, Ella, Diana, Alice, Lucie, Klára, Jana, Dora, Leona, Lada, Zora, Edita....

jaja01k
27. bře 2017

Mně by se líbila třeba Ema, Sylvie, Lea.

craki
27. bře 2017

Anna, Táňa, Erika, Eva, Sylva (Sylvie), Ema, Linda, Lucie a pod.
Taky jsem pro neco kratsiho..

isabelafuentes
27. bře 2017

Kateřina?

winter
27. bře 2017

Já jsem Dita a výhoda byla, že jsem byla vždycky jediná Dita široko daleko 😉
Jinak k Vašemu příjmení třeba Ilona, Leona, Anita, Diana, Adina, něco na 4 - 5 písmen. A Edita by se manželovi nelíbila?

rousse
27. bře 2017

My máme tvrdé a dlouhé příjmení a taky jsme vybírali krátká jména a nakonec vyhrála Stella - jsme milovníci starých českých filmů, takže se 2 l podle Zázvorkové a Májové a jsem za ni moc ráda, protože ta naše dračice, to je prostě Stella jak vyšitá - ta by se nemohla jmenovat jinak😀

pajiskazemlyna
27. bře 2017

Kateřina je moc hezké! Mne se tedy k příjmení hodí i ta Stepanka - zní to krásne! ♥
Stellinka taky zní dobře, máte spoustu možností 🙂

petiiiska
autor
27. bře 2017

@winter Ani Edita se mu nelíbí... Mě připadá, že cokoliv řeknu, tak se nelíbí jemu a zase co řekne on, tak se nelíbí mě :D Máme asi každý jiný vkus nebo já nevím v čem to je...

petiiiska
autor
27. bře 2017

@rousse Nad Stelou jsem už taky uvažovala, je to moc hezké jméno 🙂

misulinka44
27. bře 2017

@petiiiska tak jednoduše...Vemte kalendar, vypiste každý jména,která se vám líbí...A pak vylučovací metodou dojdete třeba ke shodě;)

petiiiska
autor
27. bře 2017

@pajiskazemlyna To jo, ale shodnout se... Zkusím tu Stelu, zní fakt moc pěkně, nevím proč jsem ji už jako návrh nepředhodila, když už jsem na ni taky myslela 🙂 Včera mě napadla Leontýnka 🙂 A to zas, že je jak z toho filmu a to že neeee... Jak jsem už psala: Co řeknu já se nelíbí jemu a co řekne on se nelíbí mě :D

petiiiska
autor
27. bře 2017

@misulinka44 V tom bude problém, já vždycky došla jen k Ditě :D A to jsem mohla mít třeba 20 jmen :D

petiiiska
autor
27. bře 2017

@isabelafuentes Kateřina se mi zalíbila, ale manželovi se nelíbí...

misulinka44
27. bře 2017

@petiiiska prostě sepiste jména,která připadají v úvahu...Každý zvlášť..A to by nebylo abyste se aspoň v jednom neshodli;)

petiiiska
autor
27. bře 2017

@misulinka44 Kdyby na to měl ten můj chlap čas. On si vezme kalendář když má zrovna někde chvilku času (to nebývá tak často) a vybere dvě jména. Takhle došel zatím ke čtyřem... A já jak říkám jsem si sepsala seznam asi 20 jmen a stejně jsem je všechna vyškrtala a zůstala Dita, je to prostě moje favoritka a nic se jí nevyrovná... V tom bude asi hlavně můj problém...

rousse
27. bře 2017

@petiiiska je - a má i spoustu možných zdrobnělin a jiných podob. Jsem moc ráda za tenhle náš výběr🙂

misulinka44
27. bře 2017

@petiiiska a manžel je opravdu tak moc proti? Můj ustoupil u prvního. A teď vedeme boje o druhé,protože si nárokuje hlavní slovo při výběru on,když já prosadila první 😀

petiiiska
autor
27. bře 2017

@misulinka44 On mi většinou řekne jednoznačné ne, takže asi je opravdu proti... A zrovna dnes má Dituška svátek 🙂

petiiiska
autor
27. bře 2017

@winter Jinak přeji vše nejkrásnější k dnešnímu svátku ;)

evzelina
27. bře 2017

@petiiiska ja mám Ditusku a musím říct že jsem pořád nadšená z toho jména. Hlavně ho nemá téměř nikdo a na spoustu podob.. a kolik lidí vám TO chválí ☺my se rozhodli na poslední chvíli i přesto že jsme si nebyli 100% jisti..v záplavě Elisek,Emm,Ell,Sofii,Natalii je opravdu výjimečné ☺

majaaa82
27. bře 2017

@petiiska My mame Alzbetu, ma to spoustu zkracenin a zdrobnelin. Zkus navrhnout 😉

petiiiska
autor
27. bře 2017

@evzelina No právě, mě se moc líbí, je jedinečné a snad nikdy nezevšední 🙂 Ráda bych manžela přemluvila, ale jak?... :/

petiiiska
autor
27. bře 2017

@majaaa82 Alžběta je krásné jméno, ale já bych ho asi do výběru nezařadila ;)

maja1989
27. bře 2017

podle mě l dlouhému příjmení krátké jméno ? Anna?Elen(Elí)?

eloana
27. bře 2017

Dita ma dneska svatek🙂 my mame Lindu a je prave narozena na tu Ditu:D

petiiiska
autor
27. bře 2017

@maja1989 Přesně tak, raději vybírám z těch kratších. Jediné z dlouhých jmen se mi líbí Kateřina.. Ale nemá to na Ditu. Nad Aničkou jsem taky přemýšlela ;) Elen se mi k našemu příjmení moc nehodí.