Jméno pro holčičku (co se hodí k příjmení?)

petiiiska
27. bře 2017

Krásný den ženy!
S mužem se nějak nemůžeme shodnout na jménu pro holčičku, kterou čekáme. Poradily byste nám prosím, které jméno by se vám líbilo k příjmení Janoušková?
Mým favorite je Dita, ale ta se bohužel manželovi moc nelíbí...
Budu ráda za všechny vaše návrhy a názory 🙂

madulinka
27. bře 2017

Mě napadlo Linda.. My máme pětislabičné příjmení, takže o to hůř se vybíralo jméno. Chtěla jsem taky co možná nejkratší, k dlouhému příjmení. Ale na ničem jsme se nemohli shodnout... Anna, Jana, Dana, Hana apod. se nám nelíbilo, nebo to prostě mělo okolí.. Skončili jsme u Marie (Mája).

bekyc
27. bře 2017

Z krátkých jmen se mi líbí Stella, Nina, Laura, Linda, Eva, Agáta, Anna, Julie... No, asi jsem vám moc nepomohla :D ale tak aspoň máte z čeho vybírat. Když jsme vybírali jméno pro syna, napsali jsme si každý na papír 10 jmen, že když se nám bude nějaké shodovat, tak ho dáme. Nakonec se nám jich shodovalo 5, tak jsme je oznámkovali 1-5, no a bylo vybráno. 🙂

fialovakobyla
27. bře 2017

@rou ty jo, obě moje holky 🙂

verena
27. bře 2017

Tak navrhni nějaké silene jméno a 14 dni si na nem trvej. Manžel ještě rád schválí Ditu jako kompromis 🙂.

evzelina
27. bře 2017

@petiiiska možná zkus vypsat varianty jména Dita. .nam rodina říkala jak te to tvrdé a pak to mamce v práci chválili a časem zmenili názor a jsou nadseni.normální,krátké a přitom jedinečné.svagr rekl ze to zni vznešeně..Třeba Salon Dita 😀 myslím ze když si z toho jména nadšená tak si ho prosad. Rodis ty😁.my si jisti nebyli a teď jsem fakt rada.

janylu
27. bře 2017

Ahoj Jmenuji se Lucie Janoušková a mám doma dvě holky - Veroniku a Karolínu. Vybírala jsem jméno tak, aby obsahovalo písmeno "r", protože příjmení Janoušková je dost měkké. Teď v červnu čekáme chlapečka a vybíráme mezi jmény Marek, Václav a Antonín. Druhé dvě se mi líbí, ale neobsahují písmeno "r", což mi vadí. Jak byste Vy pojmenovali chlapečka? My bychom měli Rozárku, pokud by to byla holčička.

victress
27. bře 2017

@verena tak jsem to udělala já, chtěla jsem Naděždu a Leopolda a manžel ještě rád schválil jiná jména (která jsem chtěla tajně)😀

winter
27. bře 2017

@eloana Já jsem Dita a mám dceru Lindu 😍

viiny
27. bře 2017

@janylu Richard, Miroslav, Jaromír, Radek, Kristián, Radovan .. je jich spousta s r 🙂)

petiiiska
autor
27. bře 2017

@janylu Dobrý den, ke klukům jsme se zatím ještě nedostali :D To bude druhé terno, ale protože čekáme holčičku, tak snad se doktoři nespletli a nebude to snad tak hrozné se na něčem shodnout. Manželovi se líbí Václav co já vím. Já bych nebyla ani proti Karlovi. Manžel dělá historický šerm a tahle jména jsou taková historická, navíc Karel Janoušek je známé jméno a nezní tak špatně 🙂 No ale jak říkám, ke klukům jsme se ještě nedostali...

petiiiska
autor
27. bře 2017

@janylu Ještě Jaroslav se mi líbí 🙂

victress
27. bře 2017

@janylu Richard, René, Robin, Robert

janylu
27. bře 2017

@petiiiska Karel Janoušek je moc pěkné, ale vzhledem k tomu, že už máme Karolínu, tak to u nás není možné. Aby to nakonec nedopadlo tak, že obě budeme mít Václava.😀

petiiiska
autor
27. bře 2017

@janylu Tak já doufám, že už se nám pohlaví nezmění :D Nakupujeme už pečlivě na holčičku :D

petiiiska
autor
27. bře 2017

@janylu Leda druhé by byl Václav 🙂

rou
27. bře 2017

@fialovakobyla tak to je super náhoda :D Ale obě krásný, nevšední a přitom jednoduchý jména 🙂

fialovakobyla
27. bře 2017

@rou děkuji 🙂 bylo milé číst, že se s někým takhle shodnu :D docela mě to dostalo 🙂

naste
27. bře 2017

@kubuska Tedy zrovna Josefína mi k Janouškové moc nejde, zkus si to říct.

kubuska
27. bře 2017

@naste zkusila a me se to libi. To je proste o vkusu. Me se zass nelibi Dita, prijde mi to moc tvrde a uderne 🙂

kacwi
28. bře 2017

My co jsme meli vybrana kratka jmena byla Nina a Emma. 😉🌷🎀

petiiiska
autor
28. bře 2017

@kacwi To jsou pěkná jména, ale k našemu příjmení moc jemná... Jsem z toho vybírání nějaká už špatná... Škoda, že si holčička nemůže vybrat jméno sama, dost by nám to ulehčila... 😇

lucyp13
28. bře 2017

@petiiiska no ze zákona mate 30 dni na to dat diteti jmeno...v porodnicích to sice neradi vidi ale jako proc ne..proste az uvidíte sve Dítě třeba vás napadne jméno hned

babanci
28. bře 2017

Stela, Linda, Beata, Thea... přimlouvám se za ne zcela běžná jména.

petiiiska
autor
28. bře 2017

@babanci Moc pěkná jména, asi jste se mi trefila do vkusu 😉

babanci
28. bře 2017

@petiiiska Ve výběru jmen na holčičku mám praxi, po třech dcerách mám dvě vnučky. 🙂 Líbí se mi hledání, přijde mi zvláštní, když např. moji kolegové mají všichni Jakuba. A každý druhý Michalku. Naše nejmladší se jmenuje Viola.

victress
28. bře 2017

@petiiiska opravdu? co kdyby se chtěla jmenovat třeba Božidara nebo Kunhuta?

petiiiska
autor
28. bře 2017

@victress No tak to snad nechce nikdo 😅

kacwi
28. bře 2017

A co Klara?? Taky hezke jmeno 🙂

naste
28. bře 2017

@kacwi to je hezké jméno a k Janoušková by se hodilo.

lenbela
28. bře 2017

A co Iva?