Nelámavé pastelky. Existují takové?

ekou
11. říj 2023

Zdravím,

jdu si pro řadu. Teď sedím na pastelkami a snažím se je opět zprovoznit 😂. K dotazu: existují nelámavé pastelky? Člověk ořezává, ořezává a pořád nic 🤔

PS. Aktuální pastelky vůbec nepadaly na zem, takže záhada proč se lámou ačkoliv jsou to Koh-i-noor

sarihy
11. říj 2023

Herlitz celodřevěné a Maped...holky měly celý první stupeň a pohoda

mishka87
11. říj 2023

Za nás jsou top taky Maped. A že klukovi naopak pořád padají na zem a nebo rovnou celý penál. Koh-i-noor má kvalitní už jen tu uměleckou řadu, co je hodně drahá.

helen_h
11. říj 2023

@ekou Existují i vyloženě nelámavé, ale mají pak tvrdší tuhu, takže vlastně hůře kreslí, nedá se s nimi tak dobře stínovat atp. Problém taky dost vidím v ořezávátkách, že jsou mizerné, docela nám vždy pomohlo nové (ostré) ořezávátko.

mishka87
11. říj 2023

@helen_h my máme už 3 roky stejné ořezávátko od Maped a je pořád ostré.

helen_h
11. říj 2023

@mishka87 No právě ona se ta ostrost úplně nepozná a pak to může lámat ty tuhy.

veruuu_kubesovic
11. říj 2023

Nejlepsi jsou pastelky Maped

helen_h
11. říj 2023

Ale je pravda, že Kohinory jsme neměli, také jsem dětem do penálu kupovala Maped. Anebo pak na vyloženě kreslení jsou skvělé pastelky primo, které mají širší tuhy a moc pěkně stínují.

atraps
11. říj 2023

@ekou dcera je spokojená s farber castle

eviicka
11. říj 2023

@ekou s pastelkami neporadím, ale zatím pomohlo koupit nové ořezávátko, lámalo se všechno, já zoufalá a najednou se zlomí jen výjimečně.

ekou
autor
11. říj 2023

Mockrát všem děkuji za postřehy 😊
Zkusím sehnat jiné ořezávátko, taky už není nejmladší a kouknu po jiné značce pastelek.

krisstina93
11. říj 2023

Jak mas děti velké? Já mám třeba rada ty vysouvaci, ze je to vlastně jen tuha v plastovem obalu (jako pentilka), takže ani neni treba je nějak zvlášť orezavat, ale není to pro malé děti no, nesmí padat na zem a moc se vysunout a tlacit :D proste jak u pentilky, ale tak pro děti 8+ je to super :D

ekou
autor
11. říj 2023

@krisstina93 starší bude mít za pár 4 roky, mladší ještě nemaluje 😂.
Tý jo, to se ještě vyrábí? To bylo "in" za mých dětských let 😍😁. Rozhodně časem tato varianta není vůbec marná 😊

krisstina93
11. říj 2023

@ekou Jojo vyrábí :D já je mám rada od dětství :D synové s nima taky malujou, starší 8 lety v pohodě, u mladšího 4 leteho je to na pováženou, jemu to padá a tlačí, takže to moc životnost nemá :D