Váha, výška u 5leté holčičky. Jak to je u vašich holčiček?

lusinek12
5. dub 2024

Dobrý den
Chtěla bych se zeptat kolik váží vaše holčičky..?? Mám 5letou dceru vážíme 30kg a 116cm... sladkosti jsme hodně omezily snažíme se hodně hýbat ikdyž je to s malou těžký procházky nás nebaví celou cestu poslochám jak bolì nožičky už nemůže ale jak jdeme na hřistě už má síly dost... ale nepříjde mi že by váha šla dolu. Řešila jsem to už i ve školce pač tam si prej přidávala takže celkem mela i 3porce tak že to mají omezit ad tolik nejí ale přijde mi že učitelky to stejnak asi nejak neřeší...

xxx3d
5. dub 2024

no a co nějaký sport? jako pohybová aktivita by nešla?
atletika, gymnastika
🙂

me_druhe_ja
5. dub 2024

Určitě by to chtělo nějaký sportovní kroužek: pro holčičky tancování, základní gymnastika a nebo třeba klasický obecny sokol. Chápu, že obyč procházky nemusí moc bavit. Nebo (pokud na to máš čas a chuť) tak dělat procházky s nějakou zábavou: plnit různé úkoly a na konci odměna.
Jídlo bych se snažila hlídat hlavně z toho ohledu, aby bylo převážně zdravé. Pokud má hlad, tak prostě dělat hodně zeleninové polévky, zeleninové placky, přírodní maso, jogurty jen bílé, kvalitní sýry, šunky..... samozřejmě chápu, že nějaké dobrotě se člověk nevyhne a ani to není nutné, ale vyřadila bych takový ty zbytečnosti jako bonbóny, lízátka..to je fakt jen cukr. Spíš upéct třeba buchtu na snídani: tam se dá ubrat cukr, do těsta se může přidat mrkev, cuketu, jablka a hned je to zdravější. 🙂 a na pití teda neslazené nápoje: vodu, čaje... výjimečně ředěný džus. 🙂
Ale hlavně bych vymyslela pohybový kroužek
(Já mám teda syna, ten má 4 roky a 4 mesice a je teda zase hodně malý na svůj věk, ten má asi metr a 16kg 😀)

lusinek12
autor
5. dub 2024

@xxx3d chodime na pohyblivy krouzek ale je to jen 1tydne chodi spolecne se strasi dcerou

te_reza
5. dub 2024

V té době měla 20 kg, výšku podobnou. A doma jí co?

lusinek12
autor
5. dub 2024

@me_druhe_ja urcite nejaky krouzek bych jeste sehnala sice teda vubec nwm kam.. jinak ted jsem zacala kupovat musli krupinky takhle do mleka jogurtu jako svacinka nebo susenky musli poradila by mi to kamaradka ze je to zdrave nwm jak ted ji ve skolce ale doma co se tice jidla moc nesni omacky, rizky maso vubec maso je fuj a jist to nebudu ape ve skolce je maso mnam.. ale pak kdyz tu mam buchtu na stole tak je schopna si k tomu sendout a snist ji celou..

lusinek12
autor
5. dub 2024

Rano ma jak kdy tousta nebo rohlik s necim namazany pak obed.. pak svacina bud jogurta s musli nebo musli s mlickem pak pres den dam detem zeleninu do misticku ovoce.. a pak vecere.. ale je pravda ze kolikrat dcera prijde ze ma porad hlad..

dyechampion
5. dub 2024

a co rika pediatra, ma vsechno v poradku, vysetreni krve? endokrinologie?

xxx3d
5. dub 2024

no a co třeba kolo? koloběžka
zařadit to do té procházky, že by ji to třeba bavilo víc
nebo dobrý na výdej energie jsou sporty jako judo, jiu-jitsu
s jídlem ti neporadím, mám dítě, co když mi něco doma sní, tak jásám 🙂
ve školce je všechno jídlo super, ale i když mu udělám to samý doma, tak mi to nesní
sladkosti máme volně ložený, jasně, někdy má nápad, že by si dal lízátko před jídlem, ale to jde vysvětlit, že jasně, klidně si může dát, ale až po jídle, přičemž ví, co tím jídlem myslím 🙂
dost se mi osvědčilo mu nachystat hned jak přijdeme domů misku zelenina, ovoce, kdy on teda miluje zeleninu, ovoce taky, ale... to chce jen někdy a jen něco 🙂

meyryen
5. dub 2024

@lusinek12 dcera má čerstvé 5 let a má 112cm a necelých 19 kg a je dobrý jedlík....chodí na tancování a plavání. Sladké si může vzít téměř kdykoliv chce pokud se zepta, ale vezme si třeba 2 bonbonky nebo 1 kinder tyčinku. Musli obecně a musli tyčinky jsou tedy plný cukru, pokud si nehlidas složení....

te_reza
5. dub 2024

@lusinek12 no tak müsli z běžného obchodu je plný cukru. Na tom je zdravý akorát název.

pinkninja
5. dub 2024

@lusinek12 A co se poradit s nutricnim terapeutem? Tedy s odborníkem?
Myslím, ze to bude chtit duslednost a i znalost potravin. Kupovana musli (jak bylo zmíněno) je jeden velky zabaleny cukr. Na výjimky, samozrejme. Hodne zdaru.
Jinak moje dite - 9, 135 cm, 26 kg.

andelka
5. dub 2024

Není mussli jako mussli. Mrkni na složení.
Možná to bude i období růstu. Že má dost hlad. Třeba se chystá vyrůst. I když vysoká je dost. Mám kluka, 5 a čtvrt, má 112 cm a 21kg.
Starší kluci měli období, každý, kdy byli baculatí a kdy štíhlejší. Po 7 roce oba začali přibírat, jeden dokonce během covidu skokově. Naopak od 11-12 začali růst a už nejsou buclatí ani jeden. Když se dívám na fotky syna rok staré, je to úplně jiné dítě. Sport měl vždy.

lv
5. dub 2024

Müsli si vyrobte, z receptu pubertě cukr, víc přidejte na ořechy, semínka, do jogurtu trošku a ovoce. Buchty - pokud budou 1-2x za týden, i tam úvěr cukr, dej celozrnnou mouku, špaldu, vločky, tvaroh atp., stravujte se tak celá rodina.. Pohyb třeba ještě plavání? Samotná procházka děcko moc nepobaví, hřiště denně..

majaveja
5. dub 2024

Syn jí také hodně, ve školce si vždy dvakrát přidával, plácá i sladké, ale 30 kg má až v 1. třídě při 132 cm. Pokud nemá dcera nějaký zdravotní problém, řekla bych, že to bude v tom pohybu, syn je na nohou od rána do večera. Denně chodíme ven, má sportovní kroužky, jezdí na kole...

lovemusicsun
5. dub 2024

Ahoj, skvělé, že to řešíš a nečekáš až z toho "vyroste". Chce to najít nějaký pohyb, který ji bude bavit. A to jídlo jí představovat ve zdravějších verzích.
A ještě mě napadá - bez urážky - jak jste na tom Vy jako rodiče? Také bojujete s nadváhou? Přijde mi totiž, že tohle většinou není izolovaný problém dítěte, ale spíše celé rodiny.
Jinak má dcera má čerstvých 6 let, 122 cm a 22 kg. Jí všechno, kolikrát za mě i moc, chodí plavat, na kolo, na koloběžku, o víkendech je venku celé dny.

lusinek12
autor
5. dub 2024

@lovemusicsun noo takhle ti to reknu kdyz dceri byli 3roky tak dle meho byla vahove normalni ale ve skolce uz pomalu zacala pribirat na vaze jinak ja mam 165cm a ted 72kg jinak pred detma jsem mela tech 60kg chlap ma nejakych cca 175cm pred detma mel 70kg ted ma nejakych 115kg asi.. starsi dcera 140cm a ma 40kg ale je vysoka a ma spise pupik... ale kdyz nad tim tak nejak premyslim tak si rikam jestli to neni v rodine ta obezita nebo jak to rict mam dve segry a slusne receno obe obezni segra mladsi 17let a od 1tridy zacala mit take stym problemy a ted ma 100kilo starsi sestra taky tak nejak ale ta je o demne 3 roky takze 33let a ze strany chlapa ma bratra a jeho deti maji take problem s vahou mladsi 7let a cca bych rekla ze bude mit tech 40kilo a jeho syn tezko rict ale.je take silnejsi.. a jeste dodam kdyz byl chlap mladsi prej tech 15let tak byl tak hodne silny... tak je mozny ze to mame v rodine nwm nu..

lusinek12
autor
5. dub 2024

@meyryen aha nooo tak to jste me moc nepptesily uprimne ja na slozeni nekoukam beru to tak ze musli je zdrave jsou tak ovesne vlozky ovice atd.. :/

patypresdevaty
5. dub 2024

To je hodně. Syn má při podobné výšce 20kg. A dcera v 7l se 125cm ma 23kg
Hýbat se je potřeba, to je základ. Chodit co nejvíc pesky a k tomu nějaký sport. A omezit sladké- kdyby jedla kvalitně, nemůže tolik mít (pokud tam není nějaký zdravotní problém)

fyii
5. dub 2024

@lusinek12 mam 5 tiletou, ma 125 cm a asi 21 kg,

lusinek12
autor
5. dub 2024

@dyechampion pediatr pri 5lete prohlidce mi rekla ze 30kilo je hodne a ze to mam resit hodne pohybu a hlavne vysadit sladke... sladke piti spise voda horke caje...

patypresdevaty
5. dub 2024

@lusinek12 no vždyť 5lete dítě by sladké pití mít nemělo, max výjimečně. To jsou špatné návyky do života
S 30kg musí být kulaťoučká

traveller007
5. dub 2024

@lusinek12 pracovala jsem několik let na genetice a co se týká nadváhy a obezity, tak bohužel dědičný je spíš životní styl. Dvě až tři generace zpátky ve většině rodin oplácané děti a mladí dospělí prakticky nebývali. Co si vybavuji, tak u nás v rodině mají nyní všichni nadváhu nebo obezitu. Jako děti jsme byly já a má sestra jediné hubené a všichni říkali, jaké máme štěstí na dobré geny, nikomu nebylo divné, že jako jediné pořád lítáme venku a ty jejich "dobré geny" jsme zdědili po někom, kdo podle nich takové štěstí neměl. Pak jsme šly na vysokou, já se hýbu pořád tak nějak přirozeně a sestra ne. Jsme obě 167 cm vysoké, já pouze o 2 roky starší, ale já mám 54 kg a ona 80. Genetikou je hodně dána výška, váha je v dnešní době bohužel opravdu více o životním stylu. Hlavně bych zpozorněla, pokud dítě váhově najednou skočí do výrazně jiného percentilu v růstovém grafu. Co jsem koukala na svoje lékařské záznamy, tak já se celý život držím prakticky přesně na 25 percentilu. V 6 letech 18 kg, v 11 letech 30 kg, od 16 let 54 kg (nyní skoro 31 let a pořád stejná váha, plus mínus kilo když jsou svátky...)

pinkninja
5. dub 2024

@lusinek12 A myslím, ze je načase zmenit zivotni styl cele rodiny… Mozna to bude bolet. Ale spatny zaklad se tezko odbourává. A obezita neni jen o tloušťce, ale o zdravotních problémech. A tech se cim dal vic.

lv
5. dub 2024

Tak to vám nahrává všem, začít se stravovat zdravěji všichni, jít příkladem, držím palce.

nefnef27
5. dub 2024

My 116 a 23 kg, vahu řešíme, má sportovní kroužky 3x týdne, jezdíme na kole i koloběžce a sladkosti nedávám, jen to, co upecu. Jogurty jen bílé, s ovocem, spoustu zeleniny. Jak jde o hlavní jídlo, tak je schopna sníst dospělou porci, fakt to musíme hlídat a nepoustet u jídla žádné pohádky, to se pak fakt prezira.

te_reza
5. dub 2024

@lusinek12 hele genetika je takové zaklínadlo, ale většinou si za tloušťku může člověk sám. Já už s věkem taky nejsem nejhubenější, ale vím, že to je tím, že prasečím. Tak se aspoň hýbu, abych se nepřekulila do obezity. Je dobře, že to řešíš a možná bych to vzala komplexně. Jinak 30 kg má desetiletý synovec a nosí velikost 146.

domza
5. dub 2024

U jas je dcera na druhem konci a na pětileté prohlídce měla 107 cm a lehce přes 15kg. Je to vyzle ale ji paradne jen se proste cely den nezastaví. Jinak já jsem taky vypadala cele dětství jako podvyzivene dítě 😅

lutu11
5. dub 2024

@lusinek12 omezit sladke, pridat bilkovinu a zeleninu. Ta vaha je hodne pres. Nech ji vybehat na hristi. Uvedom si, ze je tezka. Chodi se ji opravdu tezko.

janule0123
6. dub 2024

@lusinek12 věřila bych nemoc ze je za obezitou… ale genové to nebude - to bude spis to jak jste v rodině zvyklí jist … jinak zkusila bych klidně ovesnou kaši třeba .. rychle udělaný , základní věci … mliko vločky… nahoru nakrajet ovoce, orech přidat a nalámat kousek vysokoprocentni čokolády … nebo lyo ovoce- ale bacha - jak je to bez vody tak se ti muže zdát zes ho dala trosku… ke kazdymu jídlu se snažit zeleninu- oběd i večeře … já mám teď taky kg nahore - ale vím, ze je to tím, ze nestíhám jist a pak me chybí energie a doženu to něčím co není ok…sladký ji úplně neodpiram.. snažím se zdravější .. kolikrát si par dni nevzpomene … z lentilek ji dam jen par, gumovy bonbony taky nenechám snist celej pytlik …manžel ji pomáhal s cokoladama večer 🤣🤣 a jako neskutečný kolik toho sladkyho i ve skolce dostane … máme tašku sladkosti .. něco tam je ještě od Mikuláše 🤣babicky se snažím směřovat spis na zdravější věci, ne vždy to jde .. nebo věci na tvoření …

krisstina93
6. dub 2024

Tyjo to je hodně, tolik neváží ani můj 9 lety co má minimálně o 10cm víc. Já mám teď čerstvé pětiletého kluka a má 18kg, ve školce je takový průměr ani úplně nejmenší, ani největší, ale holky jsou všechny drobnější než on. Holt upravit jídelníček, nejspíš je zvykla jist špatně celkove, žádné sladké pití a zařadit hodně pohybu, holt najít něco, u čeho vydrží klidně každý den aspoň hodinu. Našemu se stačí vybehat na hřišti, ale musí běhat no, ne si sednout na houpacku a nechat se houpat. Divím se, ze to Dr dávno neřeší, dyt tomu dítěti jde o zdraví, minimálně pohybový aparát musí strašně trpet.