Jaké jsou váhy a výšky vašich dvouletých dětí?

fuchsie1
9. čer 2015

Chci se zeptat,jaké jsou váhy a výšky vašich dětí? Dcera ma 25 měsíců a má 100 cm a 22 kg 😞. Vypadá na 4. Reakce okolí už mě nebaví - ta je obrovská atd. 😞😞 Ani doktorce se moc nelíbí,jak je malá velká. Moc by mě uklidnilo,kdybych věděla,že v tom nejsem sama,kdo ma doma obříka 😀

blondynka400
9. čer 2015

@fuchsie1 první dceru jsem měla na výšku v tomto věku taky takto vysokou, možná tedy i víc. Ale váha byla rozdílná, měla na to skoro o 10kg méně 😅
Celkově i ta výška nepřijde nějak tragická (je otázka, jestli si cca drží svůj růstový percentil a nebo ne, ale i tak bych to neřešila). Ta váha mi přijde ale opravdu hodně.

naomi6
9. čer 2015

@fuchsie1 Ahoj, my teda obříky nemáme (dcera měla ve dvou letech 11 kg a 85 cm), ale chci tě uklidnit. Sestřenice má také takovou holčičku, je to dědičné, ona sama byla jako dítě také hodně vysoká a silnější, takže pokud jste s manželem vysocí, není se čemu divit. Snažila bych se, aby měla dostatek pohybu a jedla zdravě, jinak s tím asi nic moc nenaděláš. Držím palce 😉

sarusinek
9. čer 2015

Moji kluci oba zhruba 94 cm a 13 kg (lišili se jen asi o centimetr, tak jsem to zprůměrovala). A to byli oba mezi svými vrstevníky jedni z největších, hlavně tedy na výšku...

fuchsie1
autor
9. čer 2015

Je od malicka vetsi i vahu mela vyssi.Ale ona neni zase tak tlusta,je takova mohutna 😞 Ji hodne,ale necpu ji sladkostma a podobne. Mne hodne zarazi i vyska a velikost bot mame 27, coz mi prijde taky hodne.

fuchsie1
autor
9. čer 2015

Ja mam 170cm a partner 180cm, nejsme zase tak velci. Ja nikdy s vahou problem nemela,vzdy jsem byla hubena a partner neni zadny chroust,ale obezni taky neni!

sarusinek
9. čer 2015

Ondra ted bude mít 3 roky o prázdninách a současně měří 104 cm a váží 15 kg, velikost bot aktuálně 26-27. Takže já si myslím, že spíš ta váha je dost. Ale člověk s tím stejně nic nenadělá, hlídala bych ten pohyb, aby ho měla co nejvíc a myslím, že z toho vyroste. Je prostě větší, no, nemůžou být všichni stejní 🙂

naomi6
9. čer 2015

@fuchsie1 A někdo jiný z rodiny? Třeba babička, děda, strejda,.....ono to nemusí být nutně zděděné po rodičích. Prostě bude vysoká, ale myslím si, že hlavní je, že je zdravá 😉.

blondynka400
9. čer 2015

@fuchsie1 velikost nohy odpovídá výšce. Na endokrilogii jste byli, zda je vše v pořádku?

fuchsie1
autor
9. čer 2015

Ja vim,ze hlavni je ze je zdrava,ale chtela jsem se jen ujistit. Nikdo z rodiny co vim obezni nebyl,spis naopak,vsichni hubeni. Asi nam ji v porodnici vymenili 😀😀

fuchsie1
autor
9. čer 2015

Na zadnem vysetreni jsme jeste nebyli,doktorka nam dala jeste mesic a kdyz jeste pribere,tak nas posle na krev.

marsee1
9. čer 2015

Pokud jinak prospívá, tak bych to asi moc neřešila. S tou výškou neuděláš nic zcela určitě a ta váha jde ovlivnit taky asi jen částečně. 22 kg ve dvou letech je fakt hodně. Můj syn má teď ve dvou a půl letech o deset kilo míň, ale on je zase drobnější. Má 90 cm a 12 kg, nohu 25. Já sama měla 18 kg, když jsem šla do první třídy, takže asi nemůžu chtít, aby on měl momentálně víc. Být tebou, dala bych si pozor na to, co jí a kolik toho jí, ale pokud je zdravá, nestresuj se tím.

blondynka400
9. čer 2015

@fuchsie1 krev na štítnou žlázu by byla na místě, s tímbych neotálela.
Jo a byla kojená a nebo UM?

marsee1
9. čer 2015

@blondynka400 Teď mě napadlo to samé - zkontrolovat štítnou žlázu.

ppavlusa
9. čer 2015

Dcerka má 2,5 roku a má 90cm a 12 kg.Botičky má 24...
U Tebe...Já bych si u dr vyprosila testy na štítnou žlázu.A pak uvidíš 🙂

elielizabeth
9. čer 2015

@fuchsie1 My máme opačný problém. Dcerka měla ve dvou letech 88 cm a 9 kg a teď ve třech letech 91 cm a 10 kg 😀 Doktorka nám už vypsala papíry na endokrinologii. Prý se jí zdá v pořádku, ale jistota je prý jistota...

nonnni
9. čer 2015

@fuchsie1 ja si moc neumim predstavit, ze dite na 100cm a vazici 22kg neni "tluste" a nemyslim to jinak zle....mam dceru, ktere je 6, meri 122cm a kdyz ji neurolozka navazila 25kg, tak uz upozornovala, ze to chce vic hlidat, ze neni zadne paperko (ona to tedy rekla podstatne drzneji)...a opravdu neni vyzabla, je tak akorat.

Vase doktorka mi prijde dost laxni, urcite to chce testy na stitku, ale ne jen ty zkaladni, spis by ji mela poslat na detskou endokrinologii, nez ji nechavat neco nabirat sama.

sarusinek
9. čer 2015

Je fakt, že štítka by to dělat mohla 😒 Můj 6letej syn má aktuálně 125 cm a 21 kg, ale ten je zase hubenej 🙂 Nicméně energie má tuny a zdravej je jako řípa 🙂

emalkova
9. čer 2015

@fuchsie1 Já mám obříka, už od miminka, a taky to neměla po kom zdědit... Ve dvou letech 95cm a 19kg, boty 26, teď se, zdá se mi, zas nějak vytáhla, musím jí přeměřit. Ale nepřibírá už asi půl roku, nebo jen tak půl kila. Do 18 měsíců to letělo pořád stejným tempem nahoru. Vrstevníci jsou vedle ní jak miminka 😅, tak mě těší, že existuje i někdo větší 😀 . A náš doktor se nad tím teda nikdy nepozastavil 😉

frantiska85
9. čer 2015

Syn měl dva roky v únoru. Teď má 15 kg a nosí vel. 98.

zo_ja
9. čer 2015

No a jak připadá vám a rodinným příslušníkům? Může být silnější a vytáhne se později... Často to tak je, že někomu přijdou děti podvyživený, ale tý rodině normální a jsou tam vyžlata hubený všichni, podobně s výškou. Naše batole je větší než o 2 roky starší děti.
Třeba jak píše @ppavlusa o botičkách, tak to já zas nechápu, proč se taková velikost vyrábí, první botky jsem kupovala 27 😀

Záleží taky na doktorce: naše zohledňuje rodiče a zná Gaussovku, takže výkyvy, které jsou s ohledem na gen dispozice neřeší a nikoho nestresuje. Ale jsou dokrtoři, který jak to dítě není dle tabulek, tak hrozně plaší a řeší, leckdy nevhodně. Já to pamatuju na prohlídce v 7. nebo 8. třídě, byly jsme tam v oridnaci dvě, naše matky čekaly před ordinací. A mně vykládala, jak mám zhubnout! v - v těch 13 - závodně jsem sportovala, tlsutá jsem rozhodně nebyla, jen mám prostě robustní kostru, a té druhé zase, že má přibrat, že málo váží, a ta byla celkově útlešjí a měřila o 20 cm míň než já. Pointa: stačilo se podívat na ty naše matky před dveřma (doktorka je zná a viděla je), že to jinak být nemůže. Snažit se srovnat všechny na stejnou hodnotu je nesmysl.

Na druhou stranu: když je odchylka větší, tak je lepší to včas ověřit. Odběr krve je sice nepříjemnej, ale jen v tu chvilku, nemá žádné vedl. účinky a výsledek z tohoto vyš. je přesný (když ho teda někdo správně vyhodnotí).

fuchsie1
autor
9. čer 2015

Je to jsem rada,ze v tom nejsem sama 😀 Vsichni jak z toho vyroste,ale ona roste,ale i s kg 😞 Zkusim si vydupat to vysetreni,at mam klid .

luciksima
9. čer 2015

naše malá má ve 2 letech 15kg a 88cm a boty vel.25 pro klid duše bych nechala udělat u vás určo nějaké to vyšetření 🙂

fuchsie1
autor
9. čer 2015

Tady jsem vlozila fotky,aby bylo videt,jak vypada 😚

petule12
9. čer 2015

@fuchsie1 máte krásnou holčičku, ale 2 bych jí teda netipla. Minimálně tak 3 roky 😉
Dcerka 2 roky je teda baculatější, ale má 86 cm a 14 kg. Dcerka skoro 5 let má 117 cm a 20 kg.
To jen tak pro porovnání. Určitě bych nějaké to vyšetření podstoupila pro jistotu, ale dle mého může být prostě jen větší. Mám kamarádku, která má taky "velké" dítě. Držím palce ať je to OK 😉

primaska
9. čer 2015

@fuchsie1 Tak mě teda zcela nezávisle přijde dcerka dost obézní (ne mohutná). Neřešila bych výšku ale spíš váhu k výšce a 22 kg je opravdu hodně. Můj syn má 95 cm a 14 kg a má trošku pupík a je tak akorát (rozhodně ne žádný tintítko)..

marsee1
9. čer 2015

@fuchsie1 Krásnou holčičku máte, ale opravdu je celkově větší. Klidně bych řekla 3 - 4 roky. Opravdu hlavní je, že se malá cítí dobře, ale aby byla 100% jistota, že je vše v pořádku, nechala bych ji vyšetřit na endokrinologii. Za to nic nedáte 😉

fuchsie1
autor
9. čer 2015

Děkuji za názory, uvidíme co nám řeknou na výsledky z vyšetření. Budu jen doufat, že je zdravá a že z toho vyroste 🙂.

ajurka
16. črc 2015

@fuchsie1 Dobrý den. tak co jak jste na tom?Máte výsledky

kikimaruska
16. črc 2015

Tak náš zdravý dvouleták měl 88 cm a 12 kg, noha 23 (rodiče 164 cm já a 185 cm otec). Naopak mám ale doma 7l hubenou žížalu, syn se 119 cm a 18 kg (těžký nedonošenec, tatínek 175).

hedusska
16. črc 2015

Tipla bych to na štítnou žlázu, nebo je prostě jen velká 🙂 nic jiného v tom nebude. Se štítnou žlázou se sníženou funkci se dá žít úplně normální život 😉 a malá je krásná 🙂