Jaký lehký kočárek pro dvouleté dítě?

Zodpovězené
28. únor 2022

Dobrý večer,

jaký lehký kočárek mi prosím doporučíte pro dvouletou dcerku (výška cca 92 cm a váha okolo 14 kg)?

Dcerka už všude chodí sama, ale když by se jelo do města MHD, a nebo nějaký delší výlet, tak bych raději měla nějaký lehký, skladný kočárek po ruce.

Požadavky tedy jsou:

  • kočárek pro větší děti 2 roky a více, nosnost více jak 15 kg,
  • lehký,
  • úplný sed.

Doma máme Cybex Priam, ale ten už je moc velký a těžký na občasnou jízdu.

Děkuji

Ahoj,

sama jsem měla Cybex Priam 3, a po jeho prodeji mi zůstalo doma Bee 3 od Bugaboo. Mám tedy starší model, který mi plně vyhovuje, nicméně pokud Tě neomezují finance, koukla bych na nejnovější model Bugaboo Bee 6. Jedná se o designovku, která se ne každému může líbit, já ho však miluju 🙂. Má úplný (kolmý) sed, od kterého se pomalu upouští u novějších kočárků. Oproti starším modelům má větší kola a madlo. Sezení je obousměrné, kromě toho můžeš výškově nastavit opěrku zad a povytáhnout sedák. Nákupní košík je nejen prostorný, ale má super umístění, že cokoliv dítě upustí pod sebe, tak spadne do něj. Už nám takhle zachránil nejednu čepici a hračku. Další nespornou výhodu vidím v tom, že je to jeden z mála kočárků, kam si dítě vyleze a sleze samo. Za zmínku stojí i bohaté příslušenství, které lze ke kočárku dokoupit, ať už je to jídelní pultík, stojan na telefon či stupátko se sedátkem.

Případně ani jeho starším modelem Bugaboo Bee 5 neuděláš chybu.

Další kočárek s úplným sedem je Moon Resea Sport. Oproti Bee je o trochu těžší, jednoduše se skládá a je velmi kompaktní. Navíc má příznivější cenu.

Dále doporučuji extra skladný Easywalker Jackey, který už nemá tak kolmý sed, ale věř mi, že pro dětská záda je to jen dobře 🙂. Jackey má na svůj typ měkké odpružení, takže ovládání i celková jízda je opravdu lehká a příjemná. Pokud kočárek budeš často skládat do auta, tak využiješ jeho super vychytávku, kdy se aktivováním doskládá sám - na skládání je tak jako dělaný! S hmotností 7,5 kg, patří také spíše k těm lehčím.

Dále to může být oblíbený Joolz Aer, který je hodně podobný Jackey, ale nelze ho napolohovat do úplného lehu.

Pokud chceš extra prostorný kočárek, tak dobrou volbou může být i BabyStyle Oyster Zero, který patří také k těm lehčím (7,9 kg) a skladnějším kočárkům, jednoduše se ovládá i skládá jednou rukou a nabízí jednu z nejširších sedaček - 41 cm, takže je pohodlný i pro větší dítě.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie