Který lehký cestovní kočárek má na šířku bez složení do 50 cm?

Zodpovězené
6. led 2023

Ahoj,

hledám lehký cestovní kočárek pro 18měsíční slečnu, která má 12 kg.

Požadavky:

  • musí vydržet větší hmotnost,
  • snadný pro cestování a přesuny vlakem,
  • když dcerka usne, tak ať ho nemusím skládat ve vlaku,
  • plusem by byl úplný leh,
  • delší stříška,
  • možnost otočit do obou směrů není podmínka,
  • polohování nožiček,
  • nejlépe s madlem, resp. možností dokoupit ho,
  • používán bude převážně ve městě,
  • ať- zvládne občas i teríén a výlet,

lehčí váha.

Prohlížela jsem zatím Cybex Mios, Cybex Melio, Cybex Eezy S Twist 2.

Jaký je Tvůj názor na můj výběr kočárků?

Je ještě jiný, který splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

na začátek z Tvého výběru vyloučím Cybex Melio pro jeho 15kg nosnost sportovního sedadla.

Cybex Mios 3 má přesně šířku konstrukce 50 cm. Je to lehký 10,2 kg vážící kočárek. Z Tvého výběru patří k těm nejexkluzivnějším. Pokud však díváš po starších bazarových předchůdcích, tak Mios 2 má pouze 17kg nosnost. Městská konstrukce Mios 3 je mimořádně kompaktní a měkce odpružená. Sedadlo sportovní části na ni dokážeš nasadit v obou směrech. Můžeš ho jednoduše odebrat stiskem paměťových tlačítek a složit spolu s konstrukcí jednou rukou. Sedadlo je plně odvětrávané - síťované. Můžeš ho však v chladnějším počasí doplnit dokoupitelnou vložkou či fusakem. Jeho otočná nastavitelná rodičovská rukojeť je vhodná pro vyšší a středně vysoké rodiče. Nastavit lze v rozpětí od 98 do 108 cm.

Cybex Eezy S-Twist+² je podobně dobrou volbou kvůli 22kg nosnosti a 53 cm výšce zádové opěrky. Má dokonce o něco větší průměr předních i zadních kol. Rozdílný je však fixní výškou 105 cm rodičovské rukojeti, která se hodí pro středně vysoké a nižší rodiče.

Výbornou volbou by mohl být i kočárek Maxi-Cosi Leona², který je lehký, skladný a zvládá i občasný průjezd náročnějším terénem (výlety). Má fixní rodičovské madlo ve výšce 103,5 cm. Navíc je pozitivně hodnocen i našimi maminkami.

Do pozornosti Ti dávám i kočárek Baby Jogger City Tour 2, který váží pouhých 6,5 kg. Unese však až 20,5 kg vážící dítě. Jeho polohovatelná zádová opěrka spolu s opěrkou nohou dokážou vytvořit skoro úplný leh. Vylepšeným je i jeho jednoruční systém skládání a složený splňuje parametry pro příruční zavazadlo do letadla. Pro pohodlí při cestování je dodáván i s taškou pro přenos. Je to však kočárek opravdu vhodný k cestování.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka