Jaký lehký sportovní kočárek s kolmým sedem existuje kromě Cybex Melio?

Zodpovězené
20. bře 2022

Ahoj,

hledám lehký sportovní kočárek s kolmým sedem. Zatím jsem našla jen Cybex Melio, kde mi kolmý sed a hmotnost vyhovuje. Nejsem si však jistá netradičním řešením konstrukce – větší rozchod kol vpředu než vzadu.

Nutností je nízká hmotnost. Ideální do 8 kg a vhodnost kočárku pro vyššího rodiče. Sed v protisměru a možnost připojit korbičku nejsou nezbytné, ale potěší.

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

Cybex Melio si spíše umím představit jako cestovní kočárek, na nějaké rychlo přesuny a popojíždění kvůli slabšímu odpružení. Nosnost má reálnou jen 15 kg, takže pro větší dítě není moc vhodný. Jeho nízká hmotnost je fajn, ale nepřijde mi úplně stabilní i přes větší rozchod kol.

Rozhodně doporučuji více Bugaboo Bee 6, má též kolmý sed. Jedná se o designovku, která se ne každému může líbit, já ho však miluju 🙂. Oproti starším modelům má větší kola a madlo. Sezení je obousměrné, kromě toho můžeš výškově nastavit opěrku zad a povytáhnout sedák. Za zmínku stojí i bohaté příslušenství, které lze ke kočárku dokoupit, ať už je to jídelní pultík, stojan na telefon či stupátko se sedátkem.

Případně doporučuji i starší modely Bugaboo Bee 5 a Bugaboo Bee 3.

Kolmý sed má i Cybex Mios 2, Cybex Mios 3, který je pro mě nejhezčí kočárek na trhu. I když má malá kolečka, tak má fajn odpružení. Mios má navíc (oproti Bee) polohování nohou a super je i jeho síťovaná sedačka, využitelná během horkých letních dnů.

Samozřejmostí je u nich obousměrný sed, dostatečně vysoké nastavení rukojeti, vhodné i pro vyšší rodiče a připojení hluboké korby.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie