Změna odběratele energií

pajka3
28. únor 2018

Dobrý den, prosím o radu. Koncem ledna jsme koupily dům. Bývalá majitelka uzavřela smlouvu u dodavatele energií od kterých to my nechcem odebírat.Brzy se chceme stěhovat. S paní není domluva,smlouva je stále psaná na ni,my už máme smlouvu jinde ale ona nechce povolit přepis,tu svou uzavřela na 3 roky s tím že když to bude chtít zrušit,musí zaplatit pokutu 10.tisíc(to chce po nás) s čím my nesouhlasíme a nebereme to jako náš problém. takže jsme se dnes dozvěděli že nám mají zítra přijet odebrat plynoměr a elektroměr. Můžou si to vůbec dovolit?Když jsou teď takové mrazy,nám tam zmrzne voda a všechno,celý barák promrzne. Kvůli změně dodavatele plynu a el. se musí udělat revize atd.to bude trvat při nejmíň 14dní. tak co teď? Prosím poraďte.. moc děkuji za odpověď

tortojs
28. únor 2018

Pokud jste koupili dům a máte smlouvy tak dle mě není co řešit. Pokud máte jiné dodavatele než jsou teď tak je kontaktujte. Dají vám elektroměr i plynoměr svůj. Paní ať si smlouvu řeší podle sebe jak chce. Ale je to jen můj laicky odhad, raději se na to poptejte u stávajícího dodavatele. Nejste povinni ta paní nic platit, nemusela barák prodávat když věděla že má smlouvy na tři roky

berenika39
28. únor 2018

A ona vám prodala dům, nechala tam odběrná zařízení, nechala si smlouvu a bude platit? Rozhodně je to na vás, na majitelích, od koho budete elektřinu odebírat. Já tomu asi úplně nerozumím, jak to píšeš...ona už nebude majitel, odběratel, proč by měla smlouvu....

lucie0205
28. únor 2018

Pokud jste již zapsání na katastru jako majitele domu nemá původní majitel nárok na to aby vám určoval od koho budete odebírat energie. Ona si své odhlási s vy přihlásíte na své jméno. Opacny případ je: pokud není dům prepsany na katastru na vás musíte mít prozatímní dodavatele původního majitele. S tím bohužel nehnete. Řešila jsme stejný případ nedávno. Původní majitelce smlouvu vypoví bez pokuty v momentě kdy doloží přepis z katastru. Jde výjimka ... kupní smlouva. Po té vám to přepisou ihned ale záleží na koho narazíte na daném místě poskytovatele.

pajka3
autor
28. únor 2018

děkuji za odpovědi,ano v katastru je to už naše.ještě nám pomáhá paní z realitky,tak snad to dobře dopadne 🙂

lucie0205
28. únor 2018

@pajka3 dle mne mate vyhráno. Teď ještě nenarazit na vola na odberatelskem původním místě ale to není vaše starost pokud to nemáte zakomponováno v kupní smlouvě ze prebirate energie po ni. Bývala Majitelka Name nárok na to aby vám něco určovala. Doporučuji jak jste psala ze mate nového dodavatele. Zavolat ať vás přijedou zapojit co nejdříve a paní ať si odberne hodiny narve do dupy a zaplatí si pokutu jakou chce. Napojeni vašich hodin je většinou do 24 hodin od žádosti. Držím palce